Favoritai metus Italijoje baigė pergalėmis © Eurofootball.lt
Šeštadienio popietę vyko visi Italijos "Serie A" pirmenybių 18 turo mačai, kurie buvo paskutiniai lygoje šiemet prieš žiemos pertrauką. Isėtis su šventiška nuotaika išėjo favoritai - pergalių serijos rekordą pakartojęs lyderis "Inter", jį persekiojanti "Roma", taip pat "Milan", "Fiorentina", "Lazio", taškus netikėtai prarado tik "Palermo", sezono staigmena "Catania" įsitvirtino ketvirtoje pozicijoje, o autsaideris "Ascoli" pasiekė pirmą laimėjimą.

Čempionate užtikrintai pirmaujantis Milano "Inter" namuose susitiko su Bergamo "Atalanta" ir 17 minutę netikėtai atsilikinėjo, nes įvartį smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pelnė svečių ekipos lyderis Cristiano Doni. Vėliau progų išlyginti neišnaudojo jaunasis gynėjas Marco Andreolli ir traumą jau 8 minutę Alvaro Recobą gavusį pakeitęs Adriano, tuo tarpu po Riccardo Zampagna bandymo "Inter" nuo didesnių nemalonumų turėjo gelbėti vartininkas Julio Cesaras.

Legionierius iš Brazilijos Adriano už "Inter" nebuvo įmušęs nuo kovo mėnesio, kai pasižymėjo Čempionų lygos varžybose prieš "Villarreal", ir antrojo kėlinio pradžioje puolėjas dar kartą pademonstravo savo prastą formą bei nesugebėjo iš poros metrų pataikyti į vartus. Tačiau 65 minutę jam pagaliau visgi pavyko pasižymėti - po Luišo Figo pakelto kampinio brazilas nukreipė kamuolį į vartus.

Netrukus įkvėptas įvarčio jis dar kartą buvo arti tikslo, bet lemiamą mačo įvartį pelnė ne "Inter". Tai padarė "Atalanta" gynėjas Simone Loria, kuris po L.Figo baudos smūgio pasiuntė kamuolį į savo vartus. Rungtynės buvo trumpam sustabdytos dėl į aikštę pasipylusių svečių sirgalių daiktų, bet Bergamo klubo žaidėjams paraginus taip nesielgti mačas buvo tęsiamas.

"Atalanta" nepasidavė ir iš pradžių J.Cesaro vartams grasino Massimo Donati, o vėliau Luca Ariatti smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos atmušė Maxwellas. "Inter" išsaugojo persvarą ir iškovojo 11-ą pergalę iš eilės - pagal šį rodiklį Milano klubas pakartojo visų laikų "Serie A" rekordą, kurį praėjusį sezoną pasiekė "Roma" ekipa.

Pastaroji pratęsė savo sėkmingą sezoną pergale namuose prieš "Cagliari". Pirmąjį įvartį jau penktą rungtynių minutę sostinės klubui smūgiu per save pelnė brazilas Rodrigo Taddei, o antrajame kėlinyje pergalę šeimininkams užtvirtino Mancini, pasinaudojęs tiksliu Aleandro Rosi perdavimu iš krašto.

Jau šešiais taškais nuo "Roma" klubo atsilieka "Palermo". Siciliečiai svečiuose susitiko su "Siena" ir turėjo pirmą rimtą progą įmušti, tačiau Davidas Di Michele pataikė į skersinį. 41 minutę "Palermo" visgi pirmavo po tolimo Fabio Simplicio smūgio, bet jų persvara truko vos minutę ir rezultatą smūgiu galva išlygino Leandro Rinaudo.

Antrojo kėlinio viduryje šimtaprocentinės galimybės nulemti pergalę "Siena" ekipai neišnaudojo Erjonas Bogdani, kuris smūgiavo atsidūręs vienas prieš tuščius vartus ir pataikė į skersinį. Nervingoje rungtynių pabaigoje iš savo vietos dar buvo pašalintas šeimininkų treneris Mario Beretta, bet rezultatas nepasikeitė ir "Palermo" dar labiau atitolo nuo lyderių.

Ketvirtoje pozicijoje įsitvirtino antras Sicilijos klubas, didžiausia lygos staigmena naujokas "Catania", kuris namuose įveikė turnyrinės lentelės kaimyną Genujos "Sampdoria". Net tris įvarčius pelnė Gionathanas Spinesi, kuris išvedė savo komandą į priekį ir vėliau svečiams du kartus rezultatą išlyginus po k artą pasižymėjo pirmojo bei antro kėlinių pabaigoje - rezultatu 4-2 laimėjo "Catania".

