FIFA medicinos komiteto vadovas futbolo lygas ragina neskubėti © JumpStory nuotr.

Europos futbolo lygos pamažu pradeda atšaukinėti savo sezonus. Tokiu keliu jau pasuko aukščiausios Nyderlandų, Belgijos ir Prancūzijos lygos.

Vis tik dauguma dar laukia galimybės pratęsti sezoną, o tokią pat idėją palaiko ir UEFA.

Tiesa, FIFA medicinos komiteto vadovas Michaelis D'Hooghe'as pripažįsta, kad skeptiškai vertina lygų planus užbaigti šį sezoną.

„Pasaulis šiuo metu nėra pasiruošęs profesionalaus futbolo sugrįžimui. Labai norėčiau ir tikiuosi, kad tai artimiausiu metu pasikeis. Privalome apsišarvuoti kantrybe.

Tai yra dramatiškiausia situacija pasaulyje nuo Antrojo pasaulinio karo. Privalome ją vertinti tinkamai ir būti realistais.

Futbolas galėtų sugrįžti tik tuomet, kai būtų saugu kontaktuoti su kitais žmonėmis. Futbolas yra kontaktinis sportas, o būtent to dabar reikia vengti labiausiai.

Vis dar privalome išlaikyti atstumą vieni nuo kitų. Žaidėjų testavimas yra sveikintinas dalykas, tačiau šį procesą tektų nuolat kartoti. Jei bent vienas futbolininkas užsikrėstų, tuomet visa komanda ar net kelios patektų į karantiną. Ar tai normalios sąlygos čempionatų vykdymui?“ – bendraudamas su „Sky Sports“ retoriškai klausė M. D'Hooghe'as.

„Šiuo metu nereikėtų galvoti apie pinigus, kadangi ant kortos pastatytos žmonių gyvybės. Negalima žaisti „Premier“ lygos rungtynių, jei žaidėjams reikia laikytis dviejų metrų atstumu vienam nuo kito. Tai neįmanoma.

Kol kas nežinome, kada liga pasieks savo piką skirtingose šalyse. Apie normalią situaciją galėsime kalbėti tik tada, kai turėsime vakciną nuo koronaviruso“, – kalbėjo M. D'Hooghe'as.

FIFA medicinos komiteto vadovas taip pat prakalbo apie sankcijas žaidėjams, kurie rungtynių metu spjaudosi.

„Reikėtų pradėti vengti spjaudymosi mačų metu. Kodėl tai yra normalu futbole, nors kitose sporto šakose to nematome? Privalome galvoti apie nuobaudas taip besielgiantiems žaidėjams“, – pridėjo M. D'Hooghe'as.

    Komentarų kol kas nėra...
    Komentarų kol kas nėra...
    Komentarų kol kas nėra...