"Inter" grįžo į "Serie A" lyderio poziciją © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos lygoje buvo sužaisti likusieji 6 turo susitikimai. Į lentelės viršų vėl pakilo "Inter" klubas, pasinaudojęs konkurentų "Roma" ir "Palermo" nesėkmėmis. Pergales sugebėjo iškovoti "Fiorentina", "Udinese" ir "Torino", tuo tarpu Tomo Danilevičiaus įvartis padėjo "Livorno" dar kartą įveikti savo varžovus.

"Inter" klubas pakilo į pirmą vietą iškovojęs sunkią pergalę namuose prieš autsaiderį "Catania" rezultatu 2-1.

15 minutę svečiai išsiveržė į priekį po neįtikėtino Giuseppe Mascara įvarčio. Žaidėjas, pamatęs kad "Inter" vartininkui Julio Cesarui trukdo į veidą šviečianti saulė, spyrė kamuolį beveik nuo šoninės linijos ir puikiu smūgiu nuginklavo Milano klubo vartų sargą.

Tačiau "Inter" nedelsiant puolė varžovų vartus ir praėjus pusvalandžiui nuo rungtynių pradžios sugebėjo išlyginti rezultatą – Dejanas Stankovičius galva nukreipė Luišo Figo skersuotą kamuolį į vartus.

67 minutę Milano klubas turėjo šansą išsiveržti į priekį – "Inter" puolėją Julio Ricardo Cruz baudos aikštelėje pargriovė varžovų gynėjas Mauro Minelli ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į svečių vartus. Jo mušti atsistojo pats argentinietis, tačiau jo smūgiuotą kamuolį atsaugojo "Catania" vartininkas ir rezultatas išliko toks pats.

Visgi praeito sezono čempionams pavyko iškovoti pergalę. 75 rungtynių minutę Dejanas Stankovičius smūgiu palei žemę pelnė antrąjį savo įvartį rungtynėse ir iškovojo savo klubui tris svarbius taškus.

Kitas favoritas šiemet laimėti "Serie A", "Roma", patyrė netikėtą nesėkmę. Sostinės ekipa svečiuose 0-1 nusileido "Reggina" klubui.

Pergalę šeimininkams atnešė 48 minutę Nicola Amoruso pelnytas įvartis. Italas varžovų baudos aikštelėje gavo kamuolį ir tiksliu smūgiu pasiuntė jį į "Roma" vartus. "Roma" žaidėjai teisėjui bandė įrodyti, kad žaidėjas smūgio metu buvo nuošalėje, tačiau arbitras į jų šnekas nereagavo.

"Palermo" patyrė pirmąją nesėkmę namų stadione šiame sezone – klubą 3-2 permainingose rungtynėse nugalėjo "Atalanta".

Jau 13 minutę Cristianas Doni smūgiu galva išvedė svečius į priekį. Tačiau po 5 minučių rezultatas tapo lygus – australas Markas Bresciano taikliu smūgiu į varžovų vartus atstatė rungtynėse pusiausvyrą.

Praėjus pusvalandžiui nuo susitikimo pradžios svečiai dar kartą išsiveržė į priekį dėka Claudio Rivalta įvarčio, o prieš pat pertrauką rezultatas vėl tapo lygus po to, kai Eugenio Corini sėkmingai realizavo 11 metrų baudinį. Visgi svečiai sugebėjo išplėšti pergalę, kuomet 56 minutę Fernando Tissone nuginklavo "Palermo" vartininką.

Solidų pasirodymą čempionate pratęsė "Livorno", svečiuose 2-0 įveikdamas "Ascoli" klubą. Antrose rungtynėse iš eilės pasižymėti sugebėjo Tomas Danilevičius. Lietuvis 24 minutę po Antonio Filippini perdavimo nuginklavo varžovų vartininką, taip pelnydamas jau trečiąjį įvartį šiame sezone. "Livorno" pergalę 63 minutę užtvirtino A.Filippini, įmušęs puikų įvartį nuo baudos aikštelės krašto.

"Fiorentina" ir toliau įrodinėja, kad prastas sezono startas tebuvo atsitiktinumas. Šįsyk klubas rezultatu 2-1 išvykoje nugalėjo "Empoli". Nors Florencijos klubas nuo 28 minutės buvo besivejančių vaidmenyje, Adriano Mutu bei Luca Toni įvarčiai įrašė dar 3 taškus į "Fiorentina" sąskaitą.

Pergalę taip pat iškovojo ir "Udinese". Klubas svečiuose 3-0 nugalėjo beviltiškai šiemet rungtyniaujančią "Parma" ekipą. Pagrindinis pergalės kalvis, kaip ir tikėtasi, buvo ekipos lyderis Vincenzo Iaquinta, pasižymėjęs rungtynėse du kartus.

"Torino" pagaliau sugebėjo iškovoti pirmąją pergalę šiame sezone. Turino klubas namuose 1-0 įveikė "Chievo" ekipą. Pergalę klubui atnešė 48 minutę Roberto Stellone pelnytas įvartis. Italas gavo perdavimą iš Roberto Muzzi ir tolimu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką.

Tuo tarpu Romos "Lazio" namuose nesugebėjo įveikti "Cagliari" klubo. Sostinės ekipa turėjo puikią progą laimėti, tačiau Massimo Oddo nesugebėjo realizuoti 11 metrų baudinio. Rungtynių pabaigoje aikštėje užvirė aistros – už abejotiną pražangą iš aikštės buvo išvarytas "Cagliari" žaidėjas Joe Bizera. Už ginčus dėl šio epizodo taip pat raudoną kortelę gavo Daniele Conti. Negana to, už kelių minučių už ginčą su šoniniu teisėju iš aikštės buvo išvarytas "Lazio" kapitonas M.Oddo.

Sekmadienio rungtynių rezultatai:

"%c00037” 2 – 1 "%c00318”
16` [0 – 1] Giuseppe Mascara
29` [1 – 1] Dejan Stankovic
75` [2 – 1] Dejan Stankovic

"%c00081” 1 – 0 "%c00028”
49` [1 – 0] Nicola Amoruso

"%c00200” 2 – 3 "%c00215”
14` [0 – 1] Cristiano Doni
18` [1 – 1] Mark Bresciano
31` [1 – 2] Claudio Rivalta
45` [2 – 2] Eugenio Corini (11m)
56` [2 – 3] Fernando Tissone

"%c00262” 0 – 2 "%c00213”
23` [0 – 1] Tomas Danilevičius
63` [0 – 2] Antonio Filippini

70` Giovanni Pasquale ("Livorno”) pašalintas iš aikštės

"%c00085” 1 – 2 "%c00143”
28` [1 – 0] Davide Matteini
67` [1 – 1] Adrian Mutu
77` [1 – 2] Luca Toni

"%c00029” 0 – 3 "%c00063”
8` [0 – 1] Sulley Ali Muntari
11` [0 – 2] Vincenzo Iaquinta
66` [0 – 3] Vincenzo Iaquinta

74` Sulley Ali Muntari ("Udinese”) pašalintas iš aikštės

"%c00251” 1 – 0 "%c00068”
48` [1 – 0] Roberto Stellone

"%c00019” 0 – 0 "%c00216”
90+1` Joe Bizera ("Cagliari”), Daniele Conti ("Cagliari”), 90+3’ Massimo Oddo ("Lazio”) pašalinti iš aikštės