Interviu. L.Kasčiūnas: J.Guardiolai nepavyko sukurti "Bayern" dominavimo epochos Europoje

Politologas ir Rytų Europos studijų centro vadovas Laurynas Kasčiūnas - vienas žinomiausių Miuncheno "Bayern" ekipos gerbėjų Lietuvoje.

Lankomiausias šalies futbolo portalas "EuroFootball.lt" pasikalbėjo su 33 metų vilniečiu apie Bundeslygos čempionų praėjusio sezono rezultatus, trenerio Josepo Guardiolos nuveiktą darbą ir klubo legendos B.Schweinsteigeriio išvykimą.

- Nuo kelių metų palaikote "Bayern" komandą ir kaip viskas prasidėjo?

- Viskas prasidėjo nuo tokių Vokietijos futbolo rinktinės ir Muncheno Bayern žaidėjų kaip Lotharas Matheusas.

Palaikymą šiam klubui dar labiau sustiprino keli straipsniai ir knygos apie futbolo istoriją ir Gerdo Mullerio bei Franco Beckenbauerio laikų "Bayern".

- Kaip vertinate praėjusio sezono ekipos rezultatus?

- Vertinu tik patenkinamai. Nežinau, kas gali sutrukdyti "Bayern" laimėti Bundeslygą dar kokius penkis metus iš eilės, todėl pergalė Vokietijos čempionate nėra koks didelis laimėjimas.

Viską reikėtų vertinti per pasiekimus Čempionų lygoje. O ten pasiektas tik pusfinalis. Tokia komanda kaip "Bayern" negali kelti sau tikslo patekti tik į pusfinalį. Todėl sezoną vertinu tik patenkinamai.

Be to, "Bayern" politika susipirkti kitų Vokietijos klubų geriausius nėra pati protingiausia strategija. Bundeslygos silpnėjimas ilgainiui gali lemti ir "Bayern silpnėjimą".

- Ar esate patenkintas, kad komandai ir toliau vadovaus treneris Josepas Guardiola?

- Ne, nesu patenkintas. Vokiečių komandos geriausiai žaidžia tada, kai jiems vadovauja vokiečiai. Maniau, kad po paskutinio J.Heynckeso sezono, su ta pačia komanda galima buvo sukurti dar vieną "Bayern" dominavimo epochą Europoje.

Deja, bet J.Guardiolai nepavyko to padaryti. Manau, kad J.Guardiolos atveju "prekės ženklas" pasirodė per geras pačios prekės kokybei.

- Kurie "Bayern" žaidėjai Jums labiausiai imponuoja?

- Pirmiausia - M.Neueris. Tai neabejotinai šiuo metu geriausias pasaulio vartininkas. Kartu su juo į futbolą atėjo žaidimo vartuose revoliucija. M.Neuerio žaidimą Vokietijos rinktinėje prieš Alžyrą 2014 m. pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalyje reikėtų kuo dažniau rodyti jauniesiems vartininkams.

Niekaip nesuprantu, kodėl 2014 m. pasaulio čempionas negavo Auksinio kamuolio, o prizas atiteko tam, kuris savo rinktinės finaluose ar žaisdamas prieš vokiečius tampa visiškai vidutiniu žaidėju.

Kitas labai mėgstamas žaidėjas – T.Mulleris. Nors iš pirmo žvilgsnio, jis ir nepanašus į tą, kuris turi ką nors ypatingo, bet gebėjimas jausti žaidimą, prisiliesti prie kamuolio, kai to labiausiai reikia, daro jį vienu geriausių pasaulio žaidėju. Man jis simbolizuoja tą senąją vokišką futbolo mokyklą, kai varžovai taip ir nesuprasdavo, kodėl pralaimi vokiečiams.

- Šią vasarą "Bayern" atsisveikino su vienu iš ekipos simbolių B.Schweinsteigeriu. Ar tai turės didelės įtakos Miuncheno komandai?

- Be abejo, negerai, kai tokios legendos palieka klubą. Tik dėl tokių simbolių klubinis futbolas dar galutinai nevirsta tik gryna komercija.

Norėtųsi, kad tokio nekontraktinio bendruomeniško ryšio futbole būtų daugiau. O B.Schweinsteigerio išėjimu jo gali būti tik mažiau. Ir tai gali atsiliepti ir komandos žaidimui.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...