Į penktą vietą pakilo Romos "Lazio" - sostinės ekipa svečiuose žaisdama dešimtyje įveikė vieną autsaiderių "Parma" klubą. Nors svečiuose žaidęs "Lazio" 14 minutę neteko iš aikštės pašalinto gynėjo Sebastiano Siviglia ir dar netrukus praleido Igorio Budano įvartį, per paskutines 15 pirmojo kėlinio minučių pasižymėję svečių gynėjas Gugliermo Stendardo bei puolėjai Goranas Pandevas ir Tommaso Rocchi leido svečiams prieš Kalėdas namo parsivežti tris taškus.

Turnyrinėje lentelėje į viršų toliau kyla "Milan" klubas, kuris šį kartą svečiuose sutriuškino "Udinese" komandą. Antras rungtynes iš eilės pasižymėjo brazilas Kaka ir italas Alberto Gilardino, o trečią įvartį 76 minutę pelnė Carlo Ancelotti treniruojamos ekipos naujokas Ricardo Oliveira. Pastarajam tai buvo pirmasis įvartis lygoje nuo pirmojo čempionato turo.

Tiesa, "Milan" vis dar lieka už pirmojo dešimtuko "borto", o jame išsilaikė lygiosiomis 1-1 sužaidę Tomo Danilevičiaus "Livorno" ir "Torino" klubai bei "Empoli", kuris svečiuose po praleistų keturių įvarčių pirmajame kėlinyje turėjo pripažinti triuškinantį "Reggina" pranašumą.

Iš lentelės apačios toliau kyla ir "Fiorentina", šį kartą nepalikusi didesnių vilčių "Messina" ekipai. Po įvartį nugalėtojai Florencijos ekipai pelnė rezultatyviausias praėjusio sezono žaidėjas Luca Toni, taip pat Alessandro Potenza, Fabio Liverani ir rumunas Adrianas Mutu.

Tuo tarpu absoliutus autsaideris "Ascoli" gana netikėtai 3-0 įveikė Veronos "Chievo" ir galėjo pasidžiaugti pirmąja sezono pergale. Po šio turo Italijos čempionate prasideda dviejų savaičių pertrauka - po žiemos atostogų futbolas į stadionus sugrįš sausio 14 dieną.

18 turo rezultatai

"%c00063" 0 - 3 "%c00062"
31' [0 - 1] Kaka (11m.)
35' [0 - 2] Alberto Gilardino
76' [0 - 2] Ricardo Oliveira

"%c00081" 4 - 1 "%c00085"
5' [1 - 0] Julio Cesar Leon
8' [2 - 0] Nicola Amoruso
27' [3 - 0] Nicola Amoruso
44' [4 - 0] Rolando Bianchi
65' [4 - 1] Luca Saudati (11m.)

"%c00028" 2 - 0 "%c00216"
5' [1 - 0] Rodrigo Taddei
56' [2 - 0] Mancini

"%c00213" 1 - 1 "%c00251"
24' [0 - 1] Gabriele Cioffi
61' [1 - 1] Cristiano Lucarelli

T.Danilevičius ("Livorno") rungtyniavo nuo 81 minutės

"%c00318" 4 - 2 "%c00070"
6' [1 - 0] Gionathan Spinesi
22' [1 - 1] Angelo Palombo
37' [2 - 1] Fabio Caserta
40' [2 - 2] Daniele Franceschini
45' [3 - 2] Gionathan Spinesi (11m.)
88' [4 - 2] Gionathan Spinesi

"%c00080" 1 - 1 "%c00200"
41' [0 - 1] Fabio Henrique Simplicio
42' [1 - 1] Leandro Rinaudo

"%c00029" 1 - 3 "%c00019"
19' [1 - 0] Igor Budan
30' [1 - 1] Guglielmo Stendardo
34' [1 - 2] Goran Pandev
45' [1 - 3] Tommaso Rocchi

14' Sebastiano Siviglia ("Lazio") pašalintas iš aikštės

"%c00037" 2 - 1 "%c00215"
16' [0 - 1] Cristiano Doni
65' [1 - 1] Adriano
75' [2 - 1] Simone Loria (į savo vartus)

"%c00143" 4 - 0 "%c00214"
17' [1 - 0] Luca Toni
22' [2 - 0] Alessandro Potenza
45' [3 - 0] Fabio Liverani
51' [4 - 0] Adrian Mutu

45' Marco Andre Zoro ("Messina") pašalintas iš aikštės

"%c00262" 3 - 0 "%c00068"
8' [1 - 0] Michele Paolucci
14' [2 - 0] Sasa Bjelanovic
37' [3 - 0] Sasa Bjelanovic

42' Victor Obinna ("Chievo") pašalintas iš aikštės