Gražus futbolo spektaklis Marijampolėje baigėsi be įvarčių

Turnyro lentelės kaimynių A lygos čempionate Marijampolės „Sūduvos“ ir Klaipėdos „Atlanto“ mūšis žiūrovams padovanojo gražaus futbolo reginį. Be įvarčių 0:0 pasibaigusia dvikova labiau nusivylė aikštės šeimininkai, surengę ne vieną aštrų momentą, tačiau savo momentų turėjo ir svečiai.

Šiomis lygiosiomis labiausiai patenkintas liko Vilniaus „Žalgiris“, įgijęs dviejų taškų pranašumą prieš uostamiesčio klubą. Trečioje vietoje likusius sūduviškius pergalės atveju dar gali „Jonavos“ klubas, savo rungtynes žaisiantis šeštadienį.

Nors abi komandos ieškojo kelių link varžovų vartų, geriausiu žaidėju rungtynių pradžioje buvo „Atlanto“ vartininkas Deividas Mikelionis, dusyk demonstravęs savo reakciją. Iš pradžių jis už galinės linijos nukreipė pavojingą Andro Švrljugos perdavimą standartinės situacijos metu, o vėliau akrobatiniu šuoliu atrėmė Ovidijaus Verbicko smūgį „iš oro“.

Kėlinio viduryje po dvikovos emocijų pliūpsnis kilo tarp sūduviškio Povilo Leimono ir klaipėdiečio Andrejaus Paniukovo. Arbitras abu žaidėjus nuramino parodydamas po geltoną kortelę.

Įsibėgėjusios „Sūduvos“ atakos darėsi vis pavojingesnės. Sužaidus pusvalandį, vėl blykstelėjo D.Mikelionis. Vartininkas nutraukė aštrų puikiai krašte Justą Raziūną suklaidinusio O.Verbicko perdavimą, kurio jau laukė Robertas Vėževičius.

Prie savo vartų prispaustas „Atlantas“ pirmą sykį į vartų stačiakampį smūgiavo tik prieš pertrauką, kai varžovų vartininkas Ivanas Kardumas ne be vargo atmušė klastingą Donato Kazlausko smūgį iš baudos aikštelės prieigų.

Pailsėjęs „Atlantas“ suaktyvino žaidimą ir varžovų vartams pagrasino vos tik sugrįžęs į aikštę. I.Kardumas buvo priverstas šuoliu palydėti šalia vartų prašvilpusį kamuolį. Iš toli vėl šovė D.Kazlauskas. Vėliau baudos smūgiu pro šalį mušė Olegas Dmitrijevas.

Ne sykį grasinusi uostamiesčio komandai standartinių situacijų metu, „Sūduva“ privalėjo įmušti likus žaisti 15 minučių, kai puikias progas vienos atakos metu turėjo du po keitimo aikštėje pasirodę futbolininkai. Iš pradžių Karolio Laukžemio smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą ir grįžo į aikštę. Pirmasis prie jo atsidūręs Ernestas Veliulis perdavimu surado laisvą Giedrių Matulevičių, tačiau jaunojo marijampoliečio bandymą blokavo po kojomis jam kritęs Vytas Gašpuitis.

Iniciatyvą susigrąžinę aikštės šeimininkai vėl ėmė šturmuoti „Atlanto“ vartus. Iš toli laimę bandė G.Matulevičius ir O.Verbickas. Progų greitoms atakoms laukę klaipėdiečiai savo šansą iš rankų paleido paskutinę rungtynių minutę, kai į vartus nepataikė Jurijus Vereščiakas.

Netrukus greitą ataką surengė ir „Sūduva“. Kelis varžovus prie savęs sutraukęs K.Laukžemis atidavė kamuolį visiškai laisvam O.Verbickui, bet saugas uždelsė smūgiuoti į savo buvusios komandos vartus ir prie jo suskubę gynėjai gaisrą užgesino.

5-ąją pridėto laiko minutę mačo didvyriu galėjo tapti K.Laukžemis, tačiau technišką puolėjo smūgį į viršutinį kampą už vartų nukreipė patikimai sužaidęs D.Mikelionis.