Įvarčių lietuje "Žalgiris" ketvirtą kartą nugalėjo "Spyrį" (VIDEO)

Įmušęs tris greitus įvarčius Vilniaus „Žalgiris“ dar pirmajame kėlinyje išsprendė visus rungtynių Kaune klausimus. Vos kartą šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone čempionui rimtą iššūkį metęs „Spyris“ po pertraukos sušvelnino rezultatą, bet nuliūdinti sostinės komandos nesugebėjo – 2:4 (0:3). Du įvarčius „Žalgiriui“ pelnė Darvydas Šernas.

Žalgiriečiams dvikovos pradžia buvo labai sėkmingai. Jau pirmosios atakos metu vilniečiai uždirbo kampinį, kurį pavertė įvarčiu, kai po Manto Kuklio perdavimo tiksliai į vartus kamuolį nukreipė Semiras Kerla.

Aikštės šeimininkams neprireikė daug laiko atsigauto po labai nesėkmingos rungtynių pradžios ir jau netrukus Sauliui Klevinskui teko šuoliu palydėti visai šalia skersinio skriejusį kamuolį po pavojingo Tomo Bučmos tolimo smūgio. Vėliau po gražios atakos į vartus nepataikė Jevgenijus Morozas.

Nuskubėjęs į priekį „Spyris“ buvo nubaustas už paliktas erdves prie savo vartų. 17-ą minutę po Vytauto Lukšos perdavimo prieš vartus iššoko ir rezultatą padvigubino Darvydas Šernas. Jau po trijų minučių puolėjas padvigubino ir savo įvarčių sąskaitą rungtynėse. Po M.Kuklio tolimo perdavimo jis puikiai krūtine susistabdė kamuolį ir įmušė fantastišku smūgiu iš aštraus kampo.

Sužaidus pusvalandį, Deividas Mikelionis turėjo šuoliu gelbėti komandą ir pasiųsti kamuolį už galinės linijos, kai jo vos į savo vartus nenukreipė Marius Miškinis, bandydamas nutraukti aštrų Eliandro perdavimą.

Vėliau vartininkui darsyk teko taisyti grubią M.Miškinio klaidą. Gynėjas prarado kamuolį savo aikštės pusėje, leisdamas svečiams surengti žaibišką išpuolį, kurio smaigalyje atsidūrusio Eliandro smūgį puikiai sužaidęs D.Mikelionis sugebėjo atremti.

Kėlinio pabaigoje trečiąjį savo įvartį privalėjo įmušti D.Šernas, ber kažkokiu būdu įsigudrino nepataikyti į vartus iš kelių metrų atstumo po puikaus V.Lukšo reido į baudos aikštelę.

Aktyviai antrą mačo pusę pradėjęs „Spyris“ sušvelnino rezultatą 50-ą minutę, kai įvartį pelnė veteranas Andrius Velička, „uždaręs“ Dariaus Šinkūno perdavimą iš krašto.

Įvartis išjudino ir stadione susirinkusius kauniečių gerbėjus, kurie negailėjo plojimų T.Bučmai už pakankamai pavojingą smūgį vienu lietimu po Luko Sendžiko perdavimo greitos čempionato debiutantų atakos metu.

Sumažintomis apsukomis po pertraukos rungtyniavęs „Žalgiris“ atstatė trijų įvarčių persvarą 66-ą minutę, kai nesėkmingai V.Lukšos perdavimą nutraukti pabandė Karolis Gvildys, pasiuntęs kamuolį į savo vartus.

Per likusį laiką abi komandos žaidė atvirą, atakuojantį futbolą. Gerų progų įmušti neišnaudojo D.Šernas ir po keitimo aikštėje pasirodęs Serge Nyuiadzis, nepataikę į kamuolį po perdavimų iš krašto.

Darbo turėjo ir abiejų komandų vartininkai. S.Klevinskui teko šuoliu atremti pavojingą Roko Krušnausko smūgį iš aštraus kampo, o D.Mikelioniui – neleisti įmušti baudos aikštelėje kamuolį gavusiam D.Šernui.

Mačo pabaigoje porą pavojingų reidų link vartų atliko Jevgenijus Morozas. Pirmasis saugo bandymas nebuvo sėkmingas, kai nesugebėta pataikyti į tolimą vartų kampą, tačiau jau per pridėtą laiką panašus futbolininko smūgis buvo tikslus.