I. Tatomirovičius: „Apie kauniečius žinome praktiškai viską“ © JumpStory nuotr.

Po daugiau nei trijų savaičių pertraukos į kovas vietiniame fronte grįžta stipriausi Lietuvos futbolo klubai. Vilniaus „Žalgiriui“ repeticija prieš kitos savaitės išvyką Europos lygoje taps šeštadienio taurės turnyro ketvirtfinalio dvikova su „Kauno Žalgiriu“.

„Kauno Žalgiris“ – vienintelė komanda ne iš Vilniaus, šiemet laimėjusi LFF stadione prieš „Žalgirį“. Trys ekipų mūšiai A lygoje buvo skirtingi. Pirmajame po atkaklios kovos „Žalgiris“ pasinaudojo viena varžovų klaida ir išsivežė sunkią pergalę. Antrajame kauniečiai išplėšė dramatišką pergalę 3:2 Vilniuje. Trečiajame „Žalgiris“ anksti susikrovė pranašumą ir didžiąją dalį rungtynių turėję kiekybinę persvarą laimėjo 3:1, nors kauniečiai ir buvo sušvelninę atsilikimą.

Akistata ypatinga ir tuo, kad nemažai žaidėjų vos prieš savaitę buvo vienoje stovykloje. Lietuvos vyrų rinktinei UEFA Tautų lygoje atstovavo Vilniaus klubo žaidėjai Edvinas Gertmonas, Modestas Vorobjovas, Domantas Šimkus ir Saulius Mikoliūnas. „Kauno Žalgiris“ į rinktinę delegavo Egidijų Vaitkūną, Martyną Dapkų ir Gratą Sirgėdą.

Jaunimo (U-21) komandoje kartu žaidė vilnietis Karolis Uzėla ir Kauno ekipos nariai Pijus Širvys, Deividas Šešplaukis, Benas Anisas.

„Žalgirio“ treniruočių procese dalyvavo daugiausiai legionieriai. Vienas jų – serbas Ivanas Tatomirovičius.

„Mes pasinaudojome proga pagerinti savo fizinę formą, pašlifuoti taktiką. Manau, jog gerai padirbėjome prieš artimiausias rungtynes. Šeštadienį žaisime su gerai pažįstamu varžovu. Apie juos žinome praktiškai viską. Tai ne lygos, o taurės rungtynės, todėl bus kiek kitaip nei įprasta. Tačiau jiems bus sunku kažkuo mus nustebinti“, – kalbėjo gynėjas.

Prisiminęs ankstesnes dvikovas jis sutiko, jog jos buvo skirtingos. Futbolininko nuomone, birželį vykę abu susitikimai, kuriuose komandos pasidalino po pergalę, dar neatspindėjo visų komandų galimybių.

„Po karantino pertraukos visoms komandoms buvo sunku, todėl sezono pradžioje ne viskas pavyko ir mums, ir jiems. Turime parodyti, jog dabar esame geroje sportinėje formoje ir pabaigti šį sezoną taip, kaip visi šiame klube norėtų“, – teigė I. Tatomirovičius, kalbėdamas apie siekį iškovoti trofėjus.

„Hegelmann LFF taurės“ ketvirtfinalyje nugalėtojas spręsis iš vienerių rungtynių – todėl galimas ir pratęsimas, ir 11 metrų baudiniai. Tokio pačio formato dvikova „Žalgirio“ laukia ir ketvirtadienį UEFA Europos lygos antrajame atrankos etape.

„Rungtynių formatas panašus, bet mano nusistatymas toks, kad žvelgiu į viską diena po dienos, todėl esu labiau susitelkęs į artimiausias rungtynes. Bet tikiuosi, kad ši dvikova bus geras pasiruošimas“, – sakė I. Tatomirovičius.

„Žalgiris“ ir „Kauno Žalgiris“ susitiks LFF stadione šeštadienį nuo 19 val.