Istoriniame debiute – „Žalgirio“ lygiosios Slovakijoje © E. Žaldario nuotr.

Debiutinėse UEFA Europos Konferencijų lygos rungtynėse „Žalgiris“ iškovojo pirmąjį tašką – dvikovą su Bratislavos „Slovan“ baigėsi lygiosiomis 0:0.

Kitas rungtynes turnyre „Žalgiris“ žais rugsėjo 15 d. namuose prieš „Basel“.

Dvikovos įvykiai:

„Žalgirio“ sudėtyje lyginant su paskutinėmis atrankos rungtynėmis prieš „Ludogorets“ įvyko du pasikeitimai. Nuo pradžių rungtynes pradėjo Joelis Bopesu ir Francis Kyeremeh. J. Bopesu užėmė vietą dešiniame krašte, o M. Paveličius grįžo į vidurio gynėjo poziciją.

Pirmąjį pavojingesnį išpuolį sukūrė šeimininkai. 10 min. A. Barseghyanas gavęs kamuolį baudos aikštelėje iš 16 metrų smūgiavo pro šalį. Po minutės iš toli netaikliai mušė G. Chakvetadze.

20 min. laimę iš toli pamėgino M. Miličkovičius, bandymas buvo nesėkmingas. 22 min. kontratakoje kamuolio prie varžovų vartininko vos nepasiekė M. Oyewusi.

28 min. po F. Kyeremeh reido viduriu baudos aikštelės krašte šansą turėjo F. Ourega, bet jo smūgis buvo netaiklus – kamuolys skriejo virš vartų.

30 min. galimybę turėjo ir šeimininkai, laimei po perdavimo iš dešinio krašto U. Agbo iš baudos aikštelės vidurio mušė virš vartų.

33 min. po F. Kyeremeh perdavimo M. Oyewusi spurtavo aikštės viduriu, bet jam nepavyko prasimesti kamuolio pro vartininką.

37 min. dar kartą iš toli netaikliai mušė G. Chakvetadze. 40 min. netaikliai mušė U. Agbo.

43 min. iš kairio krašto pavojingai smūgiavo F. Ourega, kamuolys skriejo pro šalį. 44 min. M. Miličkovičiaus smūgį blokavo gynėjai, o P. Mamičiaus stipriai spirtas kamuolys skriejo virš vartų.

Per pridėtinį pirmo kėlinio laiką po P. Mamičiaus išmetimo iš užribio F. Kyeremeh smūgiavo iš eigos, kamuolį sugavo vartininkas.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ turėjo nuostabią galimybę. Greitoje atakoje F. Ourega įsiveržė į baudos aikštelę kraštu, suklaidino gynėją ir mušė dešine koją link tolimojo vartų kampo. Šalia virpsto skriejantį kamuolį pasiekė M. Oyewusi, bet jam iš arti įmušti nepavyko.

51 min. po perdavimo iš kairio krašto labai pavojingai galva smūgiavo E. Ramirezas, kamuolį atmušė E. Gertmonas. Po minutės jau atakavo „Žalgiris“ ir F. Kyeremeh iš toli mušė šalia vartų.

54 min. G. Chakvetadze kairiu kraštu įsiveržė į baudos aikštelę ir turėjo gerą galimybę, bet vėl smūgį atrėmė E. Gertmonas.

62 min. puikų šansą turėjo ir vilniečiai. Po F. Ourega perdavimo link tolimojo virpsto F. Kyeremeh atsidūrė laisvas dešiniajame krašte apie 8 metrus nuo vartų, bet iš eigos smūgiavo netaikliai.

84 min. pavojingas buvo M. Abena smūgis galva, kamuolys praskriejo virš skersinio.