Franzas Beckenbaueris nuvedė savo šalį iki FIFA Pasaulio čempionato viršaus tiek kaip jos kapitonas, tiek kaip treneris, tiek kaip rinktinės vadovas. Dabar Vokietijos futbolas išgyvena ne pačius geriausius laikus, tačiau gyva Vokietijos futbolo klubo legenda vis dar nepraranda vilčių. Spausdiname šio Miuncheno "%c00001" ekipos prezidento neseniai "Champions" žurnalui duotą interviu.

"Champions": Kaip jūs vertinate Vokietijos futbolo padėtį?

Franzas Beckenbaueris: Paprasčiausiai pažiūrėkite į pasaulio valstybių futbolo reitingus - mūsų jau geriausiųjų 10-uke nebėra. Šiuo metu mes neesame tarp geriausiųjų pasaulyje, tai aiškiai atspindi ir rezultatai. Pasiekėme Pasaulio čempionato finalą, tačiau sunkiai perėjome kvalifikacinį etapą. Užėmėmė antrąją vietą, tai tikrai nuostabu, sugebėjome ramiai patekti į Europos čempionatą. Tačiau rezultatai kvalifikacinėse, rezultatai draugiškose varžybose... Jau daug metų nesugebame nugalėti didžiųjų komandų, pavyzdžiui, Anglijos, Brazilijos, Argentinos, Ispanijos ar Italijos. Tačiau tai nereiškia, jog mes negalime sėkmingai pasirodyti Portugalijoje. Galbūt viskas klostysis taip puikiai, kaip Pasaulio čempionate.

"Champions": O kaip dėl klubinio futbolo?

Beckenbaueris: Dar blogiau. Kad ir Čempionų lyga. Išvadas reikėjo daryti dar pernai. "Bayern" iškrito jau pirmojo grupinio etapo, Leverkuseno "%c00008" bei Dortmundo "%c00100" po antrojo. Sakėme, jog taip atsitiko netyčia, tačiau panašiai taip jau nutinka metų metus. Vokiečių futbolas šiuo metu tikrai ne geresnis. Jis netgi smunka. Jei lygintume save su Italija, Ispanija ar Anglija, mūsų futbolas atsilikinėja. Ką tos šalys daro kitaip? O gal tai pinigų klausimas? Jie neturi daugiau pinigų, jie netgi daugiau įsiskolinimų turi. Ispanijoje ar Italijoje dauguma klubų jau būtų bankrutavę, jei ne jų mecenatai. Jie gyvena virš savo lėšų, plačiai, ne pagal pajamas, o mes to nedarom. Be to, taip mes niekuomet į Vokietiją neprisiviliosime tokių žaidėjų, kaip Figo, Raulis, Beckhamas ar Ronaldo.

"Champions": Kiek Vokietijos klubams svarbi Čempionų lyga?

Beckenbaueris: Nepaprastai svarbi, netgi dėl paties įvaizdžio. Čempionų lyga tarsi Europos lyga, joje susirenka geriausieji. Sportiniu požiūriu ji labai svarbi, nes tenka žaisti su geriausiomis pasaulio komandomis. Galiausiai, ji finansiškai svarbi, net jei pasirodymą joje baigi greitai. Žaisdamas pusėtinai Čempionų lygoje vis vien gali uždirbti nemažų pinigų.

"Champions": Ar gali Vokietija atgauti savo jėgą?

Beckenbaueris: Manau, kad taip. Kai tik bus pastatyti naujieji stadionai, skirti Pasaulio čempionatui, puikuosimės tokia infrastruktūra, kokios nė su žiburiu nerasite jokioje pasaulio vietoje. O tuomet, manau, kai kurios superžvaigždės, šiuo metu labiau teikiančios pirmenybę Italijai, Anglijai ar Ispanijai, galėtų prisijungti prie Bundeslygos. Tokie dalykai tikrai padeda. Bent jau taip viliuosi aš.

"Champions": 2006 metų Pasaulio čempionatą "atvežėte" į Vokietiją

Beckenbaueris: Aš jo į Vokietiją "neatvežiau", tai padarė visa komanda. Aš buvau jos vadovas, tačiau vienas veikdamas niekuomet nepasieksi jokio tikslo. Kuo sėkmingiau derėjomės, tuo entuziastingesni buvome. Tai patirtis, kurios daugiau nebeturėsime. Per artimiausius 50 metų Vokietijoje Pasaulio čempionatas nebus rengiamas. Tai nepaprastas šansas pristatyti save pasauliui. Praėjusį čempionatą stebėjo šimtai milijonų žmonių. Organizuoti Pasaulio čempionatą - tai galimybė, pasitaikanti tik vieną kartą gyvenime. Žaidžiant galima laimėti keliskart. Ši sėkmė man svarbesnė nei mano pergalė čempionate 1974 bei 1990 metais.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos