Finišavo LFF taurės aštuntfinalio etapas © lff.lt

Šią savaitę buvo sužaistos paskutinės penkerios LFF taurės aštuntfinalio etapo rungtynės, po kurio galutinai paaiškėjo visos aštuonios komandos, kurios pratęs kovą dėl trofėjaus.

Primename, kad praėjusią savaitę į ketvirtfinalį pateko Gargždų „Bangos“, „Kauno Žalgirio“ ir Vilniaus „Riterių“ klubai. Tuo tarpu šią savaitę buvo sužaisti penki likę mačai, kuriuose didesnių staigmenų neužfiksuota – visose dvikovose savo pranašumus įrodė aukštesnėse lygose žaidžiančios komandos.

Antradienį pirmieji į kitą etapą žengė FA „Šiaulių“ futbolininkai, kurie išvykoje nugalėjo Optibet Pirmos lygos atstovus „Be1 NFA“ futbolininkus.

Abu įvarčius šiauliečiai įmušė kėlinių pabaigose – pirmojo kėlinio finiše svečius į priekį išvedė Emilis Gasiūnas, o antro kėlinio pridėto laiku pergalę smūgiu nuo 11 metrų žymos įtvirtino Mantas Kuklys.

Ganėtinai ramią pergalę pasiekė ir Telšių „Džiugo“ futbolininkai, kurie išvykoje 6:1 sutriuškino LFF II lygos atstovus Vilniaus „Viltį“. Čia žemaičiai visų rungtynių metu turėjo ryškų žaidybinį pranašumą, o „Vilties“ futbolininkams pozityvu galėjo tapti įvartis į aukščiausios lygos klubo vartus, kurį įmušė Tomas Valukonis.

Paskutiniai antradienį į kitą etapą žengė Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai – jie išvykoje 2:0 pranoko Klaipėdos „Neptūną“. Sūduviai čia pamatus pergalei pasiklojo pačioje rungtynių pradžioje – jau po pirmųjų 15 minučių svečiai turėjo dviejų įvarčių pranašumą, jo iki mačo pabaigos nebepaleido ir taip garantavo sau vietą tarp aštuonių likusių turnyro komandų.

Trečiadienį prie šių Optibet A lygos atstovų prisijungė ir du klubai iš Optibet Pirmos lygos, kurie nugalėjo savo varžovus iš žemesnių divizionų.

Įdomu, kad būtent trečiadienio rungtynėse prireikė ir vienintelio šiame etape pratęsimo – Optibet Pirmos lygos atstovai Vilniaus BFA tik po pridėto laiko sugebėjo nugalėti Klaipėdos FM futbolininkus iš LFF II lygos.

Pagrindinis laikas pajūryje baigėsi be įvarčių, pratęsime abi ekipos apsikeitė tiksliais smūgiais, tačiau 116 minutę Kipro Urbonavičiaus tikslus smūgis nulėmė, kad baudinių ten neprireikė ir išplėšė BFA ekipai pergalę.

Pergalę pasiekė ir „TransINVEST“ futbolininkai, kurie susitvarkė su žemiausią reitingą šiame etape turėjusia, vienintele likusia III lygos komanda „Navigatoriais“. Tiesa, pergalę Širvintose mačo favoritai įtvirtino tik per paskutines 12 minučių, kai pelnė antrą ir trečią savo įvarčius.

Šios savaitės LFF taurės aštuntfinalio rungtynių rezultatai:

Kauno „Be1 NFA“ (Optibet Pirma lyga) – FA „Šiauliai“ (Optibet A lyga) 0:2 | Rungtynių apžvalga ir komentarai

Vilniaus „Viltis“ (LFF II lyga) – Telšių „Džiugas“ (Optibet A lyga) 1:6 | Rungtynių apžvalga ir komentarai

Klaipėdos „Neptūnas“ (Optibet Pirma lyga) – Marijampolės „Sūduva“ (Optibet A lyga) 0:2 | Rungtynių apžvalga ir komentarai

Klaipėdos FM (LFF II lyga) – Vilniaus BFA (Optibet Pirma lyga) 1:2 (po pratęsimo) | Rungtynių apžvalga ir komentarai

Vilniaus „Navigatoriai“ (III lyga) – Vilniaus raj. „TransINVEST“ (Optibet Pirma lyga) 0:3 | Rungtynių apžvalga ir komentarai

Dėl LFF taurės toliau kovoja aštuonios likusios komandos – Gargždų „Banga“, „Kauno Žalgiris“, Vilniaus „Riteriai“, FA „Šiauliai“, Telšių „Džiugas“, Marijampolės „Sūduva“, Vilniaus BFA ir Vilniaus raj. „TransINVEST“.

Ketvirtfinalio etapo rungtynės numatomos rugpjūčio mėnesį, apie šio etapo burtų traukimo ceremoniją bus pranešta.