"Hearts" nutraukė seriją be pergalių © Eurofootball.lt
Penkerios rungtynės šeštadienį vyko Škotijos čempionate - 18-ojo turo mačuose geriau sekėsi šeimininkams, kurie iškovojo keturias pergales. Laimėjimo skonį po daugiau nei poros mėnėsių pertraukos su penkiais žaidėjais iš Lietuvos pagaliau patyrė ir į ketvirtą vietą pakilo "Hearts" klubas, antrą poziciją toliau dalinasi taip pat nugalėję "Rangers" ir "Aberdeen", devintoje atsidūrė du varžovus aplenkęs "Dundee Utd", o vienas susitikimas baigėsi lygiosiomis.

Valdo Ivanausko treniruojamoje "Hearts" vienuolikėje rungtynėse prieš "Motherwell" vėl nebuvo buvusio ekipos kapitono Steveno Pressley - kaip paaiškėjo po mačo, aštuonis metus Edinburgo komandoje žaidęs ir vienu jos simboliu tapęs gynėjas abipusiu susitarimu nutraukė kontraktą su klubu.

Tačiau "Tynecastle" stadione visas dėmėsys buvo sutelktas į aikštę, kurioje nuo rungtynių pradžios pirmą kartą pasirodė net penki lietuviai - gynėjai Marius Žaliūkas ir Nerijus Barasa, saugas Saulius Mikoliūnas bei puolėjai Andrius Velička ir Edgaras Jankauskas. Traumuotas Deividas Česnauskis savo komandai padėti vis dar negalėjo, o Kęstutis Ivaškevičius eilinį kartą registruotas nebuvo.

Aikštės šeimininkai mačą pradėjo sėkmingai ir po keleto pavojingų išpuolių aštuntą minutę "Hearts" į priekį išvedė graikas Takis Fyssas, kuris gavęs Neilo McCanno perdavimą baudos aikštelėje tiksliu smūgiu nuo virpsto įmušė pirmą įvartį vilkint klubo marškinėlius per 50-ąsias savo rungtynes.

Tiesa, Edinburgo ekipos persvara truko neilgai, nes 20 minutę po panašios atakos vartininką Craigą Gordoną nuginklavo ir rezultatą išlygino "Motherwell" puolėjas Richie Foranas. Vėliau šeimininkai po truputį vėl perėmė iniciatyvą, tačiau rimtesnių progų prie varžovų vartų nesukūrė ir pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis.

Po pertraukos pirmas iš toli laimę pabandė S.Mikoliūnas, netrukus nuo pavojingo R.Forano išpuolio šiaip ne taip pavyko apsiginti M.Žaliūkui, o 55 minutę "Hearts" persvarą atstatė į savo vartus po baudos smūgio galva įsimušęs Paulas Quinnas. Dar po trijų minučių šeimininkai surengė dar vieną ataką ir po Bruno Aguiaro perdavimo atsidūręs vienas prieš vieną A.Velička permetė kamuolį per vartininką ir pelnė savo šeštą sezono įvartį.

"Hearts" įsibėgėjo ir 64 minutę rezultatą triuškinamu padarė portugalas B.Aguiaras, kuris komandai žaidžiant be diskvalifikuoto standartinių padėčių specialisto Paulo Hartley ėmėsi realizuoti S.Mikoliūno uždirbtą baudos smūgį ir iš 27 metrų pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Susitikimo pabaigoje šimtaprocentinės progos įmušti dar neišnaudojo iš arti į vartus nepataikęs Neilas McCannas, tikslumo pritrūko ir S.Mikoliūno bandymams, tačiau tai neturėjo didesnės reikšmės, nes V.Ivanausko auklėtiniai nutraukė pergalių "sausrą" ir laimėjo pirmą kartą nuo spalio 1-osios.

Ilgai laukti trys taškai padėjo "Hearts" pakilti į ketvirtą turnyrinės lentelės vietą, nes prieš tai šioje pozicijoje buvęs miesto kaimynas "Hibernian" Glazge nusileido "Rangers" ekipai. "Ibrox" stadiono šeimininkai dominavo rungtynėse ir jau per pirmą kėlinį įmušė tris kartus - pasižymėjo legionieriai Dado Pršo, Liboras Sionko ir kapitonas Barry Fergusonas, o svečių viltis bent šiek tiek atsitiesti sužlugdė 67 minutę įvykęs Ivano Sproule'o pašalinimas iš aikštės.

Koja kojon su "Rangers" toliau žengia "Aberdeen" komanda, namuose turėjusi gerokai pavargti susitikime su "Falkirk". Namuose žaidusi Aberdeeno ekipa pirmavo po Darreno Mackie ir Chriso Clarko įvarčių, bet po pertraukos Alanas Gow puikiu smūgiu sušvelnino "Falkirk" atsilikimą ir iniciatyvą įgiję svečiai privertė šeimininkus nervintis iki pat rungtynių pabaigos.

Aštuntą ir devintą vietas dalinasi "Inverness" ir "Dundee Utd" ekipos, kurių tarpusavio dvikovą laimėjo pastarieji. Išvykoje rungtyniavę "Inverness" futbolininkai vieninteliai iš dienos mačų svečių buvo sugebėję išsiveržti į priekį, tačiau vėliau "Dundee Utd" įmušė tris įvarčius be atsako ir iškovojo pergalę.

Tuo tarpu "Kilmarnock" ir "St. Mirren" susitikime abi komandos išsiskyrė taikiai rezultatu 1-1. Paskutiniame turo mače sekmadienį susitiks lyderis Glazgo "Celtic" ir absoliutus autsaideris "Dunfermline".

Šeštadienio rungtynių rezultatai

"%c00121" 3 - 0 "%c00192"
16' [1 - 0] Dado Prso
32' [2 - 0] Libor Sionko
36' [3 - 0] Barry Ferguson

"%c00219" 4 - 1 "%c00230"
8' [1 - 0] Takis Fyssas
20' [1 - 1] Richie Foran
55' [2 - 1] Paul Quinn (į savo vartus)
58' [3 - 1] Andrius Velička
64' [4 - 1] Bruno Aguiar

"%c00224" 2 - 1 "%c00259"
17' [1 - 0] Darren Mackie
44' [2 - 0] Chris Clark
69' [2 - 1] Alan Gow

"%c00226" 3 - 1 "%c00227"
15' [0 - 1] Barry Wilson
22' [1 - 1] Noel Hunt
65' [2 - 1] Noel Hunt
78' [3 - 1] David Robertson

"%c00228" 1 - 1 "%c00298"
54' [1 - 0] Paul Di Giacomo
75' [1 - 1] Mark Corcoran