„Gintra“ palaužė Vilniaus klubą © fkgintra.lt nuotr.

Šiaulių „Gintros“ komanda sugrįžimą į centrinį miesto stadioną pažymėjo nelengva pergale. A lygos čempionato rungtynėse gintrietės savo žiūrovų akivaizdoje 2:1 (1:0) pranoko turnyrinėje lentelėje ant kulnų lipančias Vilniaus FK „Vilnius“ futbolininkes.

Sudėtis: A. Schroeder, A. Mikutaitė (C), L. Kubiliūtė, T. Romanovskaja, R. Diodati, G. Raznauskaitė, A. Sunday, M. Galkina, J. Sunday, E. Šupelytė, M. Proscevičiūtė (58′ min.  J. Bassey).

Įvarčiai:

„Gintra“: M.Galkina (20′ min.) ir A. Sunday (90′ min.) po 1.

„Vilnius“: A. Sunday (51′ min.) į savo vartus.

Šiaulietės šį susitikimą pasitiko su nuostoliais. Dėl praėjusiame ture prieš save išvystos raudonos kortelės šį mačą privalėjo praleisti kanadietė Kalin O’Brien, o taip pat komandai padėti Neda Klezaitė. Kol kas šiauliečių gretose rungtyniauti dar negali ir Andžela Vaičytė bei Eitvydė Partikaitė.

Rungtynes kur kas užtikrinčiau pradėjo aikštės šeimininkės, kurios jau pirmosiomis minutėmis aktyviais veiksmais siekė pelnyti greitą įvartį. Smūgiu iš maždaug 18 metrų varžovių vartams pavojingai grasino Laura Kubiliūtė. Neilgai trukus po standartinės padėties geltonai juodos išsiveržė į priekį, kai tiksliai sužaidusi Marija Galkina pasiuntė kamuolį į tinklą – 1:0.

Šansą skirtumą padvigubinti sužaidus kiek daugiau nei pusę kėlinio turėjo Meida Proscevičiūtė, tačiau kamuolys įstrigo tankiuose varžovių gynybos gniaužtuose. Juliet Sunday slalomas su kamuoliu buvo sustabdytas pražanga, o prie kamuolio tradiciškai stojo ir pavojingai virš skersinio smūgiavo Erika Šupelytė. Kėlinio pabaigoje vieną retų šansų pelnyti įvartį iš prieš pertrauką išlyginti rezultatą turėjo vilnietės, tačiau į smūgį sėkmingai reagavo gintriečių vartų sargė Adrianna Schroeder. Nuaidėjus teisėjo švilpukui skelbiančiam pirmo kėlinio pabaigą švieslentėje degė minimalus šeimininkių pranašumas.

Antroje susitikimo dalyje sėkmingiau startavo sostinės žaidėjos. Virtinė neatidžių epizodų lėmė, kad viešnios turėjo galimybę ne tik pavojingai smūgiuoti į vartus, bet ir uždirbo kampinį, kuris baigėsi sumaištimi prie pat vartų linijos, o paskutinė kamuolį į savo vartus nesėkmingai nukreipė Abigail Sunday – 1:1.

80-ąją minutę šimtaprocentinę progą sugrąžinti gintrietėms persvarą turėjo Juliet Sunday, tačiau galva smūgiuotas kamuolys atsimušė į skersinį, o rezultatas liko nepakitęs. Paskutinėmis rungtynių minutėmis aikštės šeimininkės prirėmė varžoves prie jų vartų, o galiausiai pergalę dramatišku stiliumi išplėšė per pridėtą teisėjo laiką įvartį pelniusi A. Sunday – 2:1.

Kovas moterų A lygoje „Gintros“ ekipa pratęs jau kitą savaitgalį. Birželio 11 dieną, sekmadienį, mūsiškės vyks į Kauno rajoną, kur susitiks su „Hegelmann“ futbolininkėmis.