"Hearts" Edinburgo derbyje patyrė nesėkmę © Eurofootball.lt
Škotijos "Premier" lygoje šeštadienį sužaistos penkerios 35-ojo turo rungtynės. Nesėkmę miesto derbyje prieš "Hibernian" patyrė ir savo padėtį kovoje dėl antrosios vietos kiek apsunkino Edinburgo "Hearts" klubas, tuo tarpu autsaiderių dvikovą laimėjęs "Dunfermline" praktiškai pasmerkė "Livingston" ekipą iškritimui.

"Hearts" treneriui Valdui Ivanauskui rungtynėms teko rinktis iš gerokai praretėjusios sudėties - komandai negalėjo padėti traumuoti gynėjai Jose Goncalvesas, Stevenas Pressley, Takis Fyssas, ekipoje dėl neaiškių priežaščių vėl nebuvo Andy Websterio ir Edgaro Jankausko, o Julienas Brellier ir Rudi Škacelis liko ant atsarginių suolo. Pastarojo vietą užimė Deividas Česnauskis, kuris vėl sudarė "lietuvišką" krašto saugų duetą su Sauliumi Mikoliūnu.

Revanšo už sutriuškinimą taurės pusfinalyje siekęs "Hibernian" klubas namuose kontroliavo žaidimą ir 14 minutę pasinaudojęs nepatyrusia svečių gynyba išsiveržė į priekį - po Ivano Sproule`o perdavimo kamuolys atsidūrė pas Dereką Riordaną ir šis tiksliu smūgiu pasiuntė jį į vartų kampą. "Hearts" apeliavo dėl nuošalėje buvusio Steveno Fletcherio, tačiau teisėjas įvartį įskaitė.

Nervingame pirmajame kėlinyje, kuriame netrūko pražangų ir kieto žaidimo, bene vienintelę "Hearts" progą įmušti turėjo S.Mikoliūnas, tačiau baudos aikštelės krašte buvusio lietuvio smūgį iš eigos atrėmė "Hibernian" vartininkas Zbigniewas Malkowskis. Vis dėlto prieš pertrauką svečiai rezultatą išlygino, kai šeimininkų gynėjai ir vartininkas po sumaišties prarado kamuolį ir Romanas Bednaras "dovanėlę" išnaudojo įmušęs į tuščius vartus.

Antrajame kėlinyje išlyginamojo įvarčio įkvėpta "Hearts" komanda perimė iniciatyvą ir ėmė nuolat rengti išpuolius varžovų vartų link. Pirmąją progą turėjo tas pats R.Bednaras, kurio bandymą atmušė Z.Malkowskis, o Bruno Aguiaro ir Deivido Česnauskio smūgiai iš toli buvo kiek netikslūs.

Puikią galimybę įmušti savo pirmąjį įvartį Škotijoje kėliniui įpusėjus turėjo gynėjas iš Senegalo Ibrahimas Tallas, bet nedengiamas galva jis mušė šalia virpsto. "Hearts" niekaip nesisekė įmušti ir 78 minutę V.Ivanausko auklėtiniai buvo nubausti, kai baudos aikštelėje į aikštę po keitimo išbėgęs marokietis Abdessalamas Benjellounas rado spragą varžovų gynyboje ir smūgiu pažeme pasiuntė kamuolį į vartus.

Mačo pabaigoje lygiųjų vos neišplėšė Rudi Škacelis, kurio greitai atliktas baudos smūgis buvo šiek tiek netikslus ir kamuolys praskriejo virš vartų. "Hibernian" atsilaikė ir iškovojęs pergalę kiek pagadino reikalus "Hearts" ekipai, kuriai norint išlaikyti penkių taškų pranašumą prieš "Rangers" dabar teks tikėtis "Celtic" pergalės sekmadienio Glazgo derbyje.

Antroje dienos I-ojo šešeto kovoje "Aberdeen" ir "Kilmarnock" sužaidė be įvarčių, o II-jame šešete vyko trys susitikimai - "Inverness" paskutinę minutę išplėšė pergalę prieš "Dundee Utd" ir įsitvirtino septintoje pozicijoje, "Falkirk" sužaidė lygiosiomis 1-1 su "Motherwell", o "Dunfermline" permainingose rungtynėse rezultatu 3-2 palaužė "Livingston" ir galutinai "palaidojo" pastarojo klubo viltis išvengti iškritimo į žemesnę lygą.

35 turo rezultatai

"%c00192" 2 - 1 "%c00219"
16` [1 - 0] Derek Riordan
45` [1 - 1] Roman Bednar
78` [2 - 1] Abdessalam Benjelloun

"%c00227" 1 - 0 "%c00226"
90` [1 - 0] Craig Dargo

"%c00151" 3 - 2 "%c00229"
9` [0 - 1] Richard Brittain (11m.)
38` [1 - 1] Mark Burchill
63` [1 - 2] Colin Healy
78` [2 - 2] Mark Burchill
85` [3 - 2] Noel Hunt

"%c00224" 0 - 0 "%c00228"

"%c00259" 1 - 1 "%c00230"
16` [1 - 0] Alan Gow
58` [1 - 1] Phil O`Donnell