Favoritai Škotijoje čempionatą pradėjo pergalėmis © Eurofootball.lt
Šeštadienį prasidėjo naujasis Škotijos "Premier" lygos sezonas. Pergalėmis jį pradėjo nugalėtojų titulą ginantis Glazgo "Celtic", kuris sutriuškino varžovus namuose, ir vicečempionas Edinburgo "Hearts", kuris nelengvai nugalėjo svečiuose. Išvykoje laimėjimus taip pat šventė "Falkirk" ir debiutantas "St Mirren", o vienas mačas baigėsi lygiosiomis.

Pirmenybės prasidėjo Glazge maču tarp "Celtic" ir "Kilmarnock". Jau 25 minutę naujasis "Celtic" puolėjas Kenny Milleris pasinaudojo David Lilley klaida ir tiksliai perdavė kamuolį lenkui Maciejui Zurawskiui, kuriam beliko iš arti įmušti į vartus, o kiek vėliau po M.Zurawskio perdavimo smūgiu galva pasižymėjo dar vienas šeimininkų debiutantas Jiri Jarošikas.

75 minutę tiksliu baudos smūgiu pergalę Glazgo komandai įtvirtino japonas Shunsuke Nakamura, ir nors likus trims minutėms iki mačo pabaigos svečių puolėjui Stevenui Naismithui dar buvo pavykę rezultatą sušvelninti, paskutinę minutę ketvirtą įvartį pridėjo ir trijų įvarčių persvarą atstatė M.Zurawskis.

Valdo Ivanausko treniruojamas "Hearts" pirmenybes pradėjo išvykoje rungtynėmis su "Dunfermline". Edgaras Jankauskas dėl nuo praėjusio sezono likusios diskvalifikacijos rungtyniauti negalėjo, o Deivido Česnauskio vietą startinėje sudėtyje užėmė Saulius Mikoliūnas. Šeimininkai pradėjo mačą aktyviau, tačiau į priekį 15 minutę išsiveržė svečiai, kai po Michalo Pospišilo perdavimo įmušė Romanas Bednaras.

Antrajame kėlinyje jau nesisekė "Hearts", nes Neilas McCannas pataikė į skersinį, o sužaidus kiek daugiau nei valandą po kampinio rezultatą išlygino buvęs Edinburgo ekipos saugas Stephenas Simmonsas. 70 minutę į aikštę ibėgo ir D.Česnauskis, o 78 minutę "Hearts" pranašumą atstatė M.Pospišilas, kuris po B.Aguiaro baudos smūgio pirmas suskubo prie nuo skersinio atšokusio kamuolio ir įmušė pergalingą įvartį. "Dunfermline" dar baigė rungtynes dešimtyje, nes iš aikštės buvo pašalintas Andy Todas.

Vienodas pergales svečiuose rezultatu 2-1 iškovojo "Falkirk" ir "St Mirren", nepaisant to, kad pirmieji įvarčius buvo pelnę namuose žaidę "Dundee United" ir "Inverness" klubai. Tuo tarpu "Aberdeen" po Stevie Crawfordo įvarčio buvo išvykoje išsiveržę į priekį prieš Edinburgo "Hibernian", bet šeimininkams lygiąsias padėjo išplėšti Deano Shielso smūgis 31 minutę. Paskutines pirmojo turo rungtynes sekmadienį žais "Motherwell" ir "Rangers".

Šeštadienio 1 turo rezultatai

"%c00119" 4 - 1 "%c00228"
25' [1 - 0] Maciej Zurawski
38' [2 - 0] Jiri Jarosik
75' [3 - 0] Shunsuke Nakamura
87' [3 - 1] Steven Naismith
90' [4 - 1] Maciej Zurawski

"%c00226" 1 - 2 "%c00259"
17' [1 - 0] Barry Robson
23' [1 - 1] Russell Latapy
59' [1 - 2] Liam Craig

"%c00192" 1 - 1 "%c00224"
19' [0 - 1] Stevie Crawford
31' [1 - 1] Dean Shiels

"%c00151" 1 - 2 "%c00219"
15' [0 - 1] Roman Bednar
62' [1 - 1] Stephen Simmons
78' [1 - 2] Michal Pospisil

80' Andy Tod ("Dunfermline") pašalintas iš aikštės

"%c00227" 1 - 2 "%c00298"
48' [1 - 0] Craig Dargo
55' [1 - 1] Stewart Kean
75' [1 - 2] John Sutton