"Hearts" sutriuškino priešininkus © Eurofootball.lt
Edinburgo "%c00219" įspūdingai grįžo į pergalių kelią - pirmadienį antrą Kalėdų dieną Škotijos 20-ojo turo rungtynėse 5-0 sutriuškino dešimtyje rungtynes baigusius "Falkirk" futbolininkus. Pirmenybių lyderis "Celtic" išplėšė vėlyvą pergalę, "Hibernian" patyrė nesėkmę išvykoje, o "Rangers" po paskutinę minutę praleisto įvarčio prarado dar du taškus.

Rungtynes Edinburge startinėje sudėtyje pradėjo du lietuviai - Deividas Česnauskis, sužaidęs vieną geriausių savo mačų komandoje, ir iki 69-osios minutės rungtyniavęs Edgaras Jankauskas, kuris galėjo šeimininkus išvesti į priekį jau 13-ą rungtynių minutę, tačiau nestipriai smūgiavo į vartininką.

Sausakimšame "Tynecastle" stadione "Hearts" į priekį išsiveržė 20 minutę, kuomet pasižymėjo Paulas Hartley, o po kelių minučių už antrą geltoną kortelę iš aikštėsbuvo išvartyas "Falkirk" saugas Stephenas O`Donnellas. 25 minutę rezultatą padvigubino rezultatyviausias šeimininkų ekipos saugas čekas Rudi Škacelis, įmušęs net 15-ąjį savo įvartį šiame sezone.

Rungtynių baigtis tapo aiški pirmojo kėlinio pabaigoje, kuomet trečią rungtynių įvartį įmušė jaunasis Calumas Elliotas, kuriam tai buvo pirmasis įvartis "Hearts" gretose. Įpusėjus antram kėliniui čekas Michalas Pošpišilas pakeitė lietuvį E.Jankauską, kuris, pažymi BBC, iš karto paliko aikštę aiškiai nepatenkintas.

Vis tik trenerio Grahamo Rixo sprendimas į aikštę leisti čeką pasirodė teisingas vos už keturių minučių, kuomet M.Pošpišilas pasižymėjo galva po lietuvio D.Česnauskio perdavimo iš krašto. Penktą įvartį pačioje pagrindinio laiko pabaigoje įmušė C.Elliotas, pasižymėjęs nuo baudos aikštelės linijos.

Kita gera žinia "Hearts" sirgaliams yra tai, kad pirmadienį nesisekė kitiems persekiotojams - Glazgo "Rangers" svečiuose šešių įvarčių trileryje sužaidė lygiosiomis su lygos autsaideriais "Dunfermline", kuriems tašką išplėšė smūgis nuo 11 metrų žymos 90 minutę, o kita Edinburgo ekipa "Hibernian" svečiuose 2-0 nusileido "Inverness CT" komandai.

Aplenkdamas "Rangers" į ketvirtą vietą pakilo "Kilmarnock", dar vienose dramatiškose rungtynėse po įvarčio paskutinėmis akimirkomis palaužęs "Dundee Utd" pasipriešinimą. Septintoje pozicijoje atsidūrė "Motherwell", savo aikštėje rezultatu 3-1 nugalėjęs tiesioginį savo varžovą "Aberdeen".

Tuo tarpu čempionato lyderis Glazgo "Celtic" turėjo gerokai pavargti ir tik rungtynių pabaigoje namuose palaužęs "Livingston" futbolininkus šventė gana sunkų laimėjimą rezultatu 2-1. Pergalingą įvartį savo komandai iki rungtynių pabaigos likus trims minutėms pelnė japonas Shunsuke Nakamura.

20-o turo statistika

Glazgo "%c00119" 2 - 1 "%c00229"
38` [1 - 0] Shaun Maloney
58` [1 - 1] Paul Dalglish
86` [2 - 1] Shunsuke Nakamura

"%c00151" 3 - 3 Glazgo "%c00121"
15` [1 - 0] Andy Tod
21` [1 - 1] Peter Lovenkrands
22` [2 - 1] Mark Burchill
64` [2 - 2] Peter Lovenkrands (11 m.)
66` [2 - 3] Chris Burke
90` [3 - 3] Darren Young (11 m.)

62` iš aikštės pašalintas Lee Makel ("Dunfermline")
90` iš aikštės pašalintas Sotirios Kyrgiakos ("Rangers")

Edinburgo "%c00219" 5 - 0 "%c00259"
20` [1 - 0] Paul Hartley
25` [2 - 0] Rudi Škacel
40` [3 - 0] Calum Elliot
72` [4 - 0] Michal Pospisil
90` [5 - 0] Calum Elliot

22` iš aikštės pašalintas Stephen O`Donnell ("Falkirk")

"%c00229" 2 - 0 Edinburgo "%c00192"
7` [1 - 0] Barry Wilson
10` [2 - 0] Craig Dargo

"%c00228" 2 - 1 "%c00226"
37` [1 - 0] Gary McDonald
50` [1 - 1] Colin Samuel
89` [2 - 1] Gary Wales

"%c00230" 3 - 1 "%c00224"
8` [1 - 0] Scott McDonald
25` [2 - 0] Scott McDonald
52` [3 - 0] Alan McCormack
90` [3 - 1] John Stewart