Interviu. G.Reklaitis: „Premier“ lygos tarpsezonio darbai ir prognozės

Šeštadienį rungtynėmis tarp "Mancheste United" ir "Tottenham" ekipų startuoja Anglijos „Premier“ lygos čempionatas.

Lankomiausias šalies futbolo portalas „EuroFootball.lt“ apie artėjančias pirmenybes pasikalbėjo su „Viasat Sport Baltic“ komentatoriumi Gediminu Reklaičiu.


- Gediminai, Anglijos „Premier“ lyga jau visa čia pat. Laukiate su nekantrumu, ar vis dar norėtumėte pailsėti nuo klubinio sezono?

- Atostogos nusibodo, duokite greičiau futbolo! Iš nekantrumo spirgu jau antrą savaitę, labai įdėmiai seku visas naujienas, mintyse dėlioju „Fantasy“ komandą. Žodžiu, darbai vyskta su vis didesniu pagreičiu.

- Kurios komandos, Jūsų nuomone, per vasarą žaidėjų perėjimų rinkoje padirbėjo labiausiai?

- Šiuo metu, bent iš vadinamųjų favoritų, aiškiai išsiskiria „Manchester United“ ir „Liverpool“. Tačiau neturime pamiršti, kad dar liko trys savaitės iki perėjimų lango užsidarymo, o, pavyzdžiui, „Arsenal“ gali pagerinti klubo pirkinių rekordą įsigydamas Karimą Benzemą.

Manau, kad rinkoje dar ne vieną žodį tars ir kiti galingieji, tačiau neatsilikti stengiasi ir vidutiniokai. Net 6 klubai gerino savo perėjimų sumos rekordus, ir tai tikriausiai nėra pabaiga. Kalbant apie vidutiniokus, maloniai stebina, kaip savo komandas konstruoja Garry Monkas iš "Swansea", Slavenas Biličius iš "West Ham" ir Markas Hughesas iš "Stoke City".

- Ar įvyko toks perėjimas, kuris Jus kiek nustebino ar nuvylė?

- Gana ilgai užtruko Raheemo Sterlingo saga, tačiau galbūt labiau nustebino Christiano Benteke kaina (32,5 mln. svarų sterlingų). Kita vertus, dėl naujų TV sutarčių visi „Premier“ lygos klubai disponuoja išaugusiomis lėšomis, tad ir sumos už žaidėjus natūraliai kyla aukštyn. Iš visų perėjimų išskirčiau Andre Ayew („Swansea“) ir Dimitrio Payeto („West Ham“) atvykimą. Jie jau seniai buvo prancūzų "Ligue 1" žvaigždės ir, manyčiau, tą patį statusą greitai užsitarnaus ir Ūkanotajame Albione.

- „Manchester United“ sulaukė gana solidaus pastiprinimo. Kaip manote, ar šiame sezone „raudonieji velniai“ turės dar daugiau šansų iškovoti Anglijos čempionų titulą?

- „Manchester United“ kreivė vėl kyla aukštyn. Jei praėjusią vasarą Louiso van Gaalo pirkiniai atrodė kaip savotiškas daugelio gaisrų gesinimas, tai šią vasarą perėjimų politika jau atrodo daug geriau sustyguota ir iškristalizuota. „Raudonieji velniai“ išsprendė svarbiausią problemą - sustiprino aikštės vidurį. Ir Bastianas Schweinsteigeris, ir Morganas Schneiderlinas yra puikūs atraminiai saugai, kurie suteiks visam komandos žaidimui patikimą bazę. „United“ užtenka ir puolamojo potencialo, o šiek tiek nerimo aistruoliams turėtų kelti nebent gynyba. Vis dėlto praėjusį sezoną rezultatai per daug priklausė nuo Davido De Gea žaidimo - vartininkas nuolat taisė savo ekipos gynybos klaidas.

- Pasiruošimo metu nuostabią sportinę formą demonstruoja Londono „Arsenal“ klubas. Galbūt „kanonierių“ ekipai atėjo tinkamas laikas kovoti ne dėl „didžiojo ketverto“, o dėl čempionų titulo?

- „Arsenal“ atrodo subrendęs didžiajam proveržiui. Atvykus Petrui Čechui komandai iš esmės nieko nebetrūksta, kad būtų vienais pagrindinių pretendentų į titulą. Jei Arsene'as Wengeras dar sugebės privilioti K.Benzema, bent man klausimų nebeliks - Londono klubas šiemet privalo kovoti dėl aukščiausio tikslo. Aišku, nepaisant viso „Arsenal“ sukaupto talento, lieka įsisenėjusios psichologinės problemos. „Kanonieriai“ šį sezoną pirmiausia privalės įveikti save, nugalėti savo demonus. Jei susitvarkys su savimi, „ginklininkai“ aikštėje gali patiesti bet kuriuos varžovus.

- Šį sezoną „Premier“ lygoje bus proga išvysti lietuvį. Kaip manote, ar Giedrius Arlauskis turi šansų tapti pagrindiniu „Watford“ vienuolikės vartininku?

- Giedrius dėl raudonos kortelės praleis pirmąsias dvejas rungtynes. Tiesa, kiek žinau, tai net išeis į naudą - jis galės pamatyti savo atžalos gimimą. Vėliau Lietuvos rinktinės vartininkas turi visus šansus kovoti dėl vietos po saule. Daugelis „Premier“ lygos fanatikų puikiai prisimena, kaip sunkiai „lankstosi“ Heurelho Gomesas, kaip šiam vartininkui būdingos vaikiškos klaidos. G.Arlauskiui tiesiog reikės palaukti savo momento, o tada jis jau nebeturėtų žvalgytis atgal.

- Kaip vertinate naujokus, ar šią vasarą jie padirbėjo tinkamai, kad išliktų „Premier“ lygoje?

- Tradiciškai galima laukti, kad bent vieni naujokai taps malonia pirmojo rato staigmena. Mano galva, geriausius šansus tai padaryti turi „AFC Bournemouth“ komanda, pasižyminti savitu identitetu ir puikia darbo etika. „Watford“ klubas buvo labai aktyvus vasaros turguje ir įsigijo kelis tikrai įdomius futbolininkus (Jose Jurado, Sebastianas Prodlis, Valonas Behrami), bet šiam naujam kolektyvui gali prireikti nemažai laiko, kad suderintų veiksmus. Nužygiavus visą 38-ių turų distanciją, „Premier“ lygoje vietą išsaugos vienas arba du šiemetiniai naujokai.

- Kurie keturi klubai, Jūsų nuomone, sezono finišo tiesiojoje bus „didžiajame ketverte“?

- Pagrindiniai „įtariamieji“ lieka tie patys - abu Mančesterio klubai, Londono „Chelsea“ ir Londono "Arsenal“. Tiesa, bent man atrodo, kad į Čempionų lygą sugrįžti gali ir „Liverpool“. Nors komandos užnugaris ir toliau nekelia didelio pasitikėjimo, bet priekyje „raudonieji“ turi puikias pajėgas su C.Benteke, Coutinho, Roberto Firmino ir Jamesu Milneriu, tad nereiktų anksčiau laiko kelti baltos vėliavos. Šiemet iš favoritų rato išbraukčiau „Tottenhamą“. Tiesa, yra vienas "bet" - "Spurs" dar turi beveik mėnesį, kad gerokai sustiprintų savo pajėgas, o Danielis Levy jau seniai garsėja kaip "paskutinės minutės" sandorių ekspertas.

Aivaras Katutis

Straipsnio įvertinimas: 3 1
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos