F. Černychas: „Trenerių filosofija ir treniruotės išliko panašios“ © lff.lt nuotr.

Lietuvos rinktinė Europos čempionato atranką pradėjo nesėkme išvykoje rezultatu 0:2 nusileidusi Serbijos rinktinei.

Šiame mače rinktinės sudėtyje debiutavo vidurio gynėjas Kipras Kažukolovas.

Futbolininkų komentarai video formatu.

„Sunkios rungtynės, labai stiprus priešininkas, manau, kad kaip komandai pavyko tikrai daug dalykų, kai kuriuose momentuose sužaidėme tikrai gerai, laikėmės trenerio žaidybinio plano, turėjome viziją, tai yra pats svarbiausias dalykas.

Pavyko palaikyti kamuolį, visiems žaidėjams malonu, kai turime planą, kaip turime žaisti. Gaila dėl pralaimėjimo, bet kaip pirmos rungtynės prie, sakykime, naujo trenerio, tai tikrai vertinčiau pozityviai ir nuteikia teigiamai ateičiai“, – sakė rinktinės naujokas.

Jam teko dirbti prieš tokius Europoje gerai žinomus vardus, kaip Dušanas Vlahovičius ar Aleksandaras Mitrovičius, tačiau jis šią patirtį priėmė kaip gerą pamoką ateičiai.

„Labai galingi žaidėjai, fiziškai ir techniškai. Pavyko susitvarkyti neblogai, gal kai kuriuose momentuose norėtųsi ir dar geriau. Tikrai nebuvo lengva, bet vertinčiau pozityviai ir kaip pamoką kitoms rungtynėms“, – dėstė saugas.

Nors apie laukiantį debiutą jis sužinojo prieš rungtynes, žaidėjas pasakojo, kad jam ruošėsi jau kurį laiką.

„(Apie laukiantį debiutą) sužinojau per susirinkimą prieš rungtynes, bet iš esmės ruošiausi jau nuo pakvietimo į rinktinę. Kai teko žaisti už „Žalgirį“ žinojau, kad gali tekti sužaisti už rinktinę ir turėjau būti pasiruošęs“, – sakė kuršėniškis.

Tuo tarpu Justas Lasickas taip pat akcentavo, jog pozityvo suteikia tai, kad pavyko įgyvendinti nemažą dalį turėtų idėjų.

„Nesinorėtų sakyti klišinių frazių, kad buvo gerų dalykų, esame nusiminę, kad nepavyko nieko pasiekti, bet tai buvo pirmos rungtynės su treneriu, buvo naujos idėjos, kurias išsibandėme ir manau, kad tai buvo rungtynės, iš kurių galima paimti daug gero. Nenuleidžiame galvos, nenusimename, yra tikrai daug pozityvo, kurį galima paimti“, – sakė jis.

Futbolininkas taip pat išskyrė kelis taktinius akcentus, kuriais buvo norėta stabdyti varžovų atakų lyderius bei pradėti savo atakas.

„Kartais norėjome dvigubinti gynybą kraštuose, bandyti perimti daug kamuolių, taip pat kamuolio įžaidinėjimas, buvo galima matyti, kad daug kartų bandėme įžaisti kamuolį nuo vartų, gal ne visada pavykdavo, bet turėjome skirtingus būdus, kaip tai norėjome padaryti, bet dirbsime, rasime dar geresnį susižaidimą ir tai turėtų duoti tik dar geresnių rezultatų.

Mums maloniau yra žaisti su kamuoliu, norime žaisti, matome, kad turime ir kokybės, galime žaisti. Nebuvo ir taip, kad jie prieš mus visiškai dominuotų kamuolio kontrolės atžvilgiu. Tai yra tai, ko kiekvienas žaidėjas nori, tai yra žaisti su kamuoliu, o be kamuolio žaisti visiems yra daug sunkiau. Manau, kad serbai nesimėgavo šiomis rungtynėmis ir tai yra kažkoks pliusas mums“, – pasakojo ne vieną sezoną pats Serbijoje žaidęs lietuvis.

Komandos draugams pritarė ir rinktinės kapitonas Fedoras Černychas – žaidimas nebuvo prastas, tačiau rezultatas – vis tiek neigiamas.

„Dvejopi įspūdžiai, iš vienos pusės gaila, kad pralaimėjome rungtynes, iš kitos – žaidimas nebuvo blogas, bandėme žaisti.. Turėjome savo progas, susikūrėme jų, tik gaila, kad jų neišnaudojome

Tikrai gerai padirbėjo trenerių štabas, išanalizavome visą jų komandą, turėjome keletą susirinkimų, per kuriuos žiūrėjome video, žinojome, kad turėsime erdvių kažkuriose zonose“, – mintimis dalinosi jis.

Pats jis su naujuoju rinktinės treneriu Edgaru Jankausku jau dirbo ir per pastarojo pirmąjį etapą rinktinėje, o šįkart juokavo, jog jau susirinkus į pirmą treniruotę atrodė, kad tos pertraukos tarp E. Jankausko etapų rinktinėje net nebuvo.

„Kalbėjau su treneriais, kad per pirmą treniruotę susidarė įspūdis, kad nebuvo tos ketverių metų pertraukos, jog atrodo, kad tiesiog prabėgo keli mėnesiai ir vėl turime kitas rungtynes, nes filosofija, treniruotės, išliko panašios“, – sakė F. Černychas.

Šeštadienį rinktinė keliaus į Graikiją, kur pirmadienį žais kontrolines rungtynes su šios šalies komanda. Mačo transliacija nuo 19 valandos bus pasiekiama mokamu VIAPLAY kanalu.