Garbingai kovojusi Lietuvos rinktinė vėl turėjo pripažinti slovakų pranašumą (FOTO, VIDEO)

Lietuvos futbolo rinktinė šeštadienį vykusios pasaulio čempionato atrankos rungtynės LFF stadione pademonstravo kovą iki paskutinių minučių, bet gražaus Arvydo Novikovo įvarčio neužteko sėkmingam rezultatui – Edgaro Jankausko auklėtiniai turėjo pripažinti Slovakijos rinktinės pranašumą 1:2.

Pirmą kartą nuo 2015 metų spalio, Lietuvos startinėje sudėtyje oficialiose rungtynėse pasirodė Emilijus Zubas, o Darvydas Šernas žaidė pirmą kartą nuo 2013 metų rugsėjo.

Jau antrą minutę lietuviai kėlė kampinį po to, kai Martinas Škrtelis išmušė kamuolį iš po FedoroČernycho kojų. Arūnas Klimavičius baudos aikštelėje galva smūgiavo kamuolį šalia dešiniojo virpsto. Po penkių minučių Darvydas Šernas atliko pirmą smūgį į vartų plotą.

Lietuva komfortabiliai žaidė savo aikštės pusėje, o taip pat ieškojo galimybių priekyje. 18 minutę lietuviai kontratakoje buvo arti įvarčio, kai iš kairės pusės atskubėjęs Vaidas Slavickas iš tolimos distancijos prašovė kamuolį šalia dešiniojo virpsto.

Slovakams sunkiai sekėsi kurti kažką prie šeimininkų vartų. 27 minutę taikiklį bandė suderinti Marekas Hamšikas.

27 minutę Darvydui Šernui trūko mažai, kad išvestų savo komandą į priekį – alytiškiui patogiai nukrito kamuolys dešiniajame baudos aikštelės krašte, bet jo smūgiuotas kamuolys skriejo keli centimetrai nuo kairiojo virpsto.

32 minutę rezultatas tapo slovakų naudai, kai jie pasinaudojo pirma realia proga įmušti. 32 minutę Vladimiras Weissas sulaukė perdavimo iš M.Hamšiko baudos aikštelės centre ir pasimušęs kamuolį į priekį smūgiavo tiksliai.

Po pertraukos lietuviai bandė panaikinti deficitą. 54 minutę A. Novikovas pirmasis pabandė nuginkluoti varžovų vartininką, kai surado erdvės smūgiui už baudos aikštelės zonos, tačiau Martinas Dubravka sustabdė jo smūgiuotą kamuolį.

Visgi slovakams pavyko padvigubinti savo pranašumą po Lino Klimavičiaus pražangos prie baudos aikštelės prieigų. M. Hamšikas stojo prie kamuolio ir atliko stiprų smūgį į vartų vidurį.

Vėliau Lietuvos treneris į žaidimą bandė įlieti šviežio kraujo ir į aikštę įleido naujų žaidėjų – vietoje Nerijaus Valskio pasirodė Deivydas Matulevičius, o Vykintą Slivką pakeitė Martynas Dapkus.

Rungtynėms einant į galą rezultatą galėjo sušvelninti D. Šernas, kuris prasiveržė dešiniuoju kraštu ir prasmuko į baudos aikštelę, bet jis smūgiavo į kitą vartų tinkle pusę.

Per pridėtą teisėjo laiką lietuviams sužibo viltis išlyginti rezultatą. Janas Durica prasižengė prieš D. Matulevičių prie baudos aikštelės, o A.Novikovas įspūdingi smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus nuo skersinio.

Tačiau per likusį laiką mūsų komanda išpešti daugiau iš susitikimo nespėjo ir rungtynės baigėsi slovakų pergale 2:1. Po jos Lietuva su penkiais taškais. lieka penktoje F grupės lentelės vietoje. Slovakai po pergalės išsaugojo antrą vietą ir yra turi 12 taškų.

Lietuva 1 - 2 Slovakija
32' [0 - 1] V. Weiss
58' [0 - 2] M. Hamšik
90+3' [1 - 2] A. Novikovas

Startinės sudėtys:

Lietuva: Zubas; Slavickas, Kijanskas, Linas Klimavičius, Borovskis, Kuklys, Slivka, Černychas, Šernas, Novikovas, Valskis.

Atsarginiai: Šetkus, Plūkas, Freidgeimas, Dapkus, Beneta, Grigaravičius, Baravykas, Lukša, Arūnas Klimavičius, Paulius, Matulevičius, Verbickas.

Slovakija: Dubravka, Pekarik, Skrtel, Durica, Hubocan, Weiss, Skriniar, Gregus, Mak, Duba, Hamsik.