Futbolas yra populiariausia sporto šaka pasaulyje, kasmet generuojanti neįtikėtino dydžio pajamas tiek klubams, tiek įvairioms organizacijoms, todėl nenuostabu, kad jau daugybę metų yra atsidūrusi ir sukčių akiratyje.

Įvairaus plauko nusikaltėliai stengiasi įtakoti rungtynių baigtis ir taip lažybų bendrovėse susižerti didžiulį pelną.

Be abejo, tokia veikla tiesiog žudo futbolą ir jau kurį laiką situaciją bando gelbėti tarptautinė bendrovė „Sportradar“, kuri analizuoja sporto duomenis bei teikia paslaugas bukmekeriams ir nacionalinėms federacijoms.

Anot šios bendrovės specialistų, 2017–2019 m. atliktas tyrimas parodė į futbolą nusitaikiusių nusikaltėlių darbo braižą.

Teigiama, kad daugiau nei 50 proc. sutartų rungtynių statymai būna atliekami gyvai per pirmąsias 15 mačo minučių.

Net 1700 įtartinų susitikimų per trejus metus ištyrusi „Sportradar“ nustatė, kad 40 proc. (628) jų buvo žaidžiami antrosiose pagal pajėgumą šalių lygose. Aukščiausiose pirmenybėse vyko 377, trečiose pagal pajėgumą ir žemesnėse lygose – 298, jaunimo čempionatuose – 149 mačai.

„Futbolas yra pati populiariausia sporto šaka pasaulyje, todėl gyvybiškai svarbu užtikrinti jos patikimumą stebint kuo daugiau rungtynių visose pagal pajėgumą šalių lygose.

Taip veikdama bendrovė nustatė konkrečias tendencijas ir modelius, leidžiančius greitai nustatyti sutartas rungtynes, tuo pačiu ir padedame mūsų sporto bei teisėsaugos partneriams jas ištirti“, – sakė vienas iš „Sportradar“ vadovų Tomas Mace'as.

2009 metais ir anksčiau nustačiusi 134 įtartinus atvejus sporto mačuose, bendrovė stebėjo didelį sukčių suaktyvėjimą ir nuo to laikotarpio iki šiol buvo nustatytos daugiau nei 5 tūkst. sutartų rungtynių.

Savotiškas rekordas buvo užfiksuotas 2017 metais, kai nusikaltėliai buvo nusitaikę net į 661 sporto susitikimą.

Situacija nedaug pasikeitė ir 2020–aisiais. Kone viso pasaulio sportą sustabdžius koronaviruso pandemijai, skaičiai nesubliuško – iki birželio 9 dienos nustatyta 213 atvejų.

Tai rodo, kad „pagal grafiką“ yra nedaug neatsiliekama nuo bendro praėjusių metų skaičiau (660).

Kaip vyksta susitarimai dėl rungtynių ir kaip galima to išvengti rašoma sensacingoje Declano Hillo knygoje „Sutartos futbolo rungtynės. Žvilgsnis iš vidaus“.

Visas naujienas susijusias su neaiškiomis baigtimis, galite rasti čia.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...