“Hearts” sutriuškino "Celtic" klubą © Eurofootball.lt
Vienintelėse Škotijos "Premier" lygos rungtynėse sekmadienį susitiko du čempionato lyderiai - nugalėtojų titulą jau anksčiau užsitikrinęs Glazgo "Celtic" ir "lietuviškasis" Edinburgo "Hearts". Triuškinančią pergalę, kuri leido išsaugoti persvarą prieš Glazgo "Rangers", iškovojo namuose žaidusi Valdo Ivanausko treniruojama sostinės ekipa.

"%c00219" 3 - 0 "%c00119"
6` [1 - 0] Stephen McManus (į savo vartus)
8` [2 - 0] Paul Hartley
62` [3 - 0] Roman Bednar

Po šeštadienio Škotijos "Premier" lygos rungtynių Edinburgo "Hearts" klubą nuo trečiojoje vietoje esančio "Rangers" teskyrė vienas taškas, todėl Edinburgo komandai šiose rungtynėse reikėjo pergalės.

V.Ivanauskas startinėje ekipos sudėtyje atliko keturis keitimus - komandoje vėl buvo pasveikę gynėjai Stevenas Pressley, Takis Fyssas, mačui net neregistruoto Sauliaus Mikoliūno vietą užėmė pailsėjęs Rudi Škacelis, o Edgaras Jankauskas grįžo į puolimo grandį. Deividas Česnauskis į aikštę išbėgo kaip įprasta, o traumą išsigydęs Nerijus Barasa po ilgos pertraukos atsidūrė ant atsarginių suolelio.

Pirmasis pavojingas rungtynių epizodas kilo prie šeimininkų vartų, kai puikią galimybę pasižymėti suklydus "Hearts" gynėjams turėjo "Celtic" gynėjas Stephenas McManusas, tačiau jo bandymą iš kelių metrų atrėme "Hearts" vartininkas Craigas Gordonas.

7-ąją minutę po pražangos prieš Edgarą Jankauską buvo skirtas baudos smūgis, ir S.McManusas šį kartą jau pasiuntė kamuolį į vartus, bet tai padarė nuginkluodamas savo vartininką, tad rezultatas tapo 1-0 šeimininkų naudai. Po dviejų minučių į Glazgo klubo vartus buvo skirtas dar vienas baudos smūgis ir vartininkui rikuojant sienelę Paulas Hartley nusprendė viską atlikti greitai - Škotijos rinktinės saugas smūgiavo stipriai bei tiksliai ir padvigubino "Hearts" persvarą.

15-ąją minutę po reido kairiuoju kraštu pavojingai smūgiavo Edinburgo ekipos saugas Rudolfas Škacelis, tačiau kamuolys pataikė į vartų virpstą. Dar po kelių minučių pavojingu išpuoliu atsakė svečiai iš Glazgo, bet veteranas Roy`us Keanas iš kelių metrų atstumo nepataikė į kamuolį ir nesugebėjo nuginkluoti C.Gordono.

Kėlinio viduryje iš toli smūgiavo “Celtic” veteranas Neilas Lennonas, tačiau kamuolys praskriejo šalia vartų. 42-ąją minutę pavojingai į baudos aikštelę kamuolį skersavo Deividas Česnauskis, tačiau jo siųsto kamuolio nepasiekė E.Jankauskas. Pirmasis kėlinys baigėsi šeimininkams pirmaujant rezultatu 2-0.

Antrojo kėlinio pradžioje pavojingai skersuoto kamuolio nepasiekė P.Hartley, tačiau 63 minutę po itin tikslaus jo perdavimo vienas prieš "Celtic" vartininką Arturą Boručą iššoko Romanas Bednaras ir tiksliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą pelnęs trečiąjį savo komandos įvartį įtvirtino "Hearts" pergalę.

Kėlinio viduryje Glazgo klubo saugas Stilianas Petrovas pavojingai smūgiavo iš maždaug 20 metrų atstumo, tačiau stipriai smūgiuotą kamuolį sugavo C.Gordonas. Kiek vėliau nestipriai smūgiavo Johnas Hartsonas, bet ir vėl Edinburgo ekipą gelbėjo vartininkas. “Hearts” atsakė pavojingu išpuoliu, kai kamuolį aštriai perdavė P.Hartley, tačiau kamuolio nepasiekė Ibrahimas Tallas.

Rungtynių pabaigoje aikštėje ir pasirodė N.Barasa, kuris pakeitė aktyviai žaidusį D.Česnauskį. "Hearts" dar galėjo padidinti persvarą, tačiau prasiveržusio kraštu E.Jankausko smūgį užblokavo gynėjai, o Michalas Pospišilas po kampinio smūgiavo netiksliai. Kitoje aikštės pusėje toliau šeimininkų gynybą draskė S.Petrovas, tačiau prasiveržusio bulgaro muštą kamuolį pirštų galais virš vartų nukreipė vartininkas. Rezultatas nepasikeitė ir finalinis rungtynių teisėjo švilpukas užfiksavo "Hearts" pergalę 3-0.

Šiuo maču baigėsi 36-asis Škotijos “Premier” lygos turas, po kurio Edinburgo ekipa išsaugojo 4 taškų persvarą prieš Glazgo "Rangers". Priminsime, jog šios ekipos susitiks tarpusavyje paskutiniajame čempionato ture.