Per plauką nuo sensacijos: Vokietija išplėšė lygiąsias su Vengrija ir lieka EURO 2020 © AFP nuotr.

Europos čempionato sirgaliai šį vakarą galėjo išvysti kol kas didžiausia šio turnyro sensaciją, tačiau Vokietijos rinktinei jos išvengti pavyko. Dar 83-ąją rungtynių minutę galėjo atrodyti, kad 2014 metų pasaulio čempionai kris iš EURO 2020.

Visgi Vokietijos rinktinė sužaidė lygiosiomis su Vengrijos rinktine 2:2 ir F grupėje liko antra.

Rungtynės prasidėjo aktyvesniu vokiečių žaidimu, tačiau 11-ąją minutę po kontraatakos įvartį pelnė Vengrijos rinktinė, kai tiksliai mušė Adamas Szalai.

Visą likusį pirmąjį kėlinį kamuolį daugiau kontroliavo ir progų turėjo vokiečiai. Viena iš jų buvo, kai Matsas Hummelsas po smūgio galva pataikė kamuolį į skersinį.

Antrajame kėlinyje vokiečiai vėl bandė išlyginti rezultatą ir tą pavyko padaryti 66–ąją minutę po grubios Vengrijos vartininko Peterio Gulasci klaidos. Įvartį po Matso Hummelso rezultatyvaus perdavimo pelnė Kai Havertzas.

Tačiau vengrų atsakymo ilgai laukti nereikėjo. Jie 68-ąją minutę vėl įsiveržė į priekį, įvartį pelnė Andras Schaferis, po puikios Vengrijos rinktinės atakos.

Galų gale 84-ąją minutę visgi Vokietija pelnė įvartį, pasižymėjo po keitimo įėjęs Leonas Goretzka ir vokiečiai išsigelbėjo.

Vakaras F grupėje tikrai buvo karštas, jau vienu metu buvo galima pagalvot, jog vengrai tikrai pateks į atkrintamąsias, o portugalai net galėjo ir kristi iš Europos čempionato, jau nekalbant apie vokiečius.