Italai po atkaklios kovos palaužė anglus, Kosta Rika pamokė Urugvajaus vienuolikę (FOTO, VIDEO)

Šeštadienį vakare taip pat prasidėjo ir D grupės susitikimai. "Castelao Fortaleza" stadione šįvakar susirungė dar dvi Pietų Amerikos komandos. Urugvajaus ekipa priėmė Kosta Rikos futbolininkų iššūkį.

Rungtynės prasidėjo apylygiai - tiek viena, tiek kita komandos nevengė pulti varžovų vartų. Kosta Rikos komandos gretose aktyvus buvo puolėjas Joelis Campbellas.

Įsibėgėjus rungtynėms Oscaro Tabarezo treniruojami urugvajiečiai pamažu perėmė iniciatyvą ir jų apsilankymai Keyloro Navaso baudos aikštelėje darėsi vis pavojingesni.

Į priekį komandai pavyko įsiveržti 24-ąją minutę. Teisėjas užfiksavo pražangą prieš gynėją Diego Lugano ir paskyrė 11 metrų baudinį į kostarikiečių vartus. Jį sėkmingai realizavo Edinsonas Cavani.

Po įvarčio vaizdas nesikeitė ir Urugvajaus rinktinė išlaikė iniciatyvą savo rankose, tačiau varžovai nuolat grasino Fernando Musleros ginamiems vartams.

Antrajame rungtynių kėlinyje Kosta Rikos futbolininkai negailėjo staigmenų savo varžovams.

Jau 54-ąją susitikimo minutę rezultatas tapo lygus, kai kamuolį į F.Musleros vartų tinklą pasiuntė ir pirmajame kėlinyje žibėjęs J.Campbellas.

Negana to, netrukus kostarikiečiai įsiveržė į priekį - po baudos smūgio galva kamuolį į vartus pasiuntė Oscaras Duerte.

Po tokio įvykių posūkio O.Tabarezo auklėtiniai mėgino aktyviau pulti varžovų vartus, tačiau jiems atakos rezgėsi sunkiai ir atsitiesti urugvajiečiams nepavyko.

Galutinį tašką šiame mače 84-ąją minutę padėjo po keitimo pasirodęs Marco Urena.

Prieš pat rungtynių pabaigą, pridėtinio rungtynių laiko metu, Urugvajaus vienuolikė liko dešimtyje. Už grubią pražangą prieš J.Campbellą išvytas buvo krašto gynėjas Maximiliano Pereira.

Urugvajus 1 - 3 Kosta Rika

26' [1 - 0] E.Cavani (11 m)

54' [1 - 1] J.Campbell

57' [1 - 2] O.Duarte

84' [1 - 3] M.Urena

90' M.Pereira (Urugvajus) - raudona kortelė

Startinės sudėtys:

Urugvajus: Muslera, Lugano, Godin, Gargano, Rodriguez, Forlan, Stuani, Pereira, Arevalo, Cavani, Caceres

Kosta Rika: Navas, Gonzalez, Umana, Borges, Duarte, Bolanos, Campbell, Ruiz (c), Díaz, Gamboa, Tejeda

Kitose D grupės rungtynėse susitiko dvi Europos rinktinės – Anglija prieš Italiją. Europos vicečempionai rezultatu 2-1 įrodė savo pranašumą prieš kovingai nusiteikusius anglus.

Pirmasis kėlinys prasidėjo atviru futbolu. Užsidaryti gynyboje nuo pat pirmų minučių neketino nei anglai, nei italai, tačiau pelnyti greito įvarčio nei vienai komandai nepavyko.

Kiek pavojingiau rungtynes pradėjo Roy‘aus Hodgsono auklėtiniai. 4-ąją minutę Raheemas Sterlingas tolimu smūgiu pabandė nuginkluoti Gianluigi Buffoną vartuose pakeitusį Salvatore Sirigu.

Visai netrukus dar kartą italų vartininko budrumą iš toli patikrino Anglijos rinktinės kapitonas Steve‘as Gerrardas, tačiau jo smūgiuojamas kamuolys nepasiekė tikslo.

19-ąją minutę italai taip pat sukūrė pavojingą progą iš toli. Antonio Candreva pabandė nuginkluoti Joe Hartą, tačiau pastarasis reagavo į smūgį ir kamuolį atmušė tolyn nuo vartų.

Vėliau žaidimas kiek aprimo ir abi rinktinės nesukūrė daug progų, tačiau 35-ąją minutę buvo pelnytas pirmasis rungtynių įvartis. Po kampinio gudriai sužaidęs Andrea Pirlo kamuolį perleido Claudio Marchisio, kuris puikiu smūgiu pasižymėjo maždaug iš 22 metrų.

Anglai po praleisto įvarčio nepalūžo ir vos už dviejų minučių R.Hodgsono auklėtiniai sukūrė greitą kontrataką ir po puikaus Wayne‘o Rooney perdavimo įvartį į italų vartus pelnė Danielis Sturridge‘as.

Per likusį laiką Anglijos futbolininkai nesukūrė nieko pavojingo, bet italai galėjo po pirmojo kėlinio pirmauti rezultatu bent 2-1. Puikią progą pasižymėti turėjo Mario Balotelli, kuris perkėlė kamuolį per J.Hartą, tačiau paskutinę sekundę kamuolį nuo vartų linijos galva numušė Philas Jagielka.

Antrasis kėlinys prasidėjo Anglijos rinktinės spaudimu. Itin pavojingų progų pastariesiems sukurti nepavyko, tačiau kamuolio kontrolė priklausė buvusiems pasaulio čempionams.

Vis dėlto, 50-ąją minutę Italija įrodė savo pranašumą. Po idealaus A.Candreva pakelto kamuolio galva pasižymėjo „Milan“ klubui priklausantis Mario Balotelli.

Anglams po praleisto įvarčio nebebuvo kur trauktis ir lyderio vaidmens ėmėsi Wayne‘as Rooney, kuris ne kartą pabandė vartininką nuginkluoti iš toli. Viena pavojingiausių progų buvo sukurta 62-ąją minutę, kuomet W.Rooney baudos aikštelėje „išmaudė“ kelis italų gynėjus ir smūgiavo visai šalia vartų.

Po anglų bandymų išlyginti rezultatą žaidimas kiek aprimo, o italai pradėjo aikštės viduryje kontroliuoti kamuolį. 77-ąją minutę pavojingą baudos smūgį atliko Leightonas Bainesas, bet ir vėl puikų žaidimą pademonstravo S.Sirigu.

Per likusį laiką R.Hodgsono treniruojamai komandai nieko pavojingo sukurti taip ir nepavyko, o galutinis rezultatas liko 2-1. Po pergalės italai D grupėje kartu su Kosta Rika dalijasi 1-2-ąją vieta.

Anglija 1 – 2 Italija

35‘ [0 – 1] C.Marchisio

37‘ [1 – 1] D.Sturridge

50‘ [1 – 2] M.Balotelli

Italija: Sirigu, Chiellini, Darmian, Candreva, Marchisio, Balotelli, Barzagli, De Rossi, Paletta, Pirlo, Verratti.

Anglija: Hart, Johnson, Cahill, Jagielka, Baines, Gerrard, Henderson, Rooney, Sterling, Welbeck, Sturridge.