Fanai jau gali perskaityti trečią „Lietuvos futbolo raida 1905–2018“ knygos dalį

Spausdintu formatu pasirodė Gedimino Kalinausko knygos „Lietuvos futbolo raida 1905–2018“ trečioji dalis, pasakojanti apie futbolo istorijos laikotarpį Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę.

Autorius joje pateikė išsamius faktus, statistiką apie svarbiausius kiekvienų metų įvykius įvairiose futbolo srityse – nuo šalies vyrų rinktinės ir nacionalinio čempionato iki vaikų ir jaunių, moterų, salės ar mažojo futbolo varžybų. Daugelis įvykių iliustruotos originaliomis nuotraukomis.

Visos trys „Lietuvos futbolo raida 1905–2018“ dalys skaitmeniniu formatu su išsamiu Gedimino Kalinausko komentaru yra pateikiamos šioje nuorodoje. Pilną leidinį sudaro daugiau nei trys tūkstančiai puslapių teksto ir nuotraukų.

Gediminas Kalinauskas dėkoja Lietuvos futbolo federacijai už bendradarbiavimą rengiant knygą. Paremdami knygos autorių, trečiąją dalį spausdintu formatu galite įsigyti LFF elektroninėje parduotuvėje.

Vos tik pasirodžius knygai, Gediminas Kalinauskas pasidalino su LFF.lt svetaine savo mintimis, kas paskatino išleisti Lietuvos futbolo raidos istorijos III dalies spausdintą variantą bei ko jis norėtų palinkėti savo šimtmetį sutikusiam Lietuvos futbolui.

„Mintį išleisti trečiosios dalies spausdintą variantą suteikė futbolo mėgėjai. Vos tik pasirodžius šios knygos elektroniniam variantui, jis sulaukė didelio susidomėjimo. Praeitais metais sulaukiau kelių dešimčių skambučių iš kolekcininkų ir futbolo literatūros mėgėjų iš įvairių rajonų, buvau išleidęs dar kelias savo knygas, tad kilo postūmis įgyvendinti šią idėją. Buvau sulaukęs ir pastabų, kad knygos skaitmeninis dizainas ir fonas yra puikūs, bet kai kurias turnyrines lenteles sunku atsekti. Spaudintas leidinys taip pat man leido papildyti daugiau nuotraukų.

Šia knyga siekiau atskleisti, kokia iš tikrųjų buvo futbolo padėtis po Nepriklausomybės atkūrimo, kaip mūsų futbolas grįžo į tarptautinę areną, kokius patyrė sunkumus, kaip kūrėsi vyrų ir moterų futbolo klubai. Norėjau pažymėti, kaip sugebėjo mūsų futbolo lygis kilti, pavyzdžiui apie itin sėkmingą 2007–2008 metų sezoną, kai Lietuvos futbolininkai pasiekė puikių rezultatų. Turėjome garbingų akistatų futbolo stadionuose su Vokietija, Italija, Ispanija, Brazilija, Čile, Argentina, tad man buvo svarbu įamžinti šį laikotarpį knygoje.

Tenka pripažinti, jog šiuo metu mūsų vyrų rinktinės pasirodymai žymi tam tikrą nuosmukį, matome nepakankamą ir kartais neigiamą valstybės institucijų požiūrį futbolo atžvilgiu. Visgi kaip rodo mūsų praeitis, turėjome nemažai tokių sudėtingų laikotarpių, bet Lietuvos futbolas subegėjo žengti savo keliu su susigrąžinti prarastas pozicijas. Tikiuosi, kad tai laikina atkarpa.

Norint turėti pasiekimų, turime sukoncentruoti savo jėgas į jaunimo futbolo palaikymą. Matau gerus ir kryptingus LFF siekius šioje srityje. Pagaliau, sprendžiamas stadionų, futbolo aikščių ir maniežų plėtros klausimas. Reikėtų daugiau dirbti apskričių lygmenyje, jog visuose regionuose būtų bent  po stiprų futbolo klubą, suburiantį vietos bendruomenę ir rėmėjus, nes tai yra ilgalaikė viso Lietuvos futbolo atrama.“