Įvarčiais ir kortelėmis pažymėtose rungtynėse "Šiauliai" taškų iš "Žalgirio" neatėmė (VIDEO)

Per pirmąsias dvejas rungtynes nepraleidęs įvarčio Vilniaus „Žalgiris“ dusyk turėjo išimti kamuolį iš vartų mače su „Šiauliais“, tačiau sugebėjo iškovoti pergalę ir pratęsti pergalių seriją „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Šalies čempionai savo žiūrovų akivaizdoje įveikė Saulės miesto komandą rezultatu 3:2 (2:1). Du įvarčius nugalėtojams pelnė Elivelto, rezultatyviausių čempionato žaidėjų sąraše pasivijęs sūduviškį Tomą Radzinevičių.

„Žalgiriui“ išsiveržti į priekį prireikė vos šešių minučių. Pačioje dvikovos pradžioje atrėmęs pavojingą Semiro Kerlos smūgį galvą, svečių vartininkas Povilas Valinčius buvo bejėgis prieš analogišką Jurijaus Kendyšo smūgį.

Vilniečiai buvo nubausti visai netrukus. 11-ąją minutę po standartinės situacijos prie „Šiaulių“ vartų Edvino Jasaičio reidas dešiniu flange prie „Žalgirio“ vartų baigėsi perdavimu į aikštelę Rolandui Leščiui, kuris tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų kampą, išlygindamas rezultatą.

Po šio šalto ir netikėto dušo aikštės šeimininkai vėl užgulė šiauliečių vartus. Dar po keturių minučių „Šiaulius“ išgelbėjo komandos kapitonas Ramūnas Radavičius. Buvęs žalgirietis kampinio metu nuo vartų linijos atmušė gražų ir technišką Elivelto smūgį.

Kėlinio viduryje auksinės progos neišnaudojo Saulės miesto komanda. Labai neapdairiai gynyboje sužaidęs Egidijus Vaitkūnas perdavimu link savo vartų tiesiog padovanojo kamuolį Tamaziui Čargeišviliui, kuris iššoko prieš Armantą Vitkauską, tačiau smūgiavo labai nevykusiai – tiesiai vartininkui į rankas.

Kaip reikia realizuoti progas, šiauliečiams pademonstravo Elivelto. 32-ąją minutę brazilas pasinaudojo svečių gynybos klaida, sulaukė tikslaus Serge Nyuiadzio perdavimo, atsidūrė visiškai laisvas baudos aikštelėje ir tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį pro P.Valinčių į tolimą vartų kampą.

Antrojo kėlinio pradžioje P.Valinčiui darsyk teko gelbėti komandą ir šuoliu sugauti pavojingą vėl gynėjų be priežiūros palikto Elivelto smūgį galva.

Tačiau prieš pertrauką iniciatyvą perėmę „Šiauliai“ pasiduoti neketino, neužsidarė gynyboje ir drąsiai ieškojo kelių link varžovų vartų. Kiek link savo vartų atsitraukę aikštės šeimininkai rengė pavojinga greitas atakas.

75-ąją minutę puikią reakciją pademonstravo A.Vitkauskas, sugebėjęs už galinės linijos nukreipti labai pavojingą Sergėjaus Kožanio smūgį galva po kampinio. Šiauliečiams pakartotinai pakėlus kampinį, nepasisekė pirmojo įvarčio autoriui J.Kendyšui, nuo kurio kojos atšokęs kamuolys atsidūrė vartų tinkle.

Po keturių minučių „Šiauliai“ neišnaudojo idealios galimybės išsiveržti į priekį. Po dar vieno kampinio Tadas Eliošius galva numetė kamuolį link tolimo virpsto be priežiūros paliktam S.Kožaniui, tačiau smūgiu galva šis iš kelių metrų įsigudrino į vartus nepataikyti.

Iškart po to „Žalgiris“ išsiveržė į priekį. Egidijus Vaitkūnas tolimu metimu iš užribio link baudos aikštelės gražino kamuolį į žaidimą. Oro dvikovą laimėjęs S.Kerla galva atliko perdavimą vėl gynėjų priežiūros išvengusiam Elivelto, kuriam beliko trečiąsyk šiose rungtynėse išvesti sostinės komandą į priekį.

84-ąją minutę „Žalgirio“ legionierius iš Brazilijos buvo labai arti trečiojo savo įvarčio, bet, sulaukęs Vytauto Lukšos perdavimo, stipriu smūgiu sudrebino vartų virpstą.

Jau per arbitro pridėtą laiką aikštės šeimininkų vartus užgulę šiauliečiai tikėjosi paskirto baudinio rodydami, kad S.Nyuiadzis sužaidė ranka baudos aikštelėje. Nesutikęs su teisėjo sprendimu tęsti rungtynes geltoną kortelę užsidirbo S.Kožanis, o netrukus už pernelyg dideles emocijas iš aikštės buvo pašalintas E.Jasaitis.

Rezultatą galėjo išlyginti Sergijus Semeniukas, bet jo baudos smūgis prieš pat finalinį arbitro švilpuką praskriejo šalia vartų.