Įsibėgėjusi "Barca" nemažina apsukų (Atnaujinta) © Eurofootball.lt
Ispanijos čempionų titulą ginantys "Barcelona" futbolininkai nemažina apsukų ir iškovoję 17 pergalę iš eilės nuo antroje vietoje "La Ligoje" žengiančios "Osasuna" ekipos atsiplėšė iki septynių taškų.

Katalonijos superklubui rungtynių namuose su Bilbao "Athletic" pradžia nežadėjo nieko gero, kadangi 16 minutę po jaunojo Fernando Llorentes įvarčio svečiai išsiveržė į priekį. Tačiau pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą vienuolikos metrų baudinį, skirtą už žaidimą ranka, sėkmingai realizavo aktyviai žaidęs brazilas Ronaldinho, o antrojo kėlinio pradžioje šeimininkams pergalingą įvartį įmušė jaunasis argentinietis Lionelis Messi, pirmas suskubęs prie vartininko I.Lafuentes atmušto kamuolio.

Pačioje rungtynių pabaigoje "Nou Camp" stadione raudoną kortelę prieš savo akis išvydo portugalas Deco - teisėjas tokį sprendimą priėmė dėl apsistumdymo su varžovu, kuris vos nesibaigė abiejų komandų muštynėmis.

Itin netikėtus pralaimėjimus patyrė dėl kelialapių į UEFA Čempionų lygą kovojantys "Villarreal" ir La Korunijos "Deportivo", tačiau skaudesnis pralaimėjimas buvo pastarųjų: "Deportivo" savo tvirtovėje "El Riazor" 0-2 nusileido paskutinę vietą turnyrinėje lentelėje užimančiai Vitorijos "Alaves" vienuolikei.

Tuo tarpu į UEFA Čempionų lygos aštuntfinalį patekusi "Villarreal" minimaliu rezultatu Santandere nusileido vietos "Racing". Itin kovingose rungtynėse, kurių metu iš aikštės buvo išvaryti net trys žaidėjai, vienintelis įvartis buvo įmuštas 21 rungtynių minutę, kuomet pasižymėjo Matabuena, o svečių sirgalių nusivylimui prieš pat pertrauką puikios progos išlyginti rezultatą nuo vienuolikos metrų atžymos neišnaudojo "Geltonųjų submarinų" lyderis Juanas Romanas Riquelme. Per pastarąsias penkerias rungtynes surinkę net 11 taškų Santandero futbolininkai turnyrinėje lentelėje šoktelėjo net į vienuoliktą vietą.

Paskutinėse pirmojo rato rungtynėse Madride, "Real" 4-2 palaužė "Sevilla" pasipriešinimą ir pakilo į ketvirtą turnyrinės lentelės vietą. Tikru rungtyniu herojumi tapo prancūzas Zinedine`as Zidane`as, pelnęs hat-trick`ą" ir atlikęs rezultatyvų perdavimą.

Šeimininkai į priekį išsiveržė jau septintą rungtynių minutę po to, kai po Z.Zidane`o perdavimo pasižymėjo ispanas Guti. Pirmojo kėlinio viduryje įspūdingu smūgiu vos persvaros nepadvigubino dėl M.Salgado traumos į startinę sudėtį patekęs naujasis "Real" pirkinys brazilas Cicinho - jo iš dešiniojo krašto smūgiuotas kamuolys atšoko nuo apatinės skersinio dalies, tačiau neįskrido į vartus.

Antrojo kėlinio pradžioje svečiams pavyko išlyginti rezultatą - italo Enzo Maresca`os smūgį atrėmęs Ikeras Casillasas numušė kamuolį tiesiai po kojomis brazilui Luisui Fabiano, kuris be klaidos pasiuntė jį į vartus. Vis tik netrukus, po pražangos prieš brazilą Julio Baptistą, į "Sevilla" vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavo Z.Zidane`as.

Po poros minučių puikų Cicinho perdavimą kulnu atgal "atmetė" pastaruoju metu puikią formą demonstruojantis Guti ir Z.Zidane`ui teliko pasiųsti kamuolį į vartus. Po šio epizodo sekė abiejų ekipų smūgiai į vartų konstrukcijas ir puikus I.Casillaso atsaugojimas, o iki rungtynių pabaigos likus dešimčiai minučių "Sevilla" netgi pavyko sušvelninti rezultatą, kuomet prastai I.Casillaso atmuštą kamuolį į vartus pasiuntė Aitoras Ocio.

Vis tik "Real", šiose rungtynėse turėję aiškią teritorinę persvarą (kamuolio valdymo laikas 63-37), užtvirtino savo pergalę jau per pridėtinį laiką: pasinaudoję svečių bandymai išlyginti rezultatą jie paskutinės kontratakos metu atsidūrė penkiese prieš du "Sevilla" žaidėjus ir be klaidų įmušė ketvirtą įvartį. Tai po Guti perdavimo padarė Z.Zidane`as.

Sekmadienio statistika

"%c00006" 2 - 1 "%c00039"
16` [0 - 1] Fernando Llorente
38` [1 - 1] Ronaldinho (11 m.)
51` [2 - 1] Lionel Messi

90` iš aikštės išvarytas Deco ("Barcelona")

Madrido "%c00212" 1 - 1 Vigo "%c00020"
43` [1 - 0] Jaime Gavilan
47` [1 - 1] Angel

"%c00108" 3 - 1 "%c00020"
26` [1 - 0] Oscar
28` [2 - 0] Diego Milito
76` [2 - 1] Juan Arango
81` [3 - 1] Diego Milito

"%c00106" 0 - 2 "%c00253"
15` [0 - 1] Alexander Medina
38` [0 - 2] Alexander Medina

59` iš aikštės išvarytas Antonio Lopezas ("Malaga")

"%c00005" 1 - 0 "%c00086"
21` [1 - 0] Sergio Matabuena

45` iš aikštės išvarytas Pablo Alfaro ("Racing")
54` iš aikštės išvarytas Pablo Pinillos ("Racing")
62` iš aikštės išvarytas Hector Font ("Villarreal")

La Korunijos "%c00089" 0 - 2 "%c00252"
22` [0 - 1] John Aloisi
51` [0 - 2] Rodolfo Bodipo

San Sebastiano "%c00091" 0 - 1 Barselonos "%c00102"
90` [0 - 1] Raul Tamudo

42` iš aikštės išvarytas Jarque ("Espanyol")

Madrido "%c00003" 4 - 2 "%c00107"
7` [1 - 0] Guti
51` [1 - 1] Luis Fabiano
58` [2 - 1] Zinedine Zidane
61` [3 - 1] Zinedine Zidane
85` [3 - 2] Aitor Ocio
90` [4 - 2] Zinedine Zidane