Į portugalų tribūną prasmukęs sirgalius: apie neįtikėtiną palaikymą, "miškinius" fanus ir plytą

Populiariausias šalies futbolo portalas "EuroFootball.lt" sulaukė skaitytojo Artūro laiško, kuriame jis aprašė savo įspūdžius ir atsiuntė video iš Europos čempionato atrankos rungtynių tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių.


Esu ilgametis futbolo gerbėjas Artūras, galbūt atsimenate prieš metus rašytą mano straipsnį, kai apsilankiau Europos lygos atrankos mače tarp Vilniaus "Žalgirio" ir "Sevilla" klubų.

Šįkart neatsispyriau vilionėms pamatyti vieną geriausių visų laikų pasaulio žaidėjų Cristiano Ronaldo, taigi, nusprendžiau dar sykį užsukti į legendinį LFF stadioną.

Apie būsimas rungtynes buvo trimituojama bene pusę metų, tačiau tuomet dar nebuvo aišku, ar ekipos gretose žais pats futbolo dievukas iš Portugalijos, todėl bilieto pirkti neskubėjau.

Kai galiausiai buvo paskelbta apie jo atvykimą į Lietuvą, bilietų seniausiai nebuvo nė kvapo, todėl teko laužyti galvą, kaip patekti į stadioną. Be abejonės, viską galima nusipirkti juodojoje rinkoje už keliskart didesnius pinigus, tačiau tokia perspektyva neviliojo - nesinorėjo švaistyti pinigų, šelpti nusikaltėlius ir dar galiausiai vyravo tikimybė likti su padirbtu bilietu.

Taigi, liko vienintelė išeitis - bandyti įsilieti į svečių sirgalių gretas. Mano pažįstamas, gyvenantis Portugalijoje, pasirūpino šiuo klausimu ir 25 eurus kainavęs bilietas jau buvo mano kišenėje.

Prisiminęs prieš metus buvusius vargus patenkant į stadioną šįkart nutariau į rungtynes atvykti valanda anksčiau, tačiau to daryti net nereikėjo - portugalų fanams buvo skirtas atskiras įėjimas ir eilių ten nebuvo nė kvapo. VIP ložė - susidarė toks įspūdis, žengus pro vartelius - čia pardavinėjamas pilstomas alus, duonos traškučiai, pastatyti atskiri tualetai.

Portugalų fanų gretos po truputį auga, kol galiausiai įžygiuoja griausmingas dainas traukiantis jų branduolys. Kaip spėjau iš sirgalių marškinėlių, tai greičiausiai NATO kariai, tarnaujantys Šiauliuose ir neatsispyrę šansui pamatyti savo šalies didvyrius.

Atmosfera tribūnoje kaista ir net pačiam kyla noras pradėti skanduoti nesuprantamus šūksnius. Tuo pačiu nusistebiu - o kur Lietuvos rinktinės ultros?

Kiek vėliau paaiškėja, jog ištikimiausi sirgaliai nugrūsti kažkur tarp medžių, veikiausiai už stadiono ribų esančiame miškelyje, kur jų beveik nesigirdi.

Tikriausiai įprastinės sirgalių vietos buvo brangiai parduotos į C.Ronaldo norėjusiems pasižiūrėti paprastiems gerbėjams... Tokio poelgio, ko gero, nebūtų supratę ir portugalų fanai, kurie šypsodamiesi rodė į tarp medžių vos įžvelgiamus lietuvių ultras, kuriems belikdavo į save atkreipti dėmesį paleidžiamais dūmais ar sprogdinamomis petardomis.

C.Ronaldo magija tūkstančius žmonių priviliojo ne tik į LFF stadioną - lietuviai lipo ant šalia esančių namų stogų, o kai kurie ten net mojavo vėliavomis.

Portugalų fanų tribūna vis labiau kaista ir, be abejo, jie savo ekipą palaiko stovėdami ant kėdžių. Todėl nori nenori, tenka stotis ir aplinkiniams - niekada negalvojau, kad turėsiu progą porai valandų tapti aktyviu ultra.

Rungtynės vyksta, portugalai prieš jas ir jų metu bando aktyviai stadione daryti bangą, kuri nusirita iki tikrųjų VIP tribūnų bei ten nuolatos užstringa.

C.Ronaldo realizuoja 11 m baudinį, žaidimas tęsiasi, o sirgaliai puikiai palaiko savo ekipą.

Mačo gale net aidi skanduotės "Lietuva, Lietuva!", o aplinkinės tribūnos į tai sureaguoja plojimais. Tuomet portugalai pradeda skanduoti "Portugal! Portugal!" ir tikisi tokio pat atsakymo, tačiau lietuviai išlieka santūrūs ir tik paploja.

Rungtynės baigiasi, Portugalija švenčia nesunkią pergalę, o jos sirgaliai dar sykį maloniai nustebina net ir šalia stovinčius apsaugos darbuotojus - susirenka visus plastikinius alaus puodelius, kitas šiukšles. Šioje tribūnoje valytoja neturės darbo.

Beje, automobilio parkavimo problema taip ir liko neišspręsta - į itin vėlai vykusias rungtynes suplūdo gerbėjai iš visos Lietuvos, todėl bent per kilometrą nuo stadiono pasistatyti transporto priemonę - jokių šansų. Galiausiai prisiparkavau gatvelėje, lygtais niekam nekliudė, tačiau grįžęs pamačiau siurpizą - ant stogo padėtą į servetėlę įvyniotą plytą. Suprask - kitą sykį geruoju nesibaigs.

Ką gi, tai nuotaikos nesugadina - juk ne kasdien pajunti tikrą futbolo atmosferą Lietuvoje ir dar pamatai Cristiano Ronaldo.


Norite išsakyti savo nuomonę? Siųskite laiškus el. paštu [email protected]

Straipsnio įvertinimas: 10 2
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos