I lyga: žiūrovų antplūdis ir debiutantų įvarčiai © JumpStory nuotr.

Praeitą savaitgalį startavusi LFF Pirma lyga jau spėjo padovanoti visko – ir netikėtumų, ir įvarčių , galinčių pretenduoti į sezono gražiausiųjų titulą, ir dramų paskutinėmis rungtynių minutėmis. Įdomu pažymėti, kad rezultatyviais veiksmais pasižymėjo ne vienas futbolininkas, savo naujosios komandos marškinėlius vilkėjęs pirmą kartą oficialiose rungtynėse, skelbiama Pirmos lygos svetainėje.

Penktadienis, 06.05, 17:30, Kėdainių miesto stadionas, 295 žiūrovai.

Kėdainių „Nevėžis” – Vilniaus „Žalgiris B” 1:1 (1:0)

Teisėjai: D. Petraška (Ukmergė), A. Kartašovas (Ukmergė), M. Tubis (Panevėžys).

Įvarčiai: E. Kugys 32’ – A. Okolovič 59’.

Startinėse LFF Pirmos lygos rungtynėse buvo užfiksuotas ir pirmasis netikėtumas. Šeimininkai, kaip ir pridera, aktyviai pradėjo rungtynes, sukūrė nemažai pavojingų momentų ir dėsningai išsiveržė į priekį, kai gražiu smūgiu pasižymėjo dviejų pastarųjų lygos sezonų „goleodoras” Evaldas Kugys. Tačiau daugiau nudžiuginti susirinkusių žiūrovų kėdainiečiams nepavyko, nors galimybių būta. Savo ruožtu, „Žalgiris B” taip pat nelindėjo gynybiniuose apkasuose. Antrame kėlinyje išlyginę rezultatą vilniečiai dar du kartus pataikė į vartų konstrukciją. Taigi, nepaisant žaidybinės šeimininkų persvaros, svarstyklės galėjo pasvirti ir į kitą pusę. Rungtynių eiga patvirtino patyrusio „Nevėžio” stratego Vitalijaus Stankevičiaus nuogastavimus, tačiau nepaisant rezultato, aktyvus abiejų komandų žaidimas žiūrovams turėjo patikti.

Penktadienis, 06.05, 18:00, Telšių miesto stadionas, 300 žiūrovų.

Telšių „Džiugas” –„Panevėžys B” 2:0 (1:0)

Teisėjai: R. Adžgauskas (Alytus), D. Švėgžda (Panevėžys), L. Skladaitytė (Kaunas).

Įvarčiai: R. Lazdinauskas 19’, Y. Koike 78’.

Prognozavome nelengvą išbandymą lygos debiutantams „Panevėžio B” ekipai – taip ir atsitiko. Nuo pirmų rungtynių minučių svečiams teko plušėti gynyboje pasiraitojus rankoves, telšiškių atakos ritosi  vieną po kitos ir prie Dariaus Kublicko ginamų vartų buvo itin karšta. Pirmame kėlinyje vienintelis Roko Lazdinausko smūgis pasiekė tikslą, nors įvarčių galėjo būti ir daugiau (vien ko vertas Domanto Šlutos smūgis per save, kamuolys atsitrenkė į skersinį). Antroje rungtynių pusėje žaidimo pobūdis nedaug pasikeitė, nors savą šansą turėjo ir panevėžiečiai – po baudos smūgio jau šeimininkų vartininkui padėjo skersinis. O klausimas dėl rungtynių nugalėtojo tapo aiškus „Džiugo” gretose pasižymėjus komandos debiutantui Y.Koike. Užtikrinta telšiškių pergalė, o panevėžiečiai gali guostis tuo, kad rezultatas nėra triuškinantis, jaunai komandai tai irgi svarbu.

Penktadienis, 06.05, 19:00, Šiaulių miesto stadionas, 300 žiūrovų

FA „Šiauliai” – Vilniaus „Riteriai B” 3:1 (1:1)

Teisėjai: O. Abramavičius, E. Kemėža, O. Pliuškys

Įvarčiai: S. Amirzian 35’ ir 48’, R. Gedminas 65’ – D. Kodz 10’.

„Riteriai” dažnai propaguoja aktyvų žaidimo stilių, stengiasi nuo pirmų minučių perimti rungtynėse iniciatyvą. Būtent svečiai Šiauliuose ir išsiveržė priekin po Dominyko Kodz įvarčio susitikimo debiute. Bet vėliau vilniečiams koją pakišo grubios klaidos gynyboje, prarasti kamuoliai rodos  ne pačiose sudėtingiausiose situacijose. Šiauliečiai jau pernai metais įrodė, kad yra itin pavojingi kontratakuodami, staigių antpuolių metu. Du kartus meistriškai atakų pabaigoje sužaidęs Sergejus Amirzianas ir savo sugrįžimą į Saulės miestą įvarčiu pažymėjęs Rokas Gedminas pakėlė iš vietos žiūrovus, o „Šiauliai” pasiekė gražią pergalę prieš ne patį silpniausią varžovą.

Penktadienis, 06.05, 19:00, Vilnius, LFF stadionas, 150 žiūrovų.

„Vilniaus Vytis” – Kauno „Žalgiris B” 2:0 (0:0)

Teisėjai: V. Paulauskas (Vilnius), S. Kartočius (Vilnius), I. Pozdejeva (Vilnius).

Įvarčiai: A. Kyeremeh 62’, A. Paškevičius 64’.

Pirmasis rungtynių kėlinys švelniai tariant nesužavėjo „Vilniaus Vyčio” vyriausiojo trenerio. Visgi, Algimanto Liubinsko žodžiai per pertrauką ir atliktos korekcijos savo vaisius davė – antroje rungtynių pusėje vilniečiai žaidė aštriau, sukūrė daugiau, o du įvarčiai kėlinio viduryje per kelias minutes leido susitikimo pabaigą šeimininkų treneriams bei žiūrovams stebėti kur kas ramiau. „Vyčių” gretose pasižymėjo vienas iš pernai metų lyderių Aleksas Kyeremeh bei ekipoje debiutavęs Arnas Paškevičius.

Kalbant apie kauniečių žaidimą – buvo matyti komandai diegiamas tam tikras žaidimo braižas, kamuolį stengiamasi įžaisti nuo pat savų vartų, mažiau naudojant ilgus perdavimus. Tačiau klaidų, „atsikirtimų” svečių žaidime buvo per daug. Galų gale ir fiziškai antroje rungtynių pusėje jaunieji kauniečiai jau negalėjo prilygti šeimininkams.

Šeštadienis, 06.06, 15:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas, 140 žiūrovų.

Kauno „Hegelmann Litauen” –  Vilniaus BFA 4:0 (1:0)

Teisėjai: G. Mažeika (Kaunas), V. Šimkus (Kaunas), V. Kazlauskas (Kaunas).

Įvarčiai: U. Lekečinskas 41’, V. Armanavičius 56’, K. Upstas 75’ (11m), A. Raginis 82’.

Prie turnyro favoritų priskiriami kauniečiai kelią link užsibrėžto tikslo pradėjo tvirta pergale prieš BFA jaunimą. Tiesa, gana ilgai progų paversti įvarčiais nesisekė, kol Ugnius Lekečinskas iš arti „sušaudė” vilniečių komandos vartininką. Antrame kėlinyje šeimininkams „atrakinti” svečių vartus ėjosi kur kas lengviau – aktyviai į žaidimą įsitraukęs Vilius Armanavičius prie įvarčio pridėjo uždirbtą 11 m baudinį, o tikra susitikimo puošmena tapo Aurimo raginio akrobatinis numeris, po kurio kamuolys ketvirtą kartą atsidūrė BFA vartų tinkle. Kauniečiai savo žaidimu nudžiugino gerbėjus, vienintelis tamsus debesėlis – Roko Rasimavičiaus patirta trauma, po jos žaidėjo ranka atsidūrė gipse.

BFA treneris Ivanas Švabovičius po pralaimėtų rungtynių per daug neliūdėjo. Specialistas pažymėjo, jog neliko labai nusivylęs matytu vaizdu aikštėje, o po pertraukos jaunimui kiek pritrūko ir fizinių jėgų. Bet patirties ir naudos BFA komanda gavo su kaupu.

Šeštadienis, 06.06, 16:00, Alytaus miesto stadionas, 285 žiūrovai

Alytaus „Dainava” –  Mažeikių „Atmosfera” 2:1 (1:0).

Teisėjai: Š. Tamulynas (Kaunas), E. Bučinskas (Kaunas), U. Šmitaitė (Kaunas).

Įvarčiai: G. Zabita 44’, L. Genevičius 90+1’ – A. Bačanskis 72’.

Šventiška nuotaika vyravo ir per rungtynes Alytuje ir po jų. Labiausiai dėl to pasistengė „Dzūkų tankai” įspūdingu piešiniu papuošę savąją tribūną. Tarsi atsidėkodami, abiejų komandų futbolininkai padovanojo žiūrovams permainingą ir įdomų susitikimą, kuriame buvo visko – ir neįmuštas baudinys, ir įspūdingi įvarčiai ir  lemiamas smūgis per pridėtą rungtynių laiką. Šį kartą pergale ir trimis taškais džiaugėsi šeimininkai, bet svečiai įrodė, kad gali tapti rimta jėga lygoje.

Šeštadienis, 06.06, 16:00, Kretingos miesto stadionas, 290 žiūrovų.

Kretingos „Minija” – „Jonava” 1:2 (0:1).

Teisėjai: V. Vasiliauskas (Telšiai), E. Rudavičius, S. Kaušas

Įvarčiai: D. Šiuša 55’ – L. Stonkus 26’, M. Činikas 70’.

Įdomus faktas – Kretingoje jau savo pirmose rungtynėse už naujas komandas pasižymėjo jas papildę patyrę gynybinio plano žaidėjai. O Mariaus Činiko įvartis atnešė pergalę išvykoje jonaviškiams. Atrodo, Eisvino Utyros auklėtiniai pasiruošę pratęsti sėkmingų pasirodymų seriją išvykose, kaip kad praeitą sezoną. Bet norint kovoti dėl aukštesnių vietų, taškus reikės rinkti ir namuose.

Valdas Trakys apgailestavo, kad gana apylygėse rungtynėse nepavyko iškovoti bent taško. Na, bet laiko liūdėti nėra – kitą savaitgalį jau laukia antro turo kovos.