Ispanijoje - "Barca" sutriuškino "Getafe" © Eurofootball.lt
Sekmadienį sužaidus dalį Ispanijos čempionato 11 turo susitikimų didelių netikėtumų užfiksuota nebuvo. Madrido "Real" rungtynių pabaigoje palaužė "Zaragoza" vienuolikę vienintelio Roberto Carloso įvarčio dėka, o "Barcelona" net 3-0 Madride sutriuškino išsišokėlę "Getafe" vienuolikę. Pergales taip pat iškovojo iš turnyrinės lentelės dugno kylanti "Mallorca" bei šiemet sėkmingai rungtyniaujanti Vigo "Celta", įveikusios atitinkamai "Cadiz" ir "Alaves" vienuolikes.

Dvejos rungtynės baigėsi vienodais rezultatais 1-1. Kiek netikėtai svečiuose prieš "Malaga" nelaimėjo La Korunijos "Deportivo", o "Racing Santander" atėmė du taškus ir UEFA Čempionų lygoje rungtyniaujančio Sevilijos "Real Betis".

Rungtynės tarp "Sevilla" ir Madrido "Atletico" baigėsi be įvarčių.

Praretėjęs "Real" 73 tūkstančių žiūrovų akivaizdoje rungtynių pabaigoje sugebėjo palaužti puikiai žaidusią "Zaragoza" vienuolikę. Tikru rungtynių didvyriu tapo naujokas Robinho, rungtynių pabaigoje uždirbęs net du vienuolikos metrų baudinius: 76 minutę teisėjas skyrė abejotiną vienuolikos metrų baudinį, kuomet baudos aikštelėje brazilas kovojo su gynėju Alvaro ir vartininku Cesaru, tačiau pats puolėjas nesėkmingai bandė realizuoti uždirbtą vienuolikos metrų baudinį. Vis tik vos po trijų minučių brazilas dar kartą buvo pargriautas baudos aikštelėje dvikovoje su gynėju Leonardo Ponzio. Nors Robinho vėl ketino mušti baudinį, kamuolį iš jo rankų pribėgęs atėmė tautietis Roberto Carlosas. Atakuojantis kairiojo krašto gynėjas smūgiavo stipriai ir be klaidų ir įmušė pergalingą įvartį.

Nors didžiąją antro kėlinio dalį prie "Real" vartų buvo "karšta", puikiai žaidęs Ikeras Casillasas išsaugojo savo vartus sausus.

Vis tik "Real" gretose nepaisant pergalės yra ir liūdnų žinių - traumą 23 minutę patyrė anglas Jonathanas Woodgate`as. Gynėjas visai neseniai debiutavo "Real" sudėtyje, prieš tai beveik metus gydęsis sunkią kojos traumą, o šįkart patyrė sausgyslės traumą. Dėl šios traumos gynėjas neabejotinai nežais draugiškose Anglijos rinktinės rungtynėse su Argentina kitą savaitę, o visas traumos mąstas paaiškės tik atlikus išsamesnius tyrimus. Verta paminėti, jog pats žaidėjas neseniai viename interviu pareiškė: "Sėkmė dabar yra mano pusėje" ir prietartingai tris kartus pabeldė į medį.

Įspūdingą triuškinamą pergalę Madride iškovojo čempionų titulą ginantys "Barcelona" futbolininkai, net 3-1 įveikę šio sezono išsišokėlę "Getafe" vienuolikę.

Jau pirmą rungtynių minutę po grubios klaidos "Getafe" gynyboje Sylvinho atidavė kamuolį rezultatyviausiam "La Ligos" žaidėjui kamerūniečiui Samueliui Eto`o, kuris smūgiavo tiesiai į vartų kampą. Nors "Getafe" turėjo ne vieną progą išlyginti rezultatą, "Barcelona" persvarą 62 minutę padvigubino Ludovicas Giuly, sulaukęs nesavanaudiško perdavimo iš prieš tai "nuošalės spąstus" įveikusio S.Eto`o. Dar po aštuonių minučių rezultatą triuškinamu pavertė portugalas Thiago Motta, baudos smūgiu "perkėlęs" kamuolį virš sienelės ir pataikęs tiesiai į vartų kampą.

Vis tik rungtynių "desertu" ir rimtu pretendentu į "Metų įvarčio" titulą tapo pačioje pagrindinio laiko pabaigoje "Getafe" krašto gynėjo Miguelio Pernia`os įmuštas įvartis. Jo daugiau nei iš 25 metrų smūgiuotas kamuolys nepaliko jokių vilčių Victorui Valdesui ir įskriejo tiesiai į viršutinį vartų kampą.

Nors jau per pridėtinį laiką po keitimo aikštėje pasirodęs jaunasis argentinietis Lionelis Messi galėjo padidinti "Barcelona" persvarą, rezultatas nepasikeitė ir Katalonijos superklubas, iškovojęs tris taškus, pakilo į antrą turnyrinės lentelės vietą.

Verta paminėti, jog šiose rungtynėse į tribūnas antrojo kėlinio pradžioje išvarytas buvo "Getafe" treneris Berndas Schusteris. Negana to, vėliau teisėjas liepė rungtynių komisaraui paskambinti treneriui į mobilųjį telefoną ir liepti palipėti tribūnomis toliau nuo aikštės.

Turnyrinė lentelė

Sekmadienio rezultatai

"%c00253" 1 - 2 "%c00021"
9` [1 - 0] Enrique
27` [1 - 1] Victor
85` [1 - 2] Juan Arango

39` iš aikštės pašalintas Guillermo Pereyra ("Mallorca")

Vigo "%c00020" 2 - 1 "%c00252"
27` [1 - 0] Nestor Fabian Canobbio
67` [2 - 0] Jonathan
68` [2 - 1] Martin Astudillo

"%c00106" 1 - 1 La Korunijos "%c00089"
51` [1 - 0] Nacho
75` [1 - 1] Juan Carlos Valeron

"%c00005" 1 - 1 Sevilijos "%c00097"
23` [0 - 1] Dani
74` [1 - 1] Antonito

"%c00107" 0 - 0 Madrido "%c00017"

Madrido "%c00003" 1 - 0 "%c00108"
79` [1 - 0] Roberto Carlos (11 m.)

Madrido "%c00212" 1 - 3 "%c00006"
1` [0 - 1] Samuel Eto`o
62` [0 - 2] Ludovic Giuly
71` [0 - 3] Thiago Motta
89` [1 - 3] Miguel Pernia