Įspūdinga "Barcelona" pergalė © Eurofootball.lt
Sekmadienį buvo sužaistos aštuonios Ispanijos čempionato 10 turo rungtynės. Praeitų metų čempionė "Barcelona" vis labiau įsibėgėja - šįkart Katalonijos klubas net 5-0 "nušlavė" "Real Sociedad" ekipą, o Katalonijos superklubo gretose žibėjo brazilas Ronaldinho.

Būtent Brazilijos rinktinės žvaigždė sukūrė pirmą įvartį, atlikęs rezultatyvų perdavimą olandui Markui van Bommeliui. Vėliau du kartus - kartą tolimu smūgiu, o kitą kartą baudos smūgiu - pasižymėjo pats Ronaldinho. Vėliau iš aikštės pašalintas buvo Gari Uranga, o po įvartį prie triuškinamos pergalės pridėjo gynėjas Carlesas Puyolis, galva nukreipęs kamuolį į vartus, ir švedas puolėjas Henrikas Larssonas.

Sezoną įspūdingai pradėjusi ir Ispanijos čempionato lydere buvusi išsišokėlė iš Madrido - "Getafe" ekipa - patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės - šįkart juos minimaliu rezultatu La Korunijoje įveikė neblogą formą demonstruojanti "Deportivo" vienuolikė. Atkakliose rungtynėse vienintelį įvartį po aukšto Ispanijos rinktinės gynėjo Joano Capdevilos perdavimo galva įmušė Diego Tristanas. Rungtynių pabaigoje "Getafe" galėjo išlyginti rezultatą, tačiau Sergio Pachono smūgiuotas kamuolys pateikė į skersinį.

Svarbią pergalę iškovojo Pamplonos "Osasuna", 2-0 įveikusi Barselonos "Espanyol" ir pakilusi į turnyrinės lentelės viršūnę. Šias rungtynes tikrai pamiršti norės "Espanyol" vartininkas Carlosas Kameni, kadangi abu įvarčiai į vartus krito po jo klaidų. Šoninis teisėjas nusprendė, kad Davido Lopezo smūgiuotą kamuolį C.Kameni po skersiniu sugavo jau kirtus vartų liniją, o antrajame kėlinyje C.Kameni nepavojingoje situacijos išspyrė kamuolį aukštai į orą ir jį sugavęs Pierre Webo atidavė puikų perdavimą Inaki Munozui, kuris užtvirtino šeimininkų pergalę.

Tikrą pragarą išgyveno "Mallorca", namuose beveik visas rungtynes žaidusi dešimtyje ir sugebėjusi išplėšti lygiąsias su "Sevilla". Nors šeimininkai išsiveržė į priekį kai Victoras į vartus nukreipė Tuni skersuotą kamuolį, tačiau už poros minučių buvo pašalintas Fernando Navarro ir netrukus "Sevilla" puolėjas Kepa išlygino rezultatą. Nors antrajame kėlinyje svečiai turėjo daug progų išplėšti pergalę, jiems nepavyko jų realizuoti.

Septintas lygiąsias per dešimt rungtynių iškovojo "Zaragoza", neišsaugojusi prieš "Malaga" turėtos persvaros ir turėjusi tenkintis lygiosiomis 1-1. Nors jau 12 minutę saugas Cani atėmė kamuolį iš "Malaga" gynėjo Vicente Valcarce ir atliko rezultatyvų perdavimą brazilui Ewerthonui, neilgai trukus rezultatą smūgiu iš 25 metrų išlygino portugalas Edgaras.

Tikrus stebuklus demonstravo "Racing Santander" vartininkas iš Izraelio Dudu Auoate rungtynėse su "Valencia". Nors "Valencia" kapitonas puikiu tolimu smūgiu išvedė šeimininkus į priekį 13 minutę, po penkiolikos minučių rezultatą išlygino buvęs "Real" puolėjas Davidas Aganzo. Nors 64 minutę iš aikštės buvo pašalintas "Racing Santander" gynėjas brazilas Felipe Melo, svečių vartininkas puikiai atliko savo darbą ir padėjo Santandero ekipai išsaugoti lygiąsias.

Tuo tarpu gana nuobodžios rungtynės tarp "Cadiz" ir "Alaves" baigėsi be įvarčių.

Paskutinės sekmadienio ir turo rungtynės Madride tarp "Atletico" ir "Villarreal" baigėsi dramatiškomis lygiosiomis 1-1. Nors šeimininkai pirmavo beveik visas rungtynes po to, kai 5 minutę įvartį įmušė Jose Zahinos, o jų viltis dar labiau sustiprino 16 minutę "Villarreal" gynėjui Julienui Rodriguezui parodyta raudona kortelė, tačiau pačioje rungtynių pabaigoje už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas "Atletico" saugas Peteris Luccinas, o jau per 4 pridėtinio laiko minutę išlyginamąjį įvartį smūgiu galva po Juano Romano Riquelmes pardavimo iš krašto įmušė rezultatyviausias praėjusio sezono "La Ligos" žaidėjas urugvajietis Diego Forlanas.

Turnyrinė lentelė

Sekmadienio rezultatai

La Korunijos "%c00089" 1 - 0 Madrido "%c00212"
25` [1 - 0] Diego Tristan

"%c00004" 1 - 1 "%c00005"
13` [0 - 1] David Albelda
29` [1 - 1] David Aganzo

64` iš aikštės pašalintas Felipe Melo ("Racing Santander")

Pamplonos "%c00018" 2 - 0 Barselonos "%c00102"
29` [1 - 0] David Lopez
71` [2 - 0] Inaki Munoz

87` iš aikštės pašalintas Eduardo Costa ("Espanyol")

"%c00252" 0 - 0 "%c00253"

"%c00021" 1 - 1 "%c00107"
34` [1 - 0] Victor
37` [1 - 1] Kepa

36` iš aikštės pašalintas Fernando Navarro ("Mallorca")

"%c00108" 1 - 1 "%c00106"
12` [1 - 0] Ewerthon
41` [1 - 1] Edgar

"%c00006" 5 - 0 "%c00091"
18` [1 - 0] Mark van Bommel
36` [2 - 0] Ronaldinho
60` [3 - 0] Ronaldinho
75` [4 - 0] Carles Puyol
86` [5 - 0] Henrik Larsson

69` iš aikštės pašalintas Garikoitz Uranga ("Real Sociedad")

"%c00017" 1 - 1 "%c00086"
5` [1 - 0] Jose Zahinos
90` [1 - 1] Diego Forlan

16` iš aikštės pašalintas Gonzalo Rodriguez ("Villarreal")
88` iš aikštės pašalintas Peteris Luccinas ("Atletico")