Italijos čempionate "Roma" šventė svarbią pergalę © Eurofootball.lt
Šį savaitgalį Italijos lygoje buvo sužaisti visi devynioliktojo turo susitikimai. Svarbų laimėjimą iškovojo "Roma" ekipa, nugalėjusi "Milan" klubą. Pergales taip pat šventė čempionato lyderiai Turino "Juventus" ir Milano "Inter".

Daugiausiai dėmesio šiame ture susilaukusiose rungtynėse "Roma" namuose rezultatu 1-0 įveikė savo varžovus "Milan". Šeimininkai rungtynes pradėjo tik su vienu puolėju, Francesco Totti, kadangi visi kiti komandos puolėjai iš rikiuotės iškrito dėl traumų. Svečiams rungtynėse padėti negalėjo Cafu bei komandos kapitonas Paolo Maldini.

Pirmajį rungtynių pavojingą epizodą sukėlė šeimininkų klaida. "Roma" saugo Daniele De Rossi spirtas kamuolys nukeliavo tiesiai pas "Milan" saugą Clarence Seedorfą ir šiam įvartį pelnyti sutrukdė tiktai puikus sostinės klubo vartininko žaidimas. Šiek tiek vėliau progą pasižymeti turėjo abu "Milan" puolėjai Andrejus Ševčenko bei Alberto Gilardino, tačiau jiems įarčio įmušti taipogi nepavyko. Pirmasis kėlinys visgi baigėsi aktyvesniu "Roma" žaidimu, bet šeimininkams nieko pavojingesnio sukurti taip ir nepavyko.

Antrasis kėlinys prasidėjo "Milan" ekipos atakomis, ypač pavojingai žaidė C.Seedorfas. Tačiau komandos kapitono vedami "Roma" futbolininkai po truputį perėmė iniciatyvą, ir pavojingi Simone Perrottos bei Alberto Aquilani smūgiai nedavė svečių vartininkui ramybės.

Vėliau "Roma" treneris į aikštę įleido brazilą Amantino Mancini, kuris likus devynioms minutėms ir nulėmė rungtynių baigtį. Kontratakos metu brazilo smūgiuotas kamuolys pakeitė kryptį atsimušęs į "Milan" gynėją Jaapą Stamą ir suklaidinęs svečių vartininką Didą įlėkė į vartus. Po šio įvarčio "Milan" metė visas pajėgas į puolimą bandydamas išlyginti rezultatą, tačiau "Roma" žaidėjai apsigynė ir šventė labai svarbią pergalę.

Kitose čempionato rungtynėse "Serie A" lyderis "Juventus" iškovojo dar vieną pergalę. Šįkart Turino klubas namuose minimaliu rezultatu įveikė "Reggina" ekipą. Šalies čempionų Komandai pergalę besibaigiant pirmajam kėliniui atnešė kapitono Allesandro Del Piero įvartis. Verta paminėti, jog "Juventus" gretose lygoje pirmąkart šiemet pasirodė vienu iš geriausių pasaulio vartininku laikomas Gianluigi Buffonas, kuris pralaiedo pirmają sezono dalį dėl traumos.

Į antrają vietą pakilęs "Inter" namuose rezultatyviose rungtynėse rezultatu 3-2 įveikė "Cagliari". Šeimininkams du įvarčius pelnė brazilas Adriano, vieną kartą pasižymėjo iš Afrikos Nacijų taurės laikinai sugrįžęs nigerietis Obafemi Martinsas.

Tris taškus taip pat iškovojo ir ketvirtoje vietoje esanti "Fiorentina", namuose 2-1 įveikusi Veronos "Chievo" vienuolikę. Šeimininkams pergalę atnešė jau per pridėtinį rungtynių laiką pelnytas rezultatyviausio "Serie A" žaidėjo Luca Toni įvartis, kuris taip pat įmušė ir pirmąjį bei taip nutraukė savo penkių "sausų" rungtynių seriją.

"Livorno" netikėtai namuose nesugebėjo įveikti "Siena" ekipos - komandos sužaidė lygiosiomis 2-2. Rungtynėse buvo demonstruojamas akiai patrauklus atakuojantis, permainingas futbolas ir abi komandos turėjo daug progų pasižymėti, tad rungtynių žiūrovai neliko nuskriausti.

Labai įtemptose rungtynėse tarp "Parma" ir Romos "Lazio" užfiksuotos lygiosios 1-1. Sostinės klubas į priekį išsiveržė 6 minutę po Tommaso Rocchi įvarčio, tačiau "Parma" išlygino rezultatą 39 minutę kuomet įvartį pelnė buvęs "Lazio" žaidėjas Bernardo Corradi. Kadangi pastarasis sėkmingoje komandos atakoje buvo pasyvioje nuošalėje ir šoninis teisėjas jau buvo pakėlęs vėliavelę, įvartis sukėlė sostinės klubo protestus, už kuriuos iš aikštės netgi buvo pašalintas komandos treneris Delio Rossi.

Savo žaidimo niekaip neatrandanti "Udinese" namuose nesugebėjo įveikti čempionato autsaiderio "Treviso". Rungtynės baigėsi rezultatu 2-2. Svečiai netgi buvo išsiveržę į priekį 2-1, tačiau šeimininkus nuo gėdingo pralaimėjimo išgelbėjo Antonio Di Natale, sėkmingai realizavęs 11 metrų baudinį.

Genujos "Sampdoria" klubui pagaliau pavyko užbaigti nesėkmių seriją pergale svečiuose prieš "Lecce" rezultatu 3-0. Šeimininkų gretose po diskvalifikacijos grįžo komandos lyderis Mirko Vučiničius, tačiau jis niekuo negalėjo padėti savo komandai, kuri demonstravo beviltišką žaidimą.

"Ascoli" pratęsė nesėkmingą "Empoli" komandos seriją ir savo aikštėje įveikė ją rezultatu 3-1. Pirmuosius sezono mėnesius sėkmingai žaidusi "Empoli" ekipa pergalės skonio nejautė jau aštuonis turus iš eilės - po tokios nesėkmingos serijos iš vyriausiojo trenerio pareigų greičiausiai bus atleistas komandai vadovaujantis Mario Somma.

Tuo tarpu Sicilijos derbyje tarp "Messina" ir "Palermo" buvo užfiksuotos nulinės lygiosios 0-0. Nors "Palermo" ir buvo pasiuntę kamuolį į vartus, teisėjas įvarčio neužskaitė dėl nuošalės, o "Messina" įvartį pelnyti sutrukdė paskutinę akimirką nuo vartų linijos "Palermo" gynėjo išmuštas kamuolys.

20 turo statistika:

"%c00061" 0 - 3 "%c00070"
22` [0 - 1] Aimo Diana
45` [0 - 2] Gennaro Del Vecchio (į savo vartus)
47` [0 - 3] Fabio Bazzani

"%c00214" 0 - 0 "%c00200"

"%c00063" 2 - 2 "%c00263"
13` [1 - 0] Marco Motta
33` [1 - 1] Pinga
58` [1 - 2] Hernan Dellafiore
72` [2 - 2] Antonio Di Natale (11m.)

"%c00262" 3 - 1 "%c00085"
37` [1 - 0] Marco Ferrante
45` [1 - 1] Sergio Almiron
70` [2 - 1] Sasa Bjelanovic
77` [3 - 1] Maurizio Domizzi

75` Andrea Raggi ("Empoli") pašalintas iš aikštės

"%c00037" 3 - 2 "%c00216"
10` [1 - 0] Obafemi Martins
15` [2 - 0] Adriano
20` [2 - 1] Mauro Esposito
58` [3 - 1] Adriano (11m.)
81` [3 - 2] David Suazo

"%c00038" 1 - 0 "%c00081"
45` [1 - 0] Alessandro Del Piero

"%c00213" 2 - 2 "%c00080"
8` [0 - 1] Tomas Locatelli
24` [1 - 1] Stefano Morrone
52` [2 - 1] Cristiano Lucarelli
59` [2 - 2] Enrico Chiesa (11m.)

"%c00029" 1 - 1 "%c00019"
5` [0 - 1] Tommaso Rocchi
39` [1 - 1] Bernardo Corradi

"%c00143" 2 - 1 "%c00068"
35` [1 - 0] Luca Toni
70` [1 - 1] Andrea Zanchetta
90` [2 - 1] Luca Toni

"%c00028" 0 - 0 "%c00062"
81` [1 - 0] Amantino Mancini