„Gintros“ sugrįžimas po atostogų pažymėtas naujokių debiutais © JumpStory nuotr.

Trečiąjį Lietuvos moterų futbolo A lygos ratą Šiaulių “Gintros-Universiteto” komanda pradėjo užtikrinta pergale savo žiūrovų akivaizdoje.

Naujokių debiutais pažymėtose rungtynėse Lietuvos čempionės 3:0 (2:0) nugalėjo Vilniaus “MFA-Žalgirio” vienuolikę ir padidino atotrūkį iki 9 taškų.

Vilnietės vis dar išlieka antroje turnyrinės lentelės vietoje, tuo tarpu be taškų praradimų žygiuojanti Rimanto Viktoravičiaus kariauna užtikrintai žengia pirma.

Įvarčiai:

“Gintra-Universitetas”: R.Jonušaitė, J.Ayers ir K.Kozub (į savo vartus) po 1.

Sudėtis: M.Šeškutė, V.Neverdauskaitė, A.Mikutaitė (46′ min. S.Karasiovaitė), A.Keene (46′ min. A.Kaas), T.Corneil (46′ min. A.Carchio), D.Gailevičiūtė, P.Sarkanaitė, G.Toropovaitė, R.Mucherera (46′ min. M.Davidson), J.Čubrilo (46′ min. J.Ayers), R.Jonušaitė.

Šiose rungtynėse “Gintros-Universiteto” sudėtyje buvo galima išvysti naujų veidų. Savo debiutus surengė jau oficialiai pristatytos amerikietės Ru Mucherera ir Abby Carchio bei peržiūroje dalyvaujanti gynėja iš Suomijos Amanda Kaas.

Tiesa, pagal moterų A lygos varžybų reglamentą, kuriuo pažymima, kad aikštėje vienu metu gali žaisti iki keturių legionierių, naujokės tenkinosi žaisdamos po vieną kėlinį.

Po fizinės pasirengimo stovyklos į kovas A lygoje grįžusios šiaulietės nuo pat mačo pradžios įsitvirtino varžovių aikštės pusėje, o pirmieji pavojaus varpai viešnioms iš sostinės ėmė skambėti sužaidus vos 5 minutes.

Pavojingą išpuolį surengusių aikštės šeimininkių smaigalyje atsidūrė Jelena Čubrilo, tačiau šios smūgį atrėmė patikimai vilniečių vartus gynusi vartininkė Dominyka Vaiginytė.

Pirmasis įvartis krito sužaidus 11-ą minučių, kuomet nesėkmingas žalgirietės Krystinos Kozub epizodas lėmė įvartį į savus vartus – 1:0.

Rezultatą šiaulietėms pavyko padvigubinti tik antroje pirmo kėlinio pusėje – 35-ąją mačo minutę po sumaišties baudos aikštelėje kamuolį į varžovių vartų tinklą pasiuntė rezultatyviausia A lygos žaidėja Rimantė Jonušaitė – 2:0.

Antrajame kėlinyje žaidimas įklimpo tarp aikštės vidurio ir svečių išrikiuotos gynėjų barikados. Nors Dovilė Gailevičiūtė, Paulina Sarkanaitė ir po keitimo pasirodžiusios Abby Carchio bei McKenna Davidson bandė grasinti smūgiais iš toli, vilniečių vartininkė ir toliau išliko solidi.

Trečiąjį, o kaip paaiškėjo vėliau ir paskutinį susitikimo įvartį 66-ąją minutę stipriu smūgiu pasiekė taip pat tik po pertraukos į aikštę žengusi Jessica Ayers – 3:0.

Per likusį laiką daugiau įvarčių komandoms pelnyti nebepavyko, o teisėjos švilpukas užfiksavo klampią, bet užtikrintą “Gintros-Universiteto” pergalę rezultatu 3:0.

Kitas rungtynes A lygoje šiaulietės žais jau ateinantį sekmadienį, rugpjūčio 16 dieną. 18 val. centriniame stadione mūsiškės priims “Kauno Žalgirio” ekipą.