Futsal A lygos starte – dviženklė čempionų pergalė © lff.lt

Ketvirtadienį rungtynėmis tarp „Kėdainiai United“ ir „Gargždų pramogos“ komandų startavo 2024-2025 metų „TOPsport futsal A lygos“ čempionatas.

Po 93 sekundžių krito ir pirmasis naujojo sezono įvartis – iš aštraus kampo pasižymėjo ilgametis „Pramogų“ žaidėjas Deividas Padaigis.

Didžiulius nuostolius po praėjusio sezono patyrę kėdainiškiai ir toliau buvo priversti gintis, o svečiams iš Gargždų nesisekė. „Kėdainiai United“ komandą gelbėjo tai Egidijus Žagaras, tai netikslūs varžovų smūgiai, tai virpstas, į kurį atsitrenkė kamuolys po Deivido Reimario smūgio.

Įpusėjus pirmajam kėliniui, vieną iš nedaugelio atakų sukūrė šeimininkai ir ta ataka baigėsi Gintaro Griškevičiaus įvarčiu. Smūgis į tolimąjį apatinį vartų kampą „Pramogų“ vartininkui Žymantui Butkui buvo neatremiamas. Vos po minutės G. Griškevičius buvo arti dublio, tačiau toje situacijoje jau triumfavo Ž. Butkus.

Trečiojo rungtynių įvarčio teko laukti praktiškai iki antrojo kėlinio vidurio. D. Padaigis baudos aikštelėje surado laisvą Algimantą Bačanskį, kuris savosios progos nepraleido. Verta pažymėti, kad prieš šį įvartį fantastišką galimybę turėjo „Kėdainiai United“ futbolininkai, tačiau, patiems kėdainiečiams netikėtai, kamuolys atsimušė į virpstą.

Dar vieną puikią progą šeimininkų gretose sukūrė Robertas Bolotovas, tačiau, pabėgęs visiškai vienas prieš varžovų vartininką, jis ta proga nepasinaudojo.

Likus žaisti aštuonias minutes, Deividas Lukošius pamatė nuo varžovų išsilaisvinusį ir puikiai prie tolimojo virpsto atsidengusį Karolį Urbaitį, kuris smūgiu iš vieno metro padvigubino komandos persvarą.

Rungtynių paskutinis taškas buvo padėtas likus žaisti šešiolikai sekundžių. Be vartininko ir su penkiais žaidėjais aikštėje žaidę Kėdainių atstovai prarado kamuolį, o D. Reimaris iš savo aikštės pusės pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

„Kėdainiai United“ – „Gargždų pramogos“ 1:4

Įvarčiai: G. Griškevičius; D. Padaigis, A. Bačanskis, K. Urbaitis, D. Reimaris.

**********

Šeštadienį buvo sužaistas dar vienas susitikimas, kuriame Jonavos „Vikingai“ užtikrintai 6:2 nugalėjo „Akmenės krašto“ ekipą.

Rungtynių pradžia aikštės šeimininkams nieko blogo nežadėjo. Perėmę kamuolį netoli varžovų baudos aikštelės, „Akmenės krašto“ futbolininkai netrukus išsiveržė į priekį. Domas Nacickas kamuolį gavo jau tada, kai Jonavos komandos vartininkas buvo palikęs vartus, tad jam teliko paprasta užduotis – pasiųsti kamuolį į tinklą.

„Vikingai“ savo pirmąjį įvartį taip pat pelnė smūgiu į tuščius vartus. „Akmenės krašto“ vartininkas Andrei Cividini nesužaidė sėkmingai, o Benjaminui Smajičiui liko maloni smulkmena – išlyginti rezultatą.

Po dviejų minučių jonaviškiai pirmąkart rungtynėse išsiveržė į priekį. Graži komandinė ataka baigėsi komandos naujoko Artūro Juchno tiksliu smūgiu, o dar po dviejų minučių eiline „Akmenės krašto“ klaida pasinaudojęs B. Smajičius padidino skirtumą iki 3:1.

Šeimininkai ir toliau nevengė įžaidinėti kamuolio nuo vartų, o aukštą spaudimą taikę „Vikingai“ dar iki pertraukos susikūrė triuškinamą pranašumą. Šįsyk kamuolį perėmė ir pirmąjį šio sezono savo įvartį pelnė Gytis Vasylius.

Antrojo kėlinio pradžioje, suklydus Karoliui Čirbai, „Akmenės kraštas“ skirtumą kiek sumažino, tačiau rungtynių pabaiga priklausė Helveriui Smithui, kurio dublis „Vikingų“ pranašumą padarė neįveikiamą.

„Akmenės kraštas“ – Jonavos „Vikingai“ 2:6

Įvarčiai: D. Nacickas, D. Morkis; B. Smajic 2, H. Smith 2, A. Juchno, G. Vasylius.

**********

Sekmadienį buvo sužaistos dvejos „TOPsport futsal A lygos“ rungtynės, kuriose pergales iškovojo „Radviliškio“ ir „Kauno Žalgirio“ futbolininkai. Pirmieji 5:2 nugalėjo „VGTU Vilkus“, antrieji – 10:0 sutriuškino Mažeikių VIP.

„Radviliškio“ ekipai rungtynių pradžia klostėsi labai sunkiai. Ji ne tik pati nerado raktų nuo varžovų vartų, bet ir pati prasileido Oleksijaus Yeshchenko įvartį.

Tuomet 15 sekundžių šlovės atiteko Nerijui Volkovui. Iš pradžių sulaukęs komandos draugo idealaus perdavimo, o netrukus perėmęs kamuolį, per tokį trumpą laiką radviliškietis į varžovų vartus įmušė du įvarčius.

Svečiai nepasidavė ir, sėkmingai pasinaudoję standartine padėtimi, po laisvo likusio Jurgio Stankevičiaus smūgio deficitą panaikino. Paskutinės penkios minutės priklausė „Radviliškiui. Per tą laiką, įskaitant įvartį paskutinę susitikimo sekundę, radviliškiečiai pasižymėjo tris kartus.

FSK „Radviliškis“ – „VGTU Vilkai“ 5:2

Įvarčiai: N. Volkovas 2, R. Jokubonis, M. Martyšovas, T. Boriavičius; O. Yeshchenko, J. Stankevičius

**********

Pasibaigus rungtynėms Radviliškyje, Viekšniuose į kovą VIP stojo su daugkartiniu šalies čempionu. Intriga šioje dvikovoje baigėsi sužaidus 54 sekundes. Tuomet po atakos kairiuoju kraštu iš itin aštraus kampo įspūdingu įvarčiu pasižymėjo naujokas Renanas.

Tuomet atėjo laikas Wepei, Lukui Sendžikui, o kėlinį trimis įvarčiais per dvi minutes užbaigė geriausias praėjusių metų Lietuvos salės futbolininkas Albertas Voskunovič.

Antrasis kėlinys buvo tik formalumas. Daugiau nei 17 minučių rezultatas nesikeitė, o pabaigoje galingu smūgiu skirtumą padidino Wepe, po keliolikos sekundžių Alanas Jeffersonas, o viską užbaigė dešimties metrų baudinį realizavęs Justinas Zagurskas.

Mažeikių VIP – „Kauno Žalgiris“ 0:10

Įvarčiai: A. Voskunovič 3, Wepe 2, Renan, L. Sendžikas, A. Jefferson, J. Zagurskas, R. Gecevičius (į savo vartus).