„Gintra” apgynė Baltijos lygos čempionių titulą

Šiaulių „Gintros” komanda 7-tą kartą klubo istorijoje ir antrą iš eilės, po to kai Baltijos lygos varžybos buvo sustabdytos koronaviruso pandemijos, iškovojo Baltijos lygos titulą. Lemiamose rungtynėse Estijos sostinėje Lietuvos čempionės 2:0 įveikė Talino FC „Flora” ir užsitikrino 1-ąją vietą.

Taline susitikimą sėkmingiau pradėjo viešnios iš Šiaulių. Mūsiškės užvaldė kamuolio kontrolę, o tai davė vaisių. Dešiniuoju kraštu varžovių gynėją aplenkusi Vivian Ikechukwu 10-ąją mačo minutę atliko juvelyrinį perdavimą Miracle Porter, kuriai beliko paridenti kamuolį į varžovių vartų tinklą – 1:0.

Estijos čempionių gynėjos ir toliau nerado priešnuodžių visas užkardas ardžiusiai Nigerijos rinktinės puolėjai, kurios dominavimas lėmė pranašumų situacijas prie aikštės šeimininkių baudos aikštelės. Aštrūs perdavimai iš dešiniojo krašto adresatų nerado, o rezultatas liko nepakitęs. Viena retesnių progų susikūrė ir „Flora” žaidėjos, tačiau vartuose užtikrintai jautėsi Madison Less.

Šimtaprocentinę progą padvigubinti rezultatą 32-ąją minutę turėjo Koku Oluwadamilola, tačiau smūgis iš kelių metrų į tuščius vartus praskriejo virš skersinio. 39-ąją minutę po gerai įžaistos standartinės padėties kombinacijos varžovių vartams pavojingai grasino Renee Guion, vis dėlto kamuolys praskriejo greta virpsto. Po kelių akimirkų dar vieną šansą pasižymėti turėjo Koku, bet smūgiuotas kamuolys įstrigo varžovių gynėjų kojų miške. Čia pat ta pati Koku ir vėl pavojingai įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau smūgiui ir vėl pritrūko tikslumo.

Po pertraukos aktyviais veiksmais ir toliau pavojingesnės buvo gintrietės. 49-ąją minutę V. Ikechukwu atliko perdavimą, po kurio padvigubinti rezultatą turėjo progą Samantha Rosette, tačiau smūgis tikslo nepasiekė. Prabėgus kelioms akimirkoms dar vienu pavojaus varpu varžovėms paskambino ta pati V. Ikechukwu, o netrukus įvartį pasiekti galėjo ir Athena Kuehn, tačiau aikštės šeimininkių vartai ir toliau buvo tarsi užrišti. Aukštą spaudimą varžovėms taikiusios šiaulietės netruko perimti kamuolius iš varžovių ir toliau kūrė vieną pavojingą išpuolį po kito.

65-ąją rungtynių minutę po ilgų bandymų Kaloyano Petkovo auklėtinėms pagaliau pavyko įtvirtinti aikštėje demonstruojamą pranašumą ir švieslentėje. V. Ikechukwu įsirašė antrą rezultatyvų perdavimą, o technišku smūgiu oponenčių vartininkę nuginklavo komandos kapitonė Algimantė Mikutaitė – 2:0.

Vieną realiausių progų šiose rungtynėse turėjo ir aikštės šeimininkės galėjusios greitai sušvelninti rezultatą ir atkurti intrigą. Po tolimo perdavimo prieš mūsiškių vartininkę M. Less atsidūrė Estijos čempionių puolėja, tačiau jos smūgis į vartų plotą neskriejo. 79-ąją susitikimo minutę po standartinės padėties prie Saulės miesto atstovių vartų kilo nedidelis gaisras, kuris galėjo pavirsti šeimininkių įvarčiu, tačiau nemalonumų išvengti pavyko. Per likusį laiką varžovėms pakeisti mačo eigos jau nepavyko, o tvirtai savo pozicijas išlaikiusios „Gintros” žaidėjos šventę pergalę ir tuo pačiu apgynė Baltijos lygos čempionių vardą.

Po pergalės kalbintas vyriausiasis komandos treneris K. Petkovas pažymėjo, kad komanda šiandien nebuvo pakankamai disciplinuota, tačiau pasidžiaugė iškovota pergale, įvykdytu tikslu apginti Baltijos lygos trofėjų ir palinkėjo abejoms Baltijos šalių ekipoms sėkmės UEFA moterų Čempionių lygos atrankos varžybose.