„Gintra” – per žingsnį nuo 21-ojo A lygos čempionių titulo © „Gintra“ nuotr.

Spark Energy moterų A lygos čempionate Šiaulių „Gintros” futbolininkės sužaidė penkioliktąsias rungtynes, po kurių paaiškėjo, kad daugkartinėms šalies čempionėms beliko žengti vieną žingsnį dvidešimt pirmojo moterų A lygos čempionių titulo link klubo istorijoje.

Šiaulių miesto reprezentacinė ekipa centriniame stadione 5:0 (3:0) nugalėjo Kauno rajono FC „Hegelmann” žaidėjas liekančias ketvirtoje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Po šios pergalės „Gintra” įsirašė 43-ąjį tašką ir jau kitame ture turės šansą užsitikrinti čempionių vardus. Mūsiškės kitą sekmadienį namuose priims antrąją-trečiąją pozicijas besidalijančią Vilniaus MFA „Žalgirio-MRU” ekipą, kuri šiame ture 1:0 pranoko Joniškio „Saned”.

Įvarčiai:

„Gintra”: S. Rosette (5′, 45′ min.), K. Oluwadamilola (71′, 84 min.) po 2, M. Porter (7′ min.) – 1.

Sudėtis: A. Bikutė, Sh. Aviza, S. Rosette, T. Romanovskaja, A. Mikutaitė, H. DeBose, G. Raznauskaitė (72′ min. S. Lichareva), M. Galkina, V. Ikechukwu (62′ min. K. Oluwadamilola), E. Partikaitė (46′ min. N. Klezaitė), M. Porter (81′ min. S. Railaitė).

Jau pačioje rungtynių pradžioje „Gintros” futbolininkės pademonstravo, kad yra rimtai nusiteikusios ir neleido oponentėms ilgai džiaugtis lygiu rezultatu. 5-ąją minutę po Vivian Ikechukwu perdavimo komandą į priekį išvedė Samantha Rosette, o vos po dviejų minučių skirtumą padvigubino Miracle Porter – 2:0.

Neblogą šansą po standartinės padėties dar kartą nuginkluoti varžovių vartininkę turėjo V. Ikechukwu, tačiau kaunietes išgelbėjo virpstas. Šiaulietės ir toliau absoliučiai kontroliavo rungtynių gijas, tačiau sužaidus 25 minutes komandas vis dar skyrė dviejų įvarčių distancija.

30-ąją minutę nesėkmingai sužaidus varžovių gynėjai gerą šansą pelnyti savo antrąjį įvartį turėjo S. Rosette, tačiau amerikietės smūgis nebuvo tikslus. Po kelių minučių po tikslaus A. Mikutaitės perdavimo pavojingai varžovių vartams grasino V. Ikechukwu, tačiau kamuolys ir šįsyk tinklo nepasiekė. Baigiantis kėliniui „Gintra” turėjo dar tris realias progas padidinti skirtumą, tačiau tiek Eitvydės Partikaitės, tiek M. Porter bei S. Rosette’s smūgiai tikslo nepasiekė.

Vis dėlto prieš pat pertrauką gintrietėms pavyko rasti spragą gynyboje – viena prieš varžovių vartininkę atsidūrusi S. Rosette pasižymėjo dubliu – 3:0.

Po pertraukos į aikštę vietoje E. Partikaitės žengė Neda Klezaitė. Šiaulietės ir toliau dominavo, o šimtaprocentinę progą pasižymėti turėjo M. Porter. Puolėja aplenkė kauniečių vartininkę, tačiau paskutiniu metu neišlaikė pusiausvyros ir į tuščius vartus smūgiavo netiksliai. Antrojo įvarčio šiaulietėms teko laukti gana ilgai, bet vis dėlto pralaužti ledus pavyko 71-ąją minutę. Suklydus kauniečių vartininkei savo šansu pasinaudojo į aikštę po keitimo žengusi K. Oluwadamilola – 4:0.

Sėkmingai į žaidimą įsiliejusi Koku ir toliau vargino varžovių gynėjas, o 84-ąją minutę smūgiu galva puolėjai pavyko pasižymėti dubliu bei tuo pačiu padidinti skirtumą iki 5:0, kuris ir tapo galutiniu.

Kitą sekmadienį, spalio 2 dieną 16:00 val. centriniame miesto stadione mūsiškėms kelią pastos sostinės MFA „Žalgirio-MRU” vienuolikė. Kviečiame atvykti į stadioną ir palaikyti geltonai juodas!