Įdomūs faktai apie Europos futbolo čempionatą © IMAGO/Schüler nuotr.

Šią vasarą įvyks jau septynioliktasis Europos futbolo čempionatas ir dėl Henrio Delaunay trofėjaus susigrums 24 stipriausios senojo žemyno komandos. Nuo 1960 m. organizuojamas bei jau tradicija tapęs didžiausias Europos futbolo renginys įdomus ne tik dėl aukščiausio lygio kamuolio virtuozų meistriškumo, bet ir dėl savo istorijos.

Futbolo naujienų portalas Eurofootball.lt pristato įdomius faktus apie Europos futbolo čempionatą, kurių galbūt dar nežinojote.

I dalį galite perskaityti čia

Ispanijos rinktinė yra vienintelė, kuriai pavyko apginti čempionės titulą

2008 m. kupina daugybės įspūdingų talentų Ispanijos rinktinė po 44 metų pertraukos iškovojo Europos čempionato titulą.

Tai buvo šios neįtikėtinos ir vienos geriausių visų laikų nacionalinės komandos dominavimo pradžia.

Jiems pavyko padaryti tai, ko niekas kitas iki šiol nesugebėjo - apginti čempionų vardą. 2012-ųjų komanda buvo akivaizdi favoritė viso čempionato metu ir finale 4:0 nepaliko vilčių italams.

Rinktinę tuomet į priekį vedė tokios futbolo legendos kaip Davidas Silva, Andresas Iniesta, Davidas Villa bei Xavi.

Danija atrankos metu nepateko į 1992-ųjų čempionatą, bet iškovojo titulą

1992 m. Jugoslavijos rinktinė, pelniusi galimybę žaisti Europos čempionate buvo diskvalifikuota dėl šalyje tuomet vykusių karų, todėl Danija buvo pakviesta užimti atsilaisvinusią vietą.

Danai šokiravo pasaulį, sugebėję nužengti iki finalo ir jame po Johno Jenseno ir Kimo Vilforto įvarčių 2:0 įveikti Vokietiją.

Tai galima vadinti neįtikėtinu pasiekimu komandai, kuri poilsiavo paplūdimyje tuomet, kai sužinojo, jog dalyvaus čempionate.

Šeši rezultatyviausi turnyro žaidėjai

Lenkijoje ir Ukrainoje vykęs Europos čempionatas 2012 m. tapo auksinės Ispanijos rinktinės epopėjos finišu.

Ispanai viso turnyro metu praleido vos vieną įvartį, o jų puolėjas Fernando Torresas gavo „Auksinį kamuolį“, kuris skiriamas rezultatyviausiam žaidėjui.

Tuometinis Londono „Chelsea“ futbolininkas pelnė tris įvarčius, tačiau nebuvo vienintelis surinkęs tokį kiekį tikslių smūgių.

Trimis įvarčiais taip pat pasižymėjo italas Mario Balotelli, kroatas Mario Mandžukičius, rusas Alanas Dzagoevas, portugalas Cristiano Ronaldo bei vokietis Mario Gotze.

Ispanas buvo apdovanotas dėl to, kad jis tai pasiekė sužaidęs mažiausią kiekį minučių.

Michelis Platini pelnė daugiausiai įvarčių istorijoje vieno Europos čempionato metu

1984-ųjų Europos čempionatas vyko Prancūzijoje, o šeimininkų komanda buvo pasiryžusi kelti trofėjų į viršų savo namų aikštėje.

„Mėlynųjų“ lyderis M.Platini buvo geriausias pasaulio futbolininkas ir esminis ekipos žaidėjas, pelnęs 7 įvarčius dar grupių etape.

Dar po tikslų smūgį jis pridėjo pusfinalyje prieš portugalus ir finale prieš ispanus, taip tapdamas daugiausiai įvarčių vieno čempionato metu įmušusiu futbolininku.

Atakuojantis saugas buvo tiesiog nesustabdomas, o jo vedama Prancūzijos rinktinė apgynė namų tvirtovę ir triumfavo turnyre.

Europos čempionato idėjos autorius neišvydo savo kūrinio

Henris Delaunay buvo pirmasis UEFA generalinis sekretorius ir kartu su tuometiniu FIFA prezidentu Julesu Rimet buvo atsakingi už Europos nacionalinio futbolo čempionatų idėjos vystymą 1927 metais.

Deja, H.Delaunay savo darbo vaisių pamatyti taip ir nespėjo - 1955 m. jis mirė, o pirmasis senojo žemyno čempionatas įvyko 1960 m.

Visgi jo palikimas yra didžiulis, todėl jo garbei buvo pavadintas turnyro trofėjus.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

Komentuoti

Prisijungti su FB