I lyga: žiūrovų skaičiumi stebino Telšiai ir Alytus

Sekmadienį vykusiose 14-o Pirmos lygos turo rungtynėse pergales iškovojo visos pirmaujančios komandos.

Turnyrinė lentelė darosi panaši į sluoksniuotą tortą, kurio viršų puošia „Bangos“, „Džiugo“ ir „Nevėžio“ pavadinimai. Dar viena maloni detalė – pagaliau „prabilo“ įvarčiais sezono starte žibėję Donatas Konikas („Šiauliai“) ir Ugnius Lekečinskas („Hegelmann Litauen“). Palinkėsime jiems kuo greičiau atgauti buvusią sportinę formą ir toliau savo žaidimu kelti sirgaliams nuotaiką.

Sekmadienis, 06.30, 13:00, Vilnius, LFF stadionas, 52 žiūrovai.
Vilniaus „Žalgiris B” - Kauno  „Hegelmann Litauen” 1:4 (0:1)
Įvarčiai: D. Linauskas 85‘ – U. Lekečinskas 35‘, D. Stradalovas 55‘ ir 90‘, D. Slambekovas 60‘.

Gana rami rungtynių pradžia didelės „įvarčių audros“ kaip ir nežadėjo, bet 33-ą minutę Donato Stulgos „užsidirbta“ raudona kortelė komandas paveikė paradoksaliai. Likę dešimtyje kauniečiai subruzdo ir greitai išsiveržė priekin, pasižymėjo po traumų atsigaunantis Ugnius Lekečinskas. Antrame kėlinyje galima buvo laukti aktyvesnio šeimininkų žaidimo, bet nutiko atvirkščiai. „Hegelmann Litauen“ tvirtai perėmė iniciatyvą, įmušė dar tris įvarčius ir šventė užtikrintą pergalę. „Dublis“ – antrame kėlinyje aikštėje pasirodžiusio Deivido Stradalovo sąskaitoje, o gražiausią rungtynių (o gal ir viso turo ar net rato) epizodą sukūrė kauniečių gretose sėkmingai debiutavęs Demiatas Slambekovas, užklupęs šeimininkų vartininką netikėtu smūgiu iš beveik pusės aikštės.

Menka paguoda šeimininkams – „garbės“ įvartis, leidęs išvengti pralaimėjimo „sausu“ rezultatu.

Sekmadienis, 06.30, 15:00, Trakų miesto stadionas, 55 žiūrovai.
Vilniaus „Riteriai B” - „Jonava” 0:1 (0:1)

Įvartis: A. Paškevičius 9‘.

Trakuose žiūrovams įvarčio ilgai laukti nereikėjo, - po standartinės situacijos varžovų baudos aikštelėje greičiausiai susiorientavo Arnas Paškevičius, pakartotinu smūgiu pasiuntęs kamuolį į šeimininkų vartų tinklą. Apskritai, svečiai aktyviai pradėjo rungtynes, turėjo persvarą, galėjo ir padidinti savą įvarčių kraitį.

Pertraukos metu „Riteriai B“ pakeitė tris žaidėjus. Gal tai, o gal ir kitos priežastys lėmė, kad žaidimas išsilygino, o kartais kildavo įtampa ir svečių baudos aikštelės prieigose. Rungtynės vyko aktyviai, nemaža sparta, tačiau baigiamojoje atakų stadijoje komandos neblizgėjo. Vartininkams savo meistriškumą rodyti reikdavo pakankamai retai.

Bene realiausią galimybę išlyginti rezultatą „riteriai“ turėjo besibaigiant pagrindiniam rungtynių laikui, bet kilusia sumaištimi „Jonavos“ baudos aikštelėje pasinaudoti nepavyko. Svečiai iš Trakų grįžo geros nuotaikos, o jau trečiadienį jų laukia principinės rungtynės su kaimynais iš Kėdainių.

Sekmadienis, 06.30, 15:00, Alytaus miesto stadionas, 650 žiūrovų.
Alytaus „Dainava” - Kėdainių „Nevėžis” 0:1 (0:0)

Įvartis: D. Gražys 69‘.

Nemažas Alytaus futbolo mėgėjų būrys, stebėjęs „Dainavos“ susitikimą su „Nevėžiu“ pirmoje rungtynių pusėje išvydo apylygią kovą, paįvairintą gražiais epizodais prie abiejų vartų. Rungtynių pradžioje daug galvos skausmo svečių gynėjams kėlė Alytaus komandos „legionas“ iš Kolumbijos. Vicente Mena ir Jose Luisas Balanta kelis kartus demonstravo įspūdingus triukus su kamuoliu šalia varžovų baudos aikštelės ir joje, bet svečių gynyba, nors ir braškėdama, atsilaikė. Vėl užtikrintai sužaidė „Nevėžio“ vartininkas Martynas Matijoška, kelis kartus gelbėjęs komandą. Kaip, beje ir jo kolega, į Alytų po kelių metų pertraukos grįžęs Airidas Mickevičius, taip pat turėjęs darbo, ypač kėlinio pabaigoje.

Po pertraukos ėmė ryškėti brandžiai žaidusių kėdainiečių persvara. Jie ilgiau kontroliavo kamuolį, ieškodavo ir rasdavo spragų šeimininkų gynyboje. Savo padarė ir atlikti keitimai, leidę svečiams žaisti dar energingiau. Vienintelį rungtynių įvartį pelnė svečių kapitonas Deividas Gražys, laiku pasijungęs atakon ir po puikaus Evaldo Kugio perdavimo smūgiu galva nepalikęs „Dainavos“ vartininkui šansų. Po pasiekto įvarčio „Nevėžis“ ir toliau kontroliavo rungtynių eigą, neleidęs kilti labai dideliems gaisrams prie savo vartų. Tuo tarpu pačių kėdainiečių atakos buvo gan grėsmingos, puikios progos neišnaudojo aktyviai į žaidimą įsitraukęs Ernestas Mickevičius. Pasidžiaugęs pergale  ir komandos žaidimu likęs patenkintas Vitalijus Stankevičius jau ruošiasi ateinančioms kovoms, o alytiškių sekančiame ture laukia rungtynės išvykoje su lyderiais.

Sekmadienis, 06.30, 16:00, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas, 120 žiūrovų.
„Vilnius“ – FA„Šiauliai“ 1:2 (1:2)

Įvarčiai: I. Kružikas 42‘ – E. Morinas (į sav. vartus) 14‘, D. Konikas 30‘.

Kaip ir tikėtasi, šiame susitikime apstu buvo pavojingų situacijų, kelis kartus patikrintos ir vartų konstrukcijos, bet visi įvarčiai buvo įmušti pirmajame kėlinyje. „Šiauliai“ dar kartą pasinaudojo savo pavojingiausiu ginklu- greitomis aštriomis kontratakomis. Jų smaigalyje vėl atsidūrė po traumos grįžęs Donatas Konikas. Su savosiomis užduotimis svečių komandos lyderis susidorojo puikiai. Jam užteko kėlinio, du „Šiaulių“ išpuolius paverstų įvarčiais. Formaliai protokole pirmasis įvartis įrašytas kaip įmuštas į savo vartus, bet ir be gynėjo pagalbos kamuolys būtų įriedėjęs į vartus.

„Vilnius“ atsakė savo atakų lyderio Igno Kružiko tiksliu smūgiu, bet daugiau, nors progų tam turėjo užtektinai, šeimininkai Gusto Baliutavičiaus neįveikė. Nutrūkusi vilniečių pergalių serija neleido komandai pakilti aukščiau. Tą pabandyti padaryti teks sekančiuose turuose.

Sekmadienis, 06.30, 18:00, Kupiškio miesto stadionas, 133 žiūrovai.
„Kupiškis“ - Gargždų „Banga” 0:1 (0:1)

Įvartis: D. Zubauskas 40‘.

Nelengvą pergalę išvykoje pasiekė Pirmos lygos lyderiai. Ją lėmė tikslus Dariaus Zubausko smūgis pirmo kėlinio pabaigoje. „Kupiškis“ pateisino „kibios“ komandos vardą, kovojo dėl iniciatyvos ir kėlė problemų svečių gynybai. Kelis kartus šeimininkai buvo netoli įvarčio, teko paplušėti ir „Bangos“ vartininkui Ignui Driomovui. Iš kitos pusės, progų įmušti turėjo ir gargždiškiai. Pataikyta ir į vartų konstrukciją, o antrame kėlinyje į „Kupiškio“ vartus skirtas 11 m baudinys galėjo panaikinti intrigą anksčiau laiko. Visgi šeimininkų vartininkas Glebs Sopots tapo savotišku Kupiškio „Kardumu“, sugebėjęs atremti Karolio Urbaičio smūgį, po to sureagavęs į pakartotinį „šūvį“, na o trečią Neilo Urbos smūgį jau neutralizavo šeimininkų gynėjai.

„Kupiškis“ iki paskutinių minučių stengėsi išlyginti rezultatą, „Banga“ atsakinėjo aštriomis kontratakomis.

Finalinis teisėjo švilpukas dar kartą patvirtino Gargždų komandos pretenzijas į aukščiausią vietą lygoje, ir tuo pačiu – vis solidesnį „Kupiškio“ žaidimą.

Sekmadienis, 06.30, 18:00, Telšių miesto stadionas, 500 žiūrovų.
Telšių „Džiugas” - „Pakruojis” 4:0 (0:0)

Įvarčiai: K. Šulcas 48‘, D. Šiuša 52‘, D. Arlauskis 59‘, A. Lipskis 85‘.

Antrieji kėliniai tampa tikru „Pakruojo“ prakeiksmu. Telšiuose pasikartojo jau ne kartą matytas vaizdas, kai per kelias minutes pakruojiečių gynyba tiesiog subyra. Užteko 10 minučių atkarpos antro kėlinio pradžioje, kad rungtynių likimas būtų nulemtas. Dar viena stambi „Džiugo“ pergalė, vėl įvarčiais pasižymėjo komandos vedliai. Paskutines dvejas rungtynes iki numatomos pertraukos telšiškiai žais išvykose, tad su savo namų sirgaliais susitiks tik rugpjūtį.

„Pakruojo“ žaidimą žiūrėti galima, bet džiaugtis - nelabai yra kuo. Komanda vis labiau klimpsta turnyrinėje „pelkėje“ o jei ne sėkmingai sužaistos rungtynės su autsaideriais rato viduryje, situacija būtų dar sunkesnė.

Sekmadienis, 06.30, 19:00, Vilnius, LFF stadionas, 100 žiūrovų.
„Vilniaus Vytis” - Mažeikių „Atmosfera” 2:0 (0:0)

Įvarčiai: D. Malžinskas 73‘, M. Makutunovičius 78‘.

„Vilniaus Vytis“ ilgai tampė likimą už ūsų ir tikrino Algimanto Liubinsko nervų stiprumą. Turėdami nemažą teritorinę persvarą, ypatingai aštrių momentų prie Mažeikių komandos vartų šeimininkai sukūrė gana nedaug. Ir dar nežinia, kaip viskas būtų baigęsi, jei ne Deivido Malžinsko reidas, pasibaigęs įspūdingu ir svarbiausiai – tiksliu smūgiu iš už baudos aikštelės. Dar po penkių minučių rungtynių baigtis tapo aiški, kuomet atsivėrusią erdvę svečių gynybos centre išnaudojo Mantas Makutunovičius.  Pergalė atnešė tris taškus šeimininkams, bet žaidimas nebuvo labai jau įkvepiantis. Už kelių dienų vilniečių laukia rungtynės Šiauliuose, ten turbūt bus žymiai sunkiau.

Mažeikių komandą galima pagirti už charakterį ir kovą. Šį kartą komanda priešinosi varžovams iki paskutinių minučių, sugebėjo sukurti ir kelis aštrius momentus prie vilniečių vartų. Bet tam, kad grįžti bent su tašku, to pasirodė per maža.