Įkvepianti Hallerio istorija: nuo aukštumų Vokietijos, nemalonios diagnozės iki Afrikos geriausio © Twitter nuotr.

Sebastianas Halleris turi viena iš labiausiai įkvepiančių istorijų futbole.

2024 metų vasario 11 dieną S. Halleris su Dramblio Kaulo Krantu savo žiūrovų akivaizdoje tapo Afrikos čempionais, tačiau kelias iki tol buvo tikrai ne rožėmis klotas.

Savo karjerą gimtojoje Prancūzijoje pradėjęs puolėjas turėjo labai permainingą karjerą. Jis iš pradžių turėjo keletą labai neblogų sezonų „Auxerre“ bei „Utrecht“ komandose. Nedelsiant jis dėmesį gavo iš stipraus Vokietijos klubo – Frankfurto „Eintracht“.

Sezonai Vokietijoje buvo puikūs. 2018-19 metų sezone su Frankfurto klubu S. Halleriui pavyko pasiekti Europos lygos pusfinalį, o sezoną prieš buvo iškovota ir Vokietijos taurė. 15 įvarčių bei 9 rezultatyvius perdavimus atlikęs puolėjas gavo šansą stipriausioje pasaulio lygoje – „Premier“ lygoje su „West Ham United“ ekipa.

Tuo metu S. Halleris buvo rekordinis „West Ham“ pirkinys, už sumą, kuri kilo iki 45 milijonų svarų sterlingų. Tačiau sezonai Anglijoje visiškai nepasiteisino. Jį kamavo ne tik bėdos aikštėje, tačiau ir už jos, su sveikatos problemomis susidūrė jo žmona bei naujagimis. Bendrai, DKK atstovas išsiskyrė dviem labai gražiais smūgiais per save per tą laiką Anglijoje, tačiau tai tik tiek. Jį nukonkuravo Michailas Antonio.

Savo talentus Prancūzijoje gimęs žaidėjas galėjo atskleisti Nyderlanduose. Atstovaudamas „Ajax“ jis įmušė visose šešiose Čempionų lygos grupės mačuose, jis taip pat tapo pirmuoju žaidėju, kuris greičiausiai įmušė 10 įvarčių per vieną ČL sezoną, o su 10 įvarčių prisijungė prie elitinės Ronaldo, Lionelio Messi bei Roberto Lewandowski kompanijos. Sezonas buvo puikus, 21 įvarčiai „Eredivisie“ ir karjera vėl sugrįžusi į Vokietiją.

Vokietijoje S. Halleris pasirašė sutartį su Dortmundo „Borussia“, tačiau mėnesį po sutarties pasirašymo išgirdo gniuždančią naujieną – sėklidėse rastas auglys. Visa laimė tai, kad keturi chemoterapijos seansai bei dvi operacijos padėjo situaciją stabilizuoti. Šiuolaikinė medicina leido Halleriui į aikštę grįžti net 2023 metų sausį. 

Metai po grįžimo į aikštę 29-erių puolėjas ėmė kurti istoriją su Dramblio Kaulo Kranto rinktine Afrikos Nacijų Taurėje. Jis prie triumfo prisidėjo svariai – 2 įvarčiai, iš kurių vienas ir lemiamas finale prieš Nigerijos rinktinę (2:1).

Be abejo, S. Hallerio tikslas yra dabar grįžti į geriausią sportinę formą klubiniame futbole, bet triumfas Afrikos Nacijų Taurėje turėjo būti saldus ne tik dėl šalies, kurioje yra tavo šaknys, pasiekimo, tačiau ir dėl bendros istorijos. Ši istorija įkvepia nepasiduoti bei surasti tikėjimą sunkiausiuose momentuose, nes tunelio gale visada yra šviesa.