Per pratęsimą triumfavusios anglės – Europos čempionės © AP nuotr.

Europos moterų futbolo čempionato finale, sausakimšame „Wembley“ stadione, Anglijos moterų rinktinė po pratęsimo rezultatu 2:1 įveikė Vokietijos futbolininkes ir pirmą kartą istorijoje tapo Europos čempionėmis.

Pirmasis kėlinys buvo apylygus. Anglijos rinktinės futbolininkė Ellen White turėjo keletą pavojingų momentų pasižymėti, tačiau vokiečių vartų sargė Merle Frohms sužaidė užtikrintai. Tuo tarpu, vokietės pirmoje rungtynių pusėje atrodė pavojingai po standartinių padėčių. Visgi, abi komandos į pertrauką nepelniusios įvarčių.

Pirmasis rungtynių įvartis krito 62 minutę. Po greitos kontraatakos, nuostabią techniką pademonstravusi Ella Toone „perkėlė“ oponentų vartininkę ir išvedė „liūtes“ į priekį.

Tačiau, Vokietijos rinktinės futbolininkės nebuvo pasiruošusios taip lengvai nuleisti rankų ir 79 rungtynių minutę išlygino rezultatą. Po puikios komandinės atakos pasižymėjo Lina Magull.

Per likusį rungtynių laiką nei vienai komandai nepabyko pelnyti įvarčio ir mačas kėlėsi į pratęsimą.

Pirmasis pratęsimo kėlinys buvo ramus ir abi komandos nesukūrė itin pavoingų progų. Pergalingas Anglijos moterų rinktinės įvartis krito 110 minutę. Po standartinės padėties, kamuolys atsirado Chloe Kelly kojose ir ji sugebėjo „įsprausti“ kamuolį į vartų tinklą.

Vokiečių futbolininkės neberado savyje jėgų dar kartą išlyginti rezultatą ir turėjo pripažinti skaudų pralaimėjimą. Tai yra pirmas Vokietijos moterų rinktinės pralaimėjimas Europos čempionato finale. Iki šio momento vokietės žaidė 8 finalus ir visus juos laimėjo.