J.Dudeko klaida lėmė "Liverpool" nesėkmę prieš "Man Utd" © Eurofootball.lt
Šeštadienį Liverpulyje, "Anfield" stadione, susitiko dvi tituluočiausios Anglijos komandos - "Liverpool" ir "Manchester United" ekipos. Pergalę minimalia persvara šventė svečiai.

Rungtynėse, kurios laikomos vienos aršiausių Anglijoje, debiutavo naujasis "Liverpool" puolėjas Fernando Morientesas, tačiau jis nesugebėjo sutrukdyti varžovams iškovoti svarbią pergalę.

Lemiamas mačo epizodas įvyko 22-ąją minutę, kai ne itin pavojingą Wayne'o Rooney smūgį praleido suklydęs šeimininkų komandos vartininkas Jerzy Dudekas. Po septynių minučių "Man Utd" vos nepadidino persvaros, bet šį kartą po R.Keane'o bandymo Dudeką išgelbėjo skersinis.

Nepaisant to, kad 64-ąją minutę iš aikštės už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas gynėjas Wesas Brownas, svečiai nusipelnė pergalės, leidusios jiems išsilaikyti kovoje dėl čempionų titulo.

Rungtynių chronologija ir statistika:

"%c00045" 0 - 1 "%c00040"
22' [0 - 1] %p02129

Sveikinimai "raudonųjų velnių" sirgaliams, o šią popietę su jumis buvęs aš, Linas Kojala, atsisveikinu. Iki kitų susitikimų.
Baigėsi.
90+3' Viskas! Finalinis teisėjo švilpukas skelbia rungtynių pabaigą ir "Man Utd" pergalę!
90+3' Puikus perdavimas F.S.Pongollei, bet jį sustabdo P.Neville`as. Tai jau atrodo viskas.
90+1' Puikios progos neišnaudoja "Liverpool"! J.Carragherio smūgį tik su koja sugeba atmušti R.Carrollas.
88' A.Nunezas baudžiamas geltona kortele.
87' Dar viena L.Garcia klaida. Bloga diena ispanui.
85' Šeimininkų bandymai kelti kamuolį į baudos aikštelę baigiasi nesėkmingai.
82' Ką tik aikštėje pasirodęs Q.Fortunas taip pat užsidirba įspėjimą už tai, kad laikė už marškinėlių J.Carragherį.
81' G.Heinze baudžiamas geltona kortele.
81' Pavojingas I.Biscano smūgis galva, bet patikimai sužaidžia R.Carrollas.
80' Tuo pačiu atsako ir "Man Utd" - vietoj puolėjo L.Sahos įeina Q.Fortunas.
79' Paskutinis "Liverpool" keitimas - D.Hammanas palieka aikštę, o vietoj jo įeina I.Biscanas.
77' Šeimininkai žaidžia gana vienpusiškai, jiems trūksta kūrybingumo.
76' M.Barošas suklaidina du gynėjus, įsiveržia į baudos aikštelę, bet paskutiniu momentu kamuolį išmuša P.Nevill`as.
74' Dar vienas šeimininkų keitimas. Atrajame kėlinyje blankokai žaidusį F.Morientesą keičia A.Nunezas.
72' "Liverpool" stiprina puolimo grandį. Aikštėje vietoj gerai žaidusio J.A.Riises pasirodo puolėjas F.S.Pongolle.
66' Aleksas Fergusonas stiprina ginybą. Vietoj C.Ronaldo aikštėje pasirodo J.O`Shea. Portugalas nepatenkintas tokiu sprendimu.
63' W.Brownas griauna J.A.Riise ir užsidirba antrą geltoną kortelę! Svečiai lieka dešimtyje! Puiki proga šeimininkams.
61' Netrukus galime sulaukti pirmų keitimų. R.Benitezui reikia kuo nors gyvinti žaidimą.
58' Milanas Barošas susimuša galvą ir išeina už aikštės ribų. Jis galės tęsti rungtynes.
55' "Man Utd" atrodo kiek geriau už varžovus, šeimininkai stengiasi pralaužti varžovų ginybą vien aukštais perdavimais.
53' L.Garcia veržiasi kairiuoju kraštu, bet praranda kamuolį.
52' Dar vienas kampinis prie šeiminiku vartų, gynėjai išmuša kamuolį.
49' Puikus J.A.Riises perdavimas F.Morientesui, šis smūgiuoja, bet puikiai žaidžiantis argentinietis G.Heinze sugeba kamuolį blokuoti!
47' Du kampinius iš eilės prie šeimininkų vartininkų kelia "Man Utd", bet abu kartus gynėjai išmušė kamuolį toliau nuo vartų.
46' L.Garcia pavojingai smūgiuoja iš 20 metrų, bet kamuolys praskrieja šalia virpsto.
45'Prasideda antrasis kėlinys!

Truputis statistikos. Kamuolio kontrolė apylygė, šiek tiek daugiau jį kontroliuoja "Liverpool" (51% prieš 49%). Šeimininkai taip pat dažniau smūgiuoja į vartus - 6 smūgiai prieš 5. Kampinių statistikoje vėlgi ryškią persvarą turi šeimininkai. Jie kėlė 6 kampinius, o svečiai tik vieną. "Man Utd" pirmauja pagal pražangas. Svečiai prasižengė 11 kartų, o šeimininkai 9.

Pertrauka
45' Baigiasi pirmasis kėlinys. "Man Utd" priekyje dėka J.Dudeko klaidos.
43' Dar vienas perdavimas F.Morientesui, šįsyk smūgis galva nepavyksta. Visgi ispanas rungtyniauja gana pavojingai.
42' D.Hammanas perima kamuolį aikštės viduryje ir perduoda L.Garciai, šis F.Morientesui! Ispanas susitabdo kamuolį krutine, bet smūgis iš eigos praskrieja šalia vartų. Gera proga.
41' "Man Utd" žaidžia kiek solidžiau ir tvarkingiau. Tą, matyt, įtakoja ir dviejų "Liverpool" naujokų trumpas laikas praleistas naujoje komandoje.
40' L.Saha veržiasi kairioju kraštu, bet bandymas perduoti kamuolį į baudos aikštelę buvo nesėkmingas.
39' Po antrojo kampinio baudos aikštelėje griūva S.Hyypia, bet teisėjas 11 metrų baudinio neskiria.
39' S.Gerrardo smūgis atsimuša į P.Neville`ą ir išskrieja už galinės linijos ribų.
36' "Man Utd" perima žaidimo kontrolę ir visiškai išjungia iš žaidimo F.Morientesą. Ispanas kamuolio nelietė jau apie dešimt minučių.
32' P.Scholesas tempia S.Gerrardo marškinėlius, o šis atsako smūgiu alkūne! P.Scholesas griūna, bet teisėjas kortelės nerodo ir žaidimo nestabdo.
31' R.Keane`as smūgiuoja! Skersinis! J.Dudekas nesiekia kamuolio. Dar viena puiki proga svečiams!
31' W.Brownas baudžiamas geltona kortele už pražangą prieš M.Barošą.
28' J.A.Riise smūgiuoja po kampinio, bet pataiko tiesiai į M.Barošą.
26' S.Gerrardo baudos smūgis iš maždaug 30 metrų skrieja virš vartų, bet jį liečia vienas iš sienelėje stovėjusių gynėjų. Kampinis.
25' J.Carragheris už šiurkščią pražangą gauna geltoną kortelę.
24' Jau nepirma J.Dudeko klaida gali labai brangiai kainuoti. Neveltui sklinda gandai, kad R.Benitezas nori prisivilioti "Real" vartininką Cesarą.
23' Pavojingas G.Heinze smūgis galva po kampinio! Šalia vartų! Šeimininkai kiek sumišo ir atrodo, kažkas iš tribūnų metė mobilų telefoną į W.Rooney.
22' W.Rooney gavo per daug laisvės ir jo smūgis iš maždaug 25 metrų praskrieja po J.Dudeku! Lenkų vartininko klaida aiškiai supykdo R.Benitezą.
22' Įvartis! "Man Utd" pirmauja! W.Rooney!
19' M.Barosas suklaidina M.Silvestrą ir kelia kamuolį link F.Morienteso! Jo smūgiui paskutinę sekundę sutrukdo G.Heinze.
18' Aktyvus L.Garcios žaidimas kelia problemų "raudonųjų velnių" gynybai.
17' Po kampinio smūgiuoja F.Morientesas, bet gynėjai nukreipia kamuolį už galinės linijos. Antrasis kampinis buvo nesėkmingas, kamuolį vėl pagavo R.Carrollas.
17' L.Garcia perduoda kamuolį iš krašto, bet "Man Utd" gynėjai sugeba išmušti kamuolį. Dar vienas S.Gerrardo bandymas kelti kamuolį į baudos aikštelę ir šeimininkai uždirba kampinį.
15' "Liverpool" vis dažniau smūgiuoja aukštus perdavimus ir stengiasi išnaudoti F.Morienteso žaidimą galva. Kol kas visus kamuolius gaudo R.Carrollas.
12' Pagrindinė kova vyks saugų grandyje... Ar R.Keane`as sugebės sustabdyti S.Gerrardą?
11' Žaidimas kiek aprimo.
10' S.Gerrardas mėgina perduoti kamuolį F.Morientesui, bet kamuolį pagauna R.Carrollas.
8' Luiso Garcios smūgį iš 25 metrų sugeba blokuoti W.Brownas. Kiek vėliau "Liverpool" uždirba baudos smūgį, bet nieko pavojingo neįvyksta.
6' Pirma svečių proga! Puikus C.Ronaldo perdavimas į baudos aikštelę, bet paskutiniu metu kamuolį sugeba išmušti S.Hyypia. Suomis išgelbėjo komandą, antraip L.Saha būtu smūgiavęs visiškai laisvas.
4' J.Carragheris griauna G.Heinze ir susilaukia priekaištų iš teisėjo. G.Heinze tęsia rungtynes šlubčiodamas.
1' Puikus J.A.Riise išmetimas iš užribio, bet Luisas Garcia nepasiekia kamuolio. "Liverpool" pradeda rungtynes labiau užsivedę ir tuo džiugina pilnutėlį "Anfield" stadioną.
0' Rungtynės prasideda! Kamuolį pirmieji kontroliuoja juoda apranga vilkintys svečiai.

Paskutinės naujienos:
"Liverpool" treneris R.Benitezas į startinę komandos sudėtį įtraukė abu naujus žiemos pirkinius - F.Morientesą ir M.Pellegrino. Tuo tarpu Aleksas Fergusonas kiek netikėtai į vartus pastatė nepatikimai pastaruoju metu žaidžiantį R.Carrollą. Neseniai paaiškėjo, jog mače dėl traumos vistik nepasirodys "Man Utd" puolėjas A.Smithas. Jį pakeitė D.Bellionas.