Ilgos "sausų" rungtynių serijos - vienas iš V. Urbono čempioniško sezono požymių?

738 minutės – tiek šio sezono „SMScredit.lt A lygoje“ įvarčio nepraleido „Trakų“ vartininkas Marius Rapalis, kuris dusyk „sausus“ vartus išlaikė ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės pusfinalio akistatose su Marijampolės „Sūduva“.

Būtent pastarosios komandos atstovas Admiras Kecapas tiksliu smūgiu galva padėjo tašką puikiai vartininko serijai, prasidėjusiai kovo 17-ąją, kai trečiame ture 50-ąją minutę pasižymėjo Kauno „Stumbro“ saugas Klaidas Janonis.

Tokios „sausos“ atkarpos yra būdingos dabartiniam „Trakų“ treneriui Valdui Urbonui, kurio treniruojamas Panevėžio „Ekranas“ ne sykį parodė betoninės gynybos pavyzdžius, triumfuodamas šalies čempionate.

2008 metais Aukštaitijos klubo vairą perėmęs strategas po dviejų sezonų pertraukos sugrąžino panevėžiečius ant aukščiausiojo pakylos laiptelio ir suteikė šansą jaunajam Vytautui Černiauskui, kuris savo galimybe pasinaudojo puikiai.

Jaunasis vartų sargas nukonkuravo kur kas labiau patyrusį Bogdaną Stefanovičių ir antroje sezono pusėje sužaidė puikią atkarpą, per kurią septyniuose mačuose iš eilės nepraleido nė vieno įvarčio. Tai garantavo V. Černiauskui geriausio jaunojo futbolininko laurus.

Įspūdingą rezultatą 2011 metais užfiksavo dar vienas V. Urbono treniruojamas futbolininkas – tuomet 21-erių Emilijus Zubas. Vartininkas nepraleido įvarčio net 1057 minutes ir sulaukė atgarsio visoje Europoje. Įspūdingą panevėžiečio atkarpą nutraukė Vilniaus VMFD „Žalgirio“ saugas Mario Grgurovičius.

E. Zubas užėmė antrą vietą geriausio jaunojo futbolininko rinkimuose, V. Urbonas – susižėrė geriausio trenerio laurus. Po metų „Ekrano“ vartininkas paliko visus užnugaryje, savo ruožtu, dabartinis „Trakų“ strategas taip pat neturėjo sau lygių.

2012 metų sezone „Ekranas“ iškovojo paskutinį čempiono titulą, kurį paženklino dar viena E. Zubo efektinga serija. Dabartinis Belsko-Bialos „Podbeskidzie“ vartininkas nuo antrojo turo nepraleido įvarčio devyniuose mačuose iš eilės. Dešimtoji akistata baigėsi užtikrinta pergale prieš Vilniaus REO rezultatu 6:1, tačiau 76-ąją minutę tiksliai į tolimąjį vartų kampą smūgiavo Mindaugas Grigalevičius.

Akivaizdu, kad ilgos „sausų“ rungtynių serijos – vienas iš čempioniško V. Urbono sezono požymių. Šiame „SMScredit.lt A lygos“ čempionate komandos įveikė beveik trečdalį kelio, o puikus „Trakų“ žaidimas šalia savo vartų leido „riteriams“ tik neženkliai atitrūkti nuo varžovų.

Patikima gynyba padėjo V. Urbonui skinti trofėjus Panevėžyje, savo ruožtu, dabartinis trenerio klubas jau šį sekmadienį LFF taurės finale sieks dar kartą iškovoti pirmąjį titulą.