Futsal A lygos turo apžvalga: žalgiriečių sugrįžimas į Kauną © E. Šemioto nuotr.

Praėjusį savaitgalį Lietuvos futsal A lygoje startavo antrojo rato kovos. Kaip ir pirmajame rate, abu flagmanai užtikrintai nugalėjo debiutantus, „Gargždų pramogos“ darsyk įveikė VIP, o „Saulės kraštas“ ir „Panevėžys“ antrąkart „Turbotransfers“ ir „Radviliškio“ nugalėti nesugebėjo. Tuo pačiu vilniečiai pakilo iš turnyro lentelės dugno, o „Kauno Žalgiris“ sugrįžo į legendinę sporto halę.

Halė

Sezoną Prienuose pradėję „Kauno Žalgirio“ futbolininkai sugrįžo į Kauno sporto halę, kurioje „Žalgirio“ vardas minėtas ne vieną ir ne du kartus.

Atidėtose rungtynėse su „Saulės kraštu“ šis vardas vėl buvo kartojamas nuolat ir jį kartojo 450 žmonių – tiek, kiek nei vienose kitose šio sezono rungtynėse.

Pasipriešinti Saulė kraštas tituluotiems varžovams šansų neturėjo – po pirmo kėlinio kauniečiai pirmavo 4:1, 32 minutę – 8:1 ir tik dvikovos pabaigoje jungtinė Šiaulių bei Akmenės komanda skirtumą sušvelnino iki 3:8.

Galingas sugrįžimas

Iš Italijos į Lietuvą sugrįžęs ir Radviliškio sporto centro tribūnose įsitaisęs Edgaras Baranauskas stebėjo savo būsimos (ir buvusios) komandos puikų pirmąjį ir ne tokį puikų antrąjį kėlinį prieš „Gargždų pramogas“. Žemaičiai sugebėjo perlaužti rungtynes, o pačioje jų pabaigoje pelnė dar vieną įvartį, garantavusį pergalę.

Tado Markevičiaus, Arsenijaus Buinickio ir Pavelo Smolkovo pastangomis, iki pertraukos VIP susikrovė dviejų įvarčių persvarą 3:1. Lyg to būtų maža, antrajame kėlinyje susikūrė dar kelias nuostabias progas, tačiau, jomis nepasinaudojus, gavo galingą atsakymą.

Visiškai subyrėjusi VIP gynyba gargždiškiams per trijų minučių atkarpą leido ne tik sumušti tris įvarčius, bet ir išsiveržti į priekį. Taškas rungtynėse buvo padėtas likus žaisti 75 sekundes, kai Genaras Samsonikas perėmė kamuolį iš varžovo ir, nusivaręs jį daugiau nei per pusę aikštės, padidino skirtumą iki 5:3. Reikia pažymėti, kad tuo metu VIP jau žaidė penkiais aikštės žaidėjais ir be vartininko.

Likus devynioms sekundėms, T. Markevičius dar įformino dublį, tačiau šioje dvikovoje jis nelabai ką pakeitė.

Trys hetrikai

Nepaisant to, kad prieš „Širvintų-VGTU Vilkų“ – „Kauno Žalgirio“ rungtynes buvo daug kalbų apie tai, kad kauniečiams nebus taip lengva, kaip pirmajame rate, tačiau kalbos ir liko kalbomis. Prie šešiolikos pelnytų įvarčių sezono starte, „Kauno Žalgiris“ į „VGTU Vilkų“ vartus įmušė dar trylika kartų ir labai užtikrintai išsaugojo pirmąją turnyro lentelės vietą.

Vis tik ne galutinis rezultatas šioje dvikovoje buvo įdomiausias dalykas. Įdomų pasiekimą užfiksavo trys „Kauno Žalgirio“ brazilai Marcelo, Wesley ir Ricardo pasižymėję hetrikais. Pirmasis įvartis krito sužaidus vos dvi 2:09 minutes, iki pertraukos švieslentė jau fiksavo rezultatą 7:0, po pertraukos skirtumas ir toliau reguliariai augo, kol pasiekė 13.

Širvintiškiai pora kartų buvo arti savojo įvarčio, tačiau skaičiuojant visas kauniečių galimybes, tikrai buvo galima ir sulaukti sezono rekordo.

Aukštyn

Ilgą laiką turnyro lentelės dugne buvę sostinės „Turbotransfers“ futbolininkai nepralaimi antrąsyk iš eilės ir tai garantuoja jiems kilimą turnyro lentelėje iš dešimtos vietos į devintąją. „Saulės kraštas“, savo ruožtu, nelaimėtų rungtynių seriją padidina iki septynerių.

Per visą pirmąjį „Turbotransfers“ – „Saulės kraštas“ kėlinį nebuvo pelnytas nei vienas įvartis, o po pertraukos sužaidus vos 13 sekundžių, apmaudžiai suklydus vilniečiams, Adomas Mika savo ekipą išvedė į priekį.

Po septynių minučių Aivaras Meškinis galingu baudos smūgiu rezultatą išlygino, dar po šešių – Dmytro Klochko sugrąžino vieno įvarčio persvarą svečiams, lemiamą tašką (37 minutę) dėjo prie tolimojo virspto kamuolio laukęs ir sulaukęs Arnas Levonauskas.

Revanšas

Pirmajame rate sunkią pergalę prieš „Radviliškį“ iškovoję panevėžiečiai išvykoje pakartoti tokios pat sėkmės nesugebėjo. Atsisveikinimo rungtynes „Panevėžio“ ekipoje žaidęs kapitonas Mantas Adomėnas, išvykstantis į VIP, nepadėjo komandai iškovoti bent taško.

Apylygiai prasidėjusiose rungtynėse pirmasis įvartis krito po Lauryno Bratkausko smūgio bei rikošeto, kuris pakeitė kamuolio skriejimo kryptį bei „Panevėžio“ vartininkui Modestui Petrauskui beveik nepaliko šansų.

Antrojo kėlinio pradžioje po sumaišties varžovų baudos aikštelėje Deividas Dargužas skirtumą padvigubino, o Jonas Lebedevas po vartininko klaidos vėl atstatė vieno įvarčio deficitą. Tuomet dar buvo likę žaisti daugiau nei 13 minučių, tačiau tos minutės ir pastangos per jas saldžių vaisių į „Panevėžio“ pintinę neatnešė.

Lygių skirtumas

Panašiai, kaip ir „Širvintų-VGTU Vilkų“ – „Kauno Žalgirio“ rungtynėse, taip ir rungtynėse tarp „Bruklino“ ir Jonavos „Vikingų“ laimėjo meistriškumas. Ir nors sužaidus 22 minutes, tarp komandų buvo tik vieno įvarčio skirtumas, jautėsi, kad tik laiko klausimas „Vikingus“ skiria nuo didesnės persvaros.