Europos mažojo futbolo 6x6 čempionatas: eilinis rumunų triumfas ir pirmoji lietuvių pergalė

Sukorusi bemaž 3700 kilomentrų pirmyn i atgal, vakar vėlai naktį iš Europos mažojo futbolo 6x6 čempionato, vykusio Kroatijoje, grįžo ir Lietuvos mažojo futbolo asociacijos rinktinė.

Patyrusi du pralaimėjimus ir iškovojusi vieną pergalę, rinktinė į kitą etapą nepateko ir tarp 32 valstybių liko 20 vietoje.

Lietuvių pasirodymas

Lietuvos mažojo futbolo asociacijos rinktinė kovojo vienoje grupėje su  Kroatijos,Izraelio ir Liuksemburgo mažojo futbolo rinktinėmis. Pirmasis susitikimas su šeimininkais, lietuviams susiklostė labai nesėkmingai ir vieniems iš čempionato favoritų buvo pralaimėta 1:7

Mačas su Izraeliu prasidėjo daug sėkmingiau negu su kroatais. Lietuviai daug sėkmingiau gynėsi ir neleido varžovams kurtis progų, o patys laukė savo šanso kontraatakose. Ir tokio šanso sulaukė 11 pirmo kėlinio minutę, kada pabėgęs vienas prieš vieną Artūr Juchno pabandė permesti kamuolį per vartininką.

Vartininkas kamuolį atmušė, padarydamas tai už savo baudos aikštelės ribų. Teisėjas iš Latvijos netraktavoto kaip "paskutinės vilties" pražangos ir parodė tik geltoną kortelę. Baudos smūgį puikiai realizavo Tautvydas Bagonas ir 1:0 Lietuvos naudai.

Tačiau varžovai kėlinio pabaigoje įjungė aukštesnę pavarą ir 17 minutę rezultatą išlygino, o kas blogiausia,paskutinėje atakoje įmušė dar kartą ir komandos išėjo ilsėtis esant rezultataui 1:2.

Antrajame kėlinyje Izraelis labiau stengėsi saugoti rezultatą ir ilgiau laikyti kamuolį. Lietuviai bandydavo sukurti vieną kitą kontraataką, bet nesėkmingai, o 35 minutę buvo nubrauktos visos viltys dar išsigelbėti šiose rungtynėse. 3:1 Izraelio pelnyta pergalė.

Paskutinės rungtynės su Liuksemburgo šešiuke nieko daug nelėme, abi komandos jau buvo praradusios šansus patekti į kitą etapą.

Rungtynės turėjo vykti trečiadinį, bet dėl prasidėjusio stiprios liūties buvoperkeltos į penktadienio rytą.

Tiesa, ir penktadienį visų rungtynių metu lijo. Žaidimo sąlygos buvo labai sunkios, aikštė priminė ledo areną, o ne mažojo futbolo stadioną, žaidėjams sunkiai sekėsi išstovėti ant kojų. Tačiau sąlygos abejoms komandoms buvo vienodos.

Būtent prie tokių sąlygų žymiai greičiau ir geriau prisitaikė Lietuvos atstovai, kurie visų rungtynių metu diktavo savo žaidimą ir neišnaudoję daugybės progų,pasiekė pirmąją pergalę Europos mažojo futbolo 6x6 čempionatų istorijoje.

Galutinis rungtynių rezultatas 7:1 Lietuvos naudai. Nors ši pergalė nieko nelėmė, lietuviai liko savo grupėje treti ir į kitą etapą nepateko. Visgi tai yra geriausias komandos pasirodymas per 3 čempionatus.

Primename, kad geriausias iki šiol pasiektas rezultatas buvo 2013 metais, debiutiniame čempionate, kuomet buvo iškovotos lygiosios su Italija.

Lietuvos rinktinės sudėtis: Tomas Molnikas, Darius Pupliauskas, Deivydas Piliukaitis (visi El Dorado), Artur Plešakov, Artūr Juchno (abu Eagle team), Tautvydas Bagonas, Vitalijus Korablikovas, Justinas Zagurskas (Mėgėjų sporto centras), Tomas Guiskis (Riešė).

Čempionai

Europos mažojo futbolo 6x6 čempionais ir vėl tapo Rumunijos mažojo futbolo rinktinė, kuri karaliauja nuo pat 2010 metų, taigi tai jau 6 jų titulas iš eilės.

Šį kartą jų varžovais finale buvo šeimininkai kroatai. Bet ir jiems pasipriešinti nepavyko, Rumunija laimėjo 5:1.

Čempionato išsišokeliai

Bosnija ir Hercagovina ir Vengrija. Tai buvo abiejų šalių debiutas Europos čempionate. Grupėje iškovoję tris pergales, Vengrijos mažojo futbolo rinktinė buvo sustabdyta tik ketvirfinalyje, kada juos 1:0 įveikė kroatai.

Nors dėl kai kurių vengrų žaidėjų ir buvo kilę įtarimų, kad jie neatitinka mėgėjų statuso, bet jų atstovams pavyko įrodyti, kad žaidėjai yra mėgėjai ir turi tik mėgėjų kontraktus.

Bosnijos ir Hercagovinos pasirodymas buvo dar įspūdingesnis. Grupėje iškovojo dvi pergales ir vienas rungtynes baigė lygiosiomis.

Atkrintamosiose varžybose po baudinių serijos nugalėjo ispanus, lenkus ir tik pusfinalio baudinių serijoje pralaimėjo kroatams. Taip per visą čempionatą per pagrindinį nepralaimėjusi nei vienų rungtynių, mažajame finale 4:3 nugalėjusi atstovus iš Čekijos, Bosnijos ir Hercagovinos mažojo futbolo rinktinė iškovojo bronzos medalius.