F grupėje - netikėtumas: islandai sugebėjo išplėšti lygiąsias prieš Portugaliją (VIDEO, FOTO)

22 valandą "Geoffroy Guichard" stadione finišavo pirmasis 2016 metų Europos čempionato grupių etapo ratas. Vakarą vainikavo F grupės dvikova tarp Portugalijos ir Islandijos rinktinių.

Pirmoji F grupės dvikova baigėsi netikėtu austrų pralaimėjimu Vengrijai. Šios grupės favoritais laikomi portugalai taip pat rungtynes baigė netikėtu rezultatu - Fernando Santoso auklėtiniai sužaidė lygiosiomis 1-1 su mažiau nei Vilnius gyventojų turinčia Islandija.

Startinės sudėtys:

Portugalija: Rui Patricio, Vierinha, Pepe, Ricardo Carvalho, Raphael Guerreiro, Danilo, Moutinho, Andre Gomes, Nani, Joao Maria, Cristiano Ronaldo.

Islandija: Halldorsson, Saevarsson, R. Sigurdsson, Arnason, Skulason, A. Gunnarsson, G. Sigurdsson, Gudmundsson, Bjarnason, Bodvarsson, Sigthorsson.

Rungtynės prasidėjo atviru futbolu. Tiek portugalai, tiek islandai jau per pirmąsias dvi minutes surengė kelis greitus išpuolius prie vienų ir kitų vartų, tačiau greito įvarčio išvysti nepavyko. Pavojingą smūgį atliko Gylfi Sigurdssonas, bet pranašesnis šiame epizode buvo vartininkas Rui Patricia.

Vėliau žaidimas kiek nurimo. Fernando Santoso vadovaujami portugalai perėmė kamuolio kontrolę į savo rankas, tačiau progų įvarčiui pelnyti jei nesukūrė. 17-ąją minutę iš toli varžovų vartininko budrumą patikrino krašto gynėjas Vierinha, tačiau į smūgį reagavo islandų vartų sargas.

20-ąją minutę prie Islandijos rinktinės vartų kilo rimčiausia rungtynių progą. Po puikaus Cristiano Ronaldo aukšto perdavimo Nani atliko smūgį galva, tačiau puikiai į jį reagavo Hannesas Halldorssonas.

31-ąją minutę islandų gynyba nebeatlaikė portugalų išpuolių. Puikiai su Vierinha sužaidęs Andre Gomesas atliko perdavimą į baudos aikštelę, o ten be priežiūros likęs Nani kamuolį nukreipė į varžovų ginamų vartų tinklą.

Per likusį laiką portugalai ir toliau dominavo su kamuoliu. Vis dėlto skylių islandų gynyboje F. Santoso auklėtiniai neberado ir po pirmųjų 45 minučių minimaliu pranašumu pirmavo portugalai.

Antrojo kėlinio pradžia vėl prasidėjo aktyviu Portugalijos rinktinės žaidimu. Vis dėlto 51-ąją minutę portugalų gynyba užmigo ir visiškai be priežiūros likęs Birkiras Bjarnasonas po puikaus komandos draugo perdavimo pelnė išlyginamąjį įvartį.

Po išlyginamojo įvarčio portugalų atakos tapo dar aštresnės, tačiau vėl įgyti pranašumo greitu įvarčiu 2004 metų Europos vicečempionams nepavyko.

Laikui bėgant F. Santosas nusprendė stiprinti puolimą. Į aikštę metė jaunąjį Renato Sanchezą ir Ricardo Quaresma. Po jų portugalų puolimas tapo aktyvesnis, bet antrasis įvartis į debiutantų islandų vartus kol kas nekrito.

85-ąją minutę gerą progą pasižymėti turėjo Cristiano Ronaldo, bet į jo smūgį galva reagavo H. Halldorssonas. Tačiau po šios atakos islandai pasileidę į puolimą privertė rimtai padirbėti Rui Patricio, kuris turėjo atremti stiprų varžovo smūgį.

Per likusį laiką pergalingo įvarčio portugalams  pasiekti nepavyko ir Europos čempionate užfiksuota bene didžiausia staigmena – islandai atėmė taškus iš Portugalijos.

Portugalija 1 - 1 Islandija
31' [1 - 0] Nani
50' [1 - 1] B. Bjarnason

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas įvarčio Portugalijos rinktinėje autorius Nani:

Gylfi Sigurdssonas šiame susitikime išsiskyrė puikia gynyba bei kamuolių perėmimu: