Šiandien ryte per visą Lietuvos žiniasklaidą nuskambėjo žinia apie kratas Lietuvos futbolo federacijos būstinėje ir Juliaus Kvedaro namuose. Nors šios naujienos nustebino daugybę futbolo gerbėjų, tačiau kalbėdamas su „EuroFootball.lt“ Gediminas Reklaitis nesistebėjo.
„Ne, manęs tokia informacija nenustebino. Turėjau šiokių tokių vidinių žinių, jog taip gali nutikti.“, - pripažino Reklaitis.
Nepaisant visų įvykių, pats Kvedaras šias kratas vadino „užsakytomis“ ir kaltę dėl jų bandė suversti Arūnui Pukeliui. Tai, jog federacijos prezidentas ieško kaltų ir stengsis visais būdais išlikti jos valdžioje, „Viasat Sport Baltic“ komentatoriaus taip pat nenustebino.
„Tai, kad jis nori išlikti federacijoje tikrai nestebina. Viena aplinkybė yra tai, jog kaip ten bebūtų, tai yra geras pajamų šaltinis ne tik pačiam Kvedarui asmeniškai, bet ir jo artimam žmonių ratui – jo sugyventinė dirba LFF, taip pat ir jos sūnus. Pačio Kvedaro patarėjas yra jo sūnus Gerhardas. Tad galima sakyti, jog tai yra šeimos pragyvenimo šaltinis ar kalbant paprastai tiesiog šeimos biznis.“, - pastebėjo Reklaitis.
Tačiau, tai gali būti ne vienintelė priežastis, kodėl federacijos vadai nenori trauktis iš savo postų.
„Atėjus naujai valdžiai ir padarius tikrus auditus bei tikrus patikrinimus kaip buvo išleisti pinigai, manau, kad išlystų daug klausimų, kaip Lietuvos futbolo federacijoje tie pinigai buvo panaudojami.“
Tai nėra pirmieji tokie įtarimai Lietuvos futbolo federacijoje, bet prieš keletą metų atliktų tyrimų metu, LFF sugebėjo išsisukti nuo baudžiamosios atsakomybės. Ar šį kartą galima tikėtis kitokios tyrimų baigties? Gediminas Reklaitis į tokį klausimą nežiūri su pernelyg dideliu optimizmu, bet mano, kad nusižengimų FNTT gali surasti, darydami tyrimus su federacija susijusiose bendrovėse.
„Aš asmeniškai šiuo klausimu esu skeptiškas. Mes jau matėme, kaip prieš tai pavyko užglaistyti visus šiuos reikalus su labai kvailais pasiteisinimais, bet pagal įstatymus jie buvo „tvarkingi“. Aš kalbu apie už pusę milijono pirktus vertimus, masažus ar futbolininkų gabenimus. Manau, kad ir šiuo atveju gali būti kažkas panašaus. Kyla klausimas, kiek plačiai šią situaciją yra apglėbusi FNTT. Kiek girdėjau jie tiria, ar bent žada tirti ir su federacija susijusias bendroves. Galbūt kas nors įdomaus paaiškės ten.“
Šiuo metu artėja nauji LFF rinkimai ir prieš federaciją pradėtos kurti opozicijos. Visgi, net ir po šių įvykių, Reklaitis abejoja, jog dabartinės valdžios pozicijos prieš šiuos rinkimus itin susilpnėjo, o rinkimuose bus išrinkta nauja valdžia. Kaip pavyzdį jis pateikė panašią FIFA situaciją.
„Šiuo metu jų galimybes išlikti valdžioje, turbūt, reikėtų vertinti kaip realias. Šiuo atveju, man situacija labai panaši į tą, kuri buvo FIFA. Prisiminkime, kad prieš pat FIFA prezidento rinkimų rezultatus, buvo didžiulė teisėsaugos operacija, o su daugybe įrodymų buvo suimta daug FIFA veikėjų, bet nepaisant to prezidento rinkimuose Blatteris vistiek buvo perrinktas. Tik jau po to, jis pažadėjo trauktis iš tų pareigų. Manau, kad čia situacija yra gana panaši. Labai daug veikia ir tas baimės faktorius, kurį minėjo naujasis „Futbolo sąjūdis“. Manau, kad kai kuriuos veikia baimės faktorius, o kai kuriems balsuoti taip patogu dėl bendrų verslų ir bendrų interesų. Kol kas, žiūrint į tas šešioliką asociacijų, kurios turi balso teisę LFF prezidento rinkimuose, manau, jog Kvedaras vis dar turi balsų daugumą.“