II lyga: R. Beniušis įmušė dešimt įvarčių © FK „Jonava“ nuotr.

Savaitgalį sužaistos LFF II lygos A diviziono 23-ojo turo rungtynės, kuriose netrūko nei super pasirodymų, nei įtemptų kovų, nei nesuvaldytų emocijų.

Turo žvaigžde neabejotinai tapo 44-erių Ričardas Beniušis. Rezultatyviausias lygos žaidėjas savo sąskaitą papildė net dešimčia tikslių smūgių.

Fenomenalu

44 metų Ričardas Beniušis praėjusį sekmadienį atsimins ilgai. Sužaidus šiek tiek daugiau nei vieną minutę savo šou pradėjęs puolėjas iš viso įmušė net 10 įvarčių. Dabar jo sąskaitoje 31 ir labai mažai šansų, kad per likusius septynis turus jį kažkas pasivys.

R. Beniušis nenumaldomai artėjo prie 500-ojo karjeros įvarčio. Itin sėkmingo žaidimo atveju, tai gali atsitikti dar šiemet.

R. Beniušis savo žaidimu padėjo „Jonavai“ 20:0 sutriuškinti“ „Dembavą“. Visiškai žaidėjų nebeturinti ir tik ant jaunimo pečių besilaikanti Panevėžio rajono komanda šiose rungtynėse pasiekė sezono antirekordą.

Beje, „Dembavai“ kitame ture bus dar sunkiau, nes du šios komandos žaidėjai Linas Ausmonas ir Paulinas Krasauskas prieš save išvydo tiesiogines raudonas korteles. Tokia pati nuobauda aplankė ir Šarūną Činiką iš „Jonavos“.

Intriguojančios

Per aštuonerias sužaistas rungtynes net penkeriose užfiksuotos pergalės vieno įvarčio skirtumu. Dar įdomiau, kad ketverias rungtynes laimėjo svečiai, o trejose atvykusios komandos laimėjo 1:0.

Toks rezultatas užfiksuotas Ukmergėje, kur aikštės šeimininkai išbandė Vilniaus „Žalgirio“ B jaunuolių jėgą. Pergalingą įvartį žalgiriečiai pelnė antrojo kėlinio pradžioje, kai pasižymėjo Patrikas Matyžonok.

Alytuje „Džiugas“ B 1:0 nugalėjo „Dainavą“ B. Pergalingą įvartį Domas Jankevičius pelnė pirmojo kėlinio viduryje, o rimčiausi dalykai vyko jau paskelbus dvikovos pabaigą. Ugnius Radvilavičius (iš „Dainavos“ B) bei Airimas Pilipavičius ir Vykintas Gaudiešius (iš „Džiugo“ B) susikibo ir už tai prieš save išvydo raudonas korteles.

Turbūt labiausiai intriguojančios turo rungtynės vyko Kauno rajone, kur dvikovoje dėl ketvirtos vietos „Sveikata“ nusileido „Šilutei“, dabar jau turinčiai šešių taškų pranašumą. Vienintelis susitikimo įvartis Roko Rusio buvo įmuštas 77 minutę. Beje, šiose rungtynėse taip pat neišvengta raudonos kortelės. Jau per pridėtą laiką tiesioginiu būdu iš aikštės buvo pašalintas Paulius Lotužys.

Linas Zingertas iš „Sūduvos“ B buvo pašalintas akistatoje su Klaipėdos FM futbolininkais. Tiesa, pašalinimas įvyko 89 minutę, tad šeimininkai kiekybine persvara pasinaudoti turėjo per mažai laiko. Sužaidus pusvalandį pirmajame kėlinyje, komandos apsikeitė įvarčiais, o sužaidus beveik valandą – Ignas Skamarakas tiksliu smūgiu savo komandai nutiesė pergalę.

Devynių pralaimėjimų seriją nutraukė Kauno „Fortūna“. Priešpaskutinėje vietoje esanti Igorio Pankratjevo treniruojama komanda 3:2 palaužė Biržų „Širvėnos“ pasipriešinimą. Iki pertraukos komandos sumušė po du įvarčius, o antrajame kėlinyje Alexas Minangas padėjo tašką. 70 minutę Donatas Petrauskas prieš save išvydo raudoną kortelę ir tokiu būdu apsunkino savo atstovaujamos komandos galimybes iškovoti bent tašką.

Keturi

Dvi komandos „TransINVEST“ B ir „Neptūnas“ B pergales iškovojo pelnydamos po keturis įvarčių. Tiesa, klaipėdiečiai sykį praleido, Vilniaus rajono atstovai – ne.

Dėl lygos pirmos vietos kovojantys „TransINVEST“ B futbolininkai du įvarčius į „Vilties“ vartus įmušė per pirmą pusvalandį, dar du – per paskutines 10 minučių. Dusyk pasižymėjo Kajus Bička.

„Neptūnas“ B du įvarčius iki pertraukos ir dar du po pertraukos įmušė Joniškyje akistatoje su „Saned“. Du įvarčius prie pergalės pridėjo Ignas Paulius, o šeimininkai vienintelį tikslų smūgį atliko esant rezultatui 0:2.

B divizionas

LFF II lygos B divizione savaitgalį sužaistos trejos rungtynės, kuriose aukštesnes vietas užimančios komandos iškovojo įtikinamas pergales. Dar penktadienį ketvirtą vietą užimanti „Hegelmann“ C ekipa 4:0 nugalėjo „Utenį“, sekmadienį „Nemunas“ – 4:1 „Be1“ B, o „Sirijus“ – 5:0 „Taurą“ B. Klaipėdiečiams iki garantuotos pirmos vietos per likusias ketverias rungtynes reikia iškovoti bent 5 taškus.

Kauno raj. „Hegelmann“ C – Utenos „Utenis“ 4:0;

Prienų „Nemunas“ –„Be1“ B 4:1;

Tauragės „Tauras“ B – Klaipėdos „Sirijus“ 0:5;

24 turas

Penktadienį rungtynėmis tarp „TransINVEST“ B ir „Sūduvos“ B startuos 24-asis čempionato turas. Šeštadienį nusimato nemažai kovų tarp lygiaverčių priešininkų: „Šilutė“ – Klaipėdos FM, „Jonava“ – „Sveikata“, „Džiugas“ B – „Saned“. Kone lengviausias testas laukia „Žalgirio“ B jaunuolių, kurie namie priims siaubingai nukraujavusią „Dembavą“.