Įvarčių mašina tapusio J.Morozo įvartis atnešė pergalę "Šiauliams" (VIDEO)

Ketvirtąjį įvartį per šešerias paskutines rungtynes įmušusio Jevgenijaus Morozo įvartis nutraukė „Šiaulių“ pralaimėjimų seriją „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Tris nesėkmes paeiliui patyrusi Saulės miesto komanda svečiuose minimalia persvara 1:0 (0:0) įveikė autsaiderę Alytaus „Dainavą“ ir turnyro lentelėje pakilo į septintąją vietą, aplenkdama rungtynėmis mažiau sužaidusį „Klaipėdos granitą“

Pirmoje dvikovos pusėje stadione susirinkę žiūrovai išvydo atkaklią kovą, stokojusią pavojingų momentų. Abiejų komandų vartininkai darbo praktiškai neturėjo, nes ir „Dainava“, ir „Šiauliai“ sugebėjo sukurto vos po vieną galimybę įvarčiui įmušti.

Pirmieji pasižymėti privalėjo svečiai. Rokas Gedminas pasinaudojo bandžiusio sustabdyti kamuolį ir vaikiškai suklydusio Antonio Sepes klaida ir iššoko vienas prieš vartus, tačiau smūgiavo taip nevykusiai, kad kamuolys net neišlėkė už aikštės ribų.

Atsakomosios atakos metu Edvardas Gaurilovas labai technišku perdavimu prieš vartus pabandė išvesti Favourą Aniekaną, tačiau legionierių aplenkė laiku vartus palikęs ir kamuolį rankomis atmušęs Edgaras Mikšėnas.

Atsitraukę link savo vartų alytiškiai atidavė iniciatyvą „Šiauliams“, tačiau gynyboje neužsidarė ir stengėsi išnaudoti bent mažiausią galimybę surengti greitus išpuolius. Ne vieną jų sugadino pavėluoti perdavimai nuošalėje atsidūrusiems komandos draugams. Taip pat pasitaikius menkiausiai progai aikštės šeimininkai bandė savo laimę tolimais smūgiais, bet E.Gaurilovo, Marco Bianchio bei Renaldo Stankevičiaus šūviai buvo netaiklūs.

Saulės miesto komanda nerado vaistų prieš tankią „Dainavos“ gynybą. Pirmajame kėlinyje labai aktyviai į puolimą nuskubėdavo gynėjas Valdemaras Barovskis, ne kartą bandęs perduoti kamuolį aukštais perdavimais, tačiau rezultatyviausias lygos futbolininkas Niko Tokičius buvo prižiūrimas labai akylai.

Iškart po pertraukos „Šiaulius“ išgelbėjo virpstas po F.Aniekano smūgio 50-ąją minutę. Kamuolys kliudė jį prižiūrėjusį Stjepaną Babičių ir taip pakeitė kryptį, kad E.Mikšėno šuolis komandos nebūtų išgelbėjęs.

Sėkminga kėlinio pradžia įkvėpė „Dainavą“. Aikštės šeimininkai užgulė šiauliečių vartus, kėlė vieną kampinį po kito ir vos nebuvo nubausti geltoniesiems surengus žaibišką kontrataką po trijų minučių. Edvinas Jasaitis perdavė kamuolį į kraštą S.Babičiui, kurio puikų perdavimą link tolimo virpsto privalėjo įvarčiu paversti R.Gedminas, tačiau saugas į nesugebėjo pataikyti į tuščius vartus.

Po geltoną kortelę užsidirbusio Tamirlano Kozubajevo pražangos 56-ąją minutę „Šiaulius“ išgelbėjo fantastiškai sužaidęs ir efektingu šuoliu Luigi Marianio baudos smūgį atrėmęs E.Mikšėnas.

Kėlinio viduryje už galvos griebėsi po keitimo aikštėje pasirodęs J.Morozas. Saugo smūgį į kampinį sugebėjo nukreipti puikią reakciją pademonstravęs K.Timofejevas. Vartininkas ištaisė neapdairiai sužaidusio ir kamuolį baudos aikštelėje R.Gedminui atidavusio M.Bianchi klaidą.

Vis tik 74-ąją minutę „Dainavos“ vartininkui nepavyko išgelbėjo savo komandos po tikslaus J.Morozo smūgio. Saugas techniškai pirmuoju lietimu susistabdė kamuolį po E.Jasaičio perdavimo, o antruoju išvedė svečius į priekį.

F.Aniekanas smūgiu galva po E.Gaurilovo perdavimo įmušė įvartį po dešimties minučių, tačiau žaidėjo džiaugsmą pakeitė apmaudas išvydus, kad teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Jau per arbitro kompensuotą laiką „Šiaulių“ pergalę galėjo įtvirtinti N.Tokičius, bet kroatas smūgiu pažeme pateikė į virpstą.