Įsibėgėjusio "Bolton" nesustabdė ir "Newcastle" © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos „Premier“ lygos čempionate buvo sužaistos vienerios 8-ojo turo rungtynės. Sausakimšame „St. James Park“ stadione šeimininkai „Newcastle“ susitiko su pajėgiu „Bolton“ klubu. Pergalę dėka dviejų tikslių El Hadji Dioufo smūgių iškovojo „Bolton“, kuris su septyniolika taškų užimą trečiąją vietą.

„%c00046“ 1 – 2 „%c00050“
19‘ [1 – 0] Shola Ameobi (11m.)
55‘ [1 – 1] El Hadji Diouf
57‘ [1 – 2] El Hadji Diouf

Priešpaskutinės Anglijos čempionato 8-ojo turo varžybos įvyko Niukastle, kur vietos „Newcastle“ susitiko su „Bolton“. Rungtynės prasidėjo abiejų komandų žvalgyba. Po truputį iniciatyvos pradėjo imtis aikštės šeimininkai: Shola Ameobi ir Obafemi Martinso smūgiai skriejo virš vartų.

Po ilgesnės pertraukos, 19-ąją minutę, „Bolton“ gynėjas Abdoulaye Faye nežymiai sužaidė ranka baudos aikštelėje, bet rungtynių teisėjas nedelsiant paskyrė diskutuotiną 11 metrų baudinį į „ristūnų“ vartus. Jo realizuoti stojo rezultatyviausias „šarkų“ žaidėjas S.Ameobi, kuris nestipriu smūgiu į dešinį apatinį vartų kampą apgavo vartininką Jussi Jaaskelaineną ir išvedė savo ekipą į priekį taip pelnydamas trečiąjį savo įvartį „Premier“ lygoje.

Po praleisto įvarčio „Bolton“ neskubo greitinti įvykių ir komandos apsikeisdavo keliais pavojingais išpuoliais. Vienu pavojingiausiu tapo 35-ąją minutę sukurtas „Bolton“ klubo „Newcastle“ vartų šturmas, kai Nicolas Anelka smūgį atrėmė vartininkas Steve`as Harperis, o pirmasis prie kamuolio suskubęs Kevinas Daviesas pabandė antru bandymu įmušti įvartį, bet ir vėl padėtį gelbėjo „šarkų“ vartų sargas S.Harperis.

Po keturių minučių „Newcastle“ jau terorizavo J.Jaaskelaineno ginamą tvirtovę, kai po galva atmesto S.Ameobi perdavimo kiek mažiau puolėjo įgūdžių turintis gynėjas Peteris Ramage`as iš vos kelių metrų siuntė kamuolį virš vartų. Pirmasis kėlinukas baigėsi šeinininkų naudai 1-0.

Antrojo kėlinio pradžioje iš karto „Bolton“ žaidėjus į nokdauną panoro nusiųsti „šarkų“ puolėjas O.Martinsas, kai pabėgęs nuo gynėjo galingai smūgiavo į tolimąjį vartų, bet situaciją išgelbėjo „Bolton“ vartininkas. Po šio momento atakavo svečiai. Komandos kapitonas Kevinas Nolanas turėjo puikų šansą išlyginti rezultatą, bet jam iš po kojų kamuolį išmušė gynėjas P.Ramage`as.

55-ąją minutę krito ir išlyginamasis įvartis, kurį pelnė El Hadji Dioufas. Kairiajame krašte Nicolas Anelka „išmaudęs“ „šarkų“ gynėją perdavė kamuolį senegaliečiui, kuris jį nukreipė tiesiai į tinklą. Kiek žadą praradę „Newcastle“ po poros minučių „gavo“ ir antrąjį įvartį, kai veteranas Ivanas Campo pakėlė kamuolį baudos aikštelę, ten visų aukščiausiai iššoko K.Daviesas, kuris galva atmetė kamuolį E.H.Dioufui ir pastarasis smūgiu galva „susišlavė“ visus laurus.

Po šio įvarčio aikštės šeimininkai vis dažniau atakavo „Bolton“ klubo vartus, tačiau „ristūnų“ žaidėjai ginantis rungtyniavo patikimai. 78-ąją minutę prancūzas N.Anelka gavo kamuolį į baudos aikštelės vidurį, susidorojo su vienu gynėju ir „šovė“ visiškai greta virpsto. Po keturių minučių klastingą baudos smūgį atliko I.Campo, bet S.Harperiui tai buvo lengvas grobis.

Mačo pabaigoje pusproges turėjo „šarkų“ naujokas Damienas Duffas ir turkų saugas Emre, bet įmušti išlyginamąjį įvartį nepavyko. Ši pergalė „Bolton“ ekipą sugrąžino į trečiąją poziciją, tuo tarpu laimėjęs vos vienerias iš ketverių namuose žaistų rungtynių „Newcastle“ su septyniais taškais lieka tik penkioliktas.