"Hearts" patyrė pirmąją nesėkmę lygoje © Eurofootball.lt
Lietuvos rinktinės ir "Hearts" puolėjas Edgaras Jankauskas pajuto kaip greitai iš didvyrio galima tapti savo komandos nesėkmės kaltininku - nors trečiadienį jis įmušė pergalingą įvartį rungtynėse su "Kilmarnock", šeštadienį Edinburgo derbyje jis užsidirbo raudoną kortelę ir jo ekipa vėliau turėjo pripažinti "Hibernian" pranašumą bei pirmąjį sezono pralaimėjimą.

Škotijos čempionato lyderis "Hearts" prieš šias rungtynes buvo lygoje nepralaimėjęs 12-a rungtynių iš eilės ir pirmajame derbyje sezono pradžioje buvo sutriuškinęs varžovus rezultatu 4-0, tačiau dabar turėjo rungtyniauti svečiuose ir komandai vadovaujant laikinai paskirtam treneriui. E.Jankauskas mačą pradėjo startinėje sudėtyje, S.Mikoliūnas liko ant atsarginių suolelio, D.Česnauskis registruotas nebuvo.

Daugiau nei valandą rungtynės klostėsi apylygiai ir abi komandos turėjo progų pasižymėti, bet 62 minutę "Hearts" padėtis susikomplikavo. S.Brownas eilinį kartą šiurkščiai sužaidė užlipdamas ant E.Jankausko kojos, ir įniršęs lietuvis stumtelėjo varžovą. Už tai teisėjas jam parodė antrą geltoną kortelę ir pašalino iš aikštės, tuo tarpu S.Brownas liko nenubaustas. Apskritai, mačo arbitras parodė penkias geltonas korteles "Hearts" ekipai ir nei vienos "Hibernian" futbolininkams.

Likusi dešimtyje "Hearts" komanda nesugebėjo pasipriešinti varžovams. 78 minutę šeimininkus į priekį išvedė G.Beuzelinas, o dar po dviejų minučių G.O`Connoras padvigubino persvarą ir praktiškai palaidojo svečių viltis išvengti nesėkmės. Dabar pirmąjį pralaimėjimą patyrusį V.Romanovo klubą pergalės prieš "Dundee Utd" dėka sekmadienį gali pavyti "Celtic", tuo tarpu "Hibernian" nuo lyderio atsilieka keturiais taškais.

Tęsiasi prastas šalies čempiono Glazgo "Rangers" žaidimas - šį kartą jam savo aikštėje nepavyko įveikti "Inverness" ir teko pasidalinti po tašką. Į penktą vietą pakilo "Kilmarnock", permainingose rungtynėse nugalėjęs "Aberdeen", šeštą vietą užima "Motherwell", išvykoje sutriuškinęs "Dunfermline" ekipą, o autsaiderio "Livingston" ir "Falkirk" susitikimas baigėsi lygiosiomis.

13 turo rezultatai

"%c00151" 0 - 3 "%c00230"
57` [0 - 1] Brian Kerr
62` [0 - 2] Martyn Corrigan
80` [0 - 3] Jim Hamilton

"%c00259" 1 - 1 "%c00229"
20` [1 - 0] Harald Pinxten (į savo vartus)
88` [1 - 1] Robert Snodgrass

"%c00192" 2 - 0 "%c00219"
78` [1 - 0] Guillaume Beuzelin
80` [2 - 0] Garry O`Connor

"%c00228" 4 - 2 "%c00224"
15` [0 - 1] Russell Anderson
18` [1 - 1] Simon Ford
19` [2 - 1] Danny Invincibile
47` [3 - 1] Kris Boyd
57` [4 - 1] Kris Boyd
71` [4 - 2] Stevie Crawford

"%c00121" 1 - 1 "%c00227"
26` [0 - 1] Craig Dargo
54` [1 - 1] Steven Thompson