Europos salės futbolo atrankos starte - triuškinanti lietuvių pergalė (VIDEO)

Penktadienį Vilniuje startavo Europos salės futbolo (UEFA Futsal Euro) atrankos turnyras. Jį sėkmingai pradėjo Lietuvos rinktinė, kuri sutriuškino Andoros komandą 5:1.

5 minutę Jurijus Jeremejevas atsidūrė daug žadančioje pozicijoje kairiajame krašte, bet jis nesugebėjo pasieti kamuolio ir vartininkui pavyko sustabdyti kamuolį bei neutralizuoti pavojų. Po kelių minučių Justas Gulbinas bandė smūgiuoti galva, bet vartų sargas sugavo kamuolį.

Lietuviai spaudė oponentus ir jų spaudimas pasiteisino 9 minutę. Iš pradžių J. Jeremevas smūgiavo į viršutinį kampą ir vartininkas atrėmė pavojingą smūgį, o netrukus standartinėje situacijoje J. Gulbinas atsidūrė vietoje ir laiku, kai priešais vartus pataisė komandos draugo smūgiuotą kamuolį.

Vėliau komandos keitėsi smūgiais į vartus, bet Lietuva kūrė grėsmingesnes progas. 12 minutę Benas Olencevičius iš aštraus kampo permetė kamuolį pro vartininko šoną, bet smūgiuotas kamuolys praskriejo arti dešiniojo virpsto.

14 minutę kontratakoje prieš Andoros vartininką iššoko du lietuviai, bet J. Gulbinui nepavyko realizuoti puikios progos. Dar po dviejų minučių po kampinio Arsenijus Buinickis vienu lietimu paleido galingą šūvį į dešinį kampą, bet vartininkas į tai sureagavo nepriekaištingai.

18 minutę Lietuva padvigubino pranašumą. Ramūnas Radavičius puikiai išpildė standartinės situacijos sumanymą, kai kulniuku atiduotą kamuolį jis neatremiamai smūgiavo į viršutinį dešinį kampą.

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuva sulaukė „šalto dušo“, kai jau pirmąją minutę Davidas Ferrizas prie kairiojo virpsto tiksliai smūgiavo į vartus netrukdomas. Po kelių minučių lietuvių vartininkas Mindaugas Labuckas puikiai atrėmė varžovo smūgį į dešinį vartų kampą.

26 minutę lietuviai sulaukė galimybės, kai buvo skirtas baudos smūgis apie aštuoni metrai nuo vartų. A. Buinickis atidavė perdavimą kairiajame krašte buvusiam J. Zagurskui, o šis nuginklavo vartų sargą smūgiu į viršutinį dešinį kampą.

29 minutę Lietuva pasinaudojo tuo, kad varžovai vartuose neturėjo vartininko ir jį pakeitė aikštės žaidėju – iš kitos aikštės pusės Lukas Sendžikas permetė kamuolį į oponentų vartus ir taip pavertė rezultatą triuškinamu.

Andora toliau spaudė mūsų komandą, bet iš to išspausti daug nepavyko – Kęstučio Rudžionio auklėtiniai gynėsi pavyzdingai. Tiesa, 35 minutę Cabinho pataikė į virpstą.

Iki rungtynių pabaigos likus kelioms sekundėms, A. Buinickis pasinaudojo tuo, jog varžovų vartai liko tušti ir galva pasiuntė kamuolį į vartų tinklą. Taip jis vainikavo Lietuvos pergalę 5:1.

Rungtynių statistika:

Lietuva – Andora 5:1 (2:0)
Vilniaus „Siemens“ arena
Teisėjai: F. Nilholt (Švedija), N. Bogalho (Portugalija), K. Kirilov (Bulgarija)
Įvarčiai: 9 min. J. Gulbinas (1:0), 18 min. R. Radavičius (2:0), 21 min. D. Ferriz (2:1), 26 min. J. Zagurskas (3:1), 30 min. L. Sendžikas (4:1), 40 min. A. Buinickis