II lyga: žvilgsnis į prabėgusį sezoną © „Transinvest“ nuotr.

2022 metų LFF II lygos sezonas startavo dviejų jaunimo komandų (Klaipėdos FM – „Žalgiris“ C) akistata, kurioje užteko vienintelio Igno Kaškelevičiaus įvarčio, kad žalgiriečiai iškovotų pirmuosius tris sezono taškus. Netrukus save pretendentais į nugalėtojo titulą įvardinę „TransINVEST“, „Saned“ ir „Vilties“ klubai taip pat startavo pergalingai.

REZULTATYVIAUSI

„Šilutės“ vadovai prieš sezoną kalbėjo, kad 2022 metų pagrindinis klubo tikslas – infrastruktūra, o su rezultatais kaip jau bus – taip bus. O buvo taip, kad daugiausiai Gvido Juškos (sezoną pradėjusio 39-erių, o baigusio 40-ies) pastangomis, Pamario krašto komanda visą sezoną išsilaikė tarp lyderių. Pats Gvidas po hetriko gimtuosiuose Telšiuose prieš „Džiugą“ B pakilo į pirmą vietą rezultatyviausių lygos žaidėjų suvestinėje.

Vėliau veterano rezultatyvumas sumažėjo ir jį aplenkė dar dvejais metais vyresnis Ričardas Beniušis. Prieš sezoną pareiškęs apie profesionalo karjeros pabaigą, didysis Benas nutarė sugrįžti į Antrą šalies lygą, kurioje apie save priminė 34 (!) įvarčiais.

ĮVARČIŲ FIESTOS

Šio sezono rezultatyviausiomis rungtynėmis tapo Vilniaus rajono „TransINVEST“ – Telšių „Džiugas“ B akistata, per kurią buvo įmušta šešiolika įvarčių. Itin jaunos sudėties į Širvintas atvykę telšiškiai vidutiniškai kas 5,5 minutės stebėjo, kaip iš jų vartų tinklo traukiamas kamuolys.

Iki pertraukos buvo įmušti septyni įvarčiai, po pertraukos – dar devyni. Ši dvikova įsimintina tapo ir Osvaldui Čipkui, kuris pirmąkart karjeroje per rungtynes įmušė net septynis kartus.

Šiame segmente neįmanoma neprisimti Joniškio „Saned“ ir Vilniaus „Vilties“ dvikovų. Abi komandos pasidalino po pergalę, tačiau įdomiau yra tai, kad per dvejas sezono tarpusavio rungtynes (180 minučių) buvo įmušti net 25 (!) įvarčiai.

SUGRĮŽIMAS

Jei būtų rinkimai, „Sugrįžimo“ nominacijoje triumfuotų Utenos „Utenis“. Pirmojo rato dvikovoje prieš „Viltį“ uteniškiai jau 35 minutę atsiliko 1:4, o 73 minutę po Ernesto Gerasimovo įvarčio – ir 3:5.

Vis tik, tai nė motais buvo pirmiausiai Kirilui Levšinui, kuris likus 10 minučių iki dvikovos pabaigos pelnė savo trečiąjį įvartį bei deficitą sumažino iki minimumo, o trečią pridėto teisėjo laiko minutę tas pats K. Levšinas įformino pokerį bei komandai padovanojo tašką.

IŠSKIRTINIAI

Per visą šį sezoną „TransINVEST“ daug kartų vertė kalbėti apie jų pergales. Tai yra natūralu, nes jų buvo iškovota net 23. Apskritai, ilgą laiką vieninteliai atėmę taškus iš Giedriaus Barevičiaus auklėtinių buvo „Žalgirio“ C jaunuoliai.

Ir kai atrodė, kad „TransINVEST“ sezoną baigs be pralaimėjimų, atėjo laikas atidėtai dvikovai su „Sūduva“ B. Vietinių džiaugsmui, marijampoliečiai laimėjo 3:2 bei tapo vieninteliais per visus 2022 kalendorinius metus Antroje lygoje nugalėjusiais Vilniaus rajono atstovus.

DĖL SIDABRO

Jei kova dėl čempiono titulo užsibaigė greitai, tai kova dėl antrosios vietos vyko iki paskutinio turo. Galime prisiminti, kad „Kauno Žalgiris“ B ir „Šilutė“ visą antrąjį ratą ėjo taškas į tašką, tarpusavyje komandos abusyk sužaidė lygiosiomis, o tai reiškė, kad gali tekti skaičiuoti įvarčių skirtumą.

Taip ir būtų buvę, jei ne Klaipėdos FM žaidėjo Nikitos Bondarevo įvartis 74 minutę į šilutiškių vartus. Reziumuojant, tas įvartis nieko nepakeitė, nes, kaip vėliau paaiškėjo Kaune, „Šilutei“ iki sidabro trūko mažiausiai penkių įvarčių.

NELAIMĖ

Visą Lietuvos futbolo bendruomenę sukrėtė įvykis „Ateitis“ – „TransINVEST“ rungtynėse, kai ant dirbtinės dangos griuvo ir nuo jos neatsistojo „TransINVEST“ atstovas Gajus Kulbis. Futbolininkas buvo išgabentas į ligoninę, o futbolo bendruomenė nuo jo nenusisuko ir darė viską, kad jis grečiau atsistotų ant kojų.

Prabėgus pusmečiui, vaikštynės pagalba Gajus jau vaikšto. Jo svajonė – Naujuosius metus sutikti vaikštant savo kojomis